• Vždy, když je ve společnosti cosi shnilého, stoupá expresivita výrazů. Odhaluje se magická podstata řeči, frekvence některých frází a slov ukazuje k pradávným archetypům myšlení a praktik archaického společenství.

  obraz

  Již podvakrát v posledních dnech mne zaujala zmínka o krvi v politickém vyjádření a v náboženském kontextu, což je sémioticky rozhodně zajímavé. V obskurních Parlamentních listech se rozčílil pan Patr Hájek (ano Ten Jenž Nepochází Z Opice) na pana Zděňka Michálka (to je ten pán, co nahrával důkazy o korupci) a mimo jiné vyslovil nesmírně zajímavou domněnku:

  „Tento slovník (páně Knížákův, pozn. V.T.) je mi cizí, neboť ho pokládám za poněkud primitivní. Ten pan Michálek je nicméně opravdu hodně divná postava. Velmi by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že pan Michálek je aktivním jehovistou. To by mnohé vysvětlovalo. A žasnu nad tím, že se to média ještě nepokusila zjistit. I to mnohé vysvětluje. Přitom by jen stačilo zeptat se na to, zda by byl ochoten nechat si udělat transfúzi krve,” měl se vyjádřit pan Hájek pro Parlamentní listy.

  Maně se nabízí otázka, zda odmítání transfúzí ze strany “jehovistů” (správný název této náboženské společnosti je  Svědkové Jehovovi) kteří manipulaci s krví odvozují z fundamentalistického výkladu Bible, je o tolik nepřijatelnější, než Hájkovo fundamentalistické lpění na jeho nepůvodu z primátů. Návrh na vykonání jakéhosi ordálu, tedy žádost, aby pan Michálek poskytl krevní transfúzi, čímž by se očistil z podezření (!!! z nevhodného náboženského vyznání???), již hraničí s psychickou poruchou. Ať si již myslíme o “jehovistech” cokoliv, svoboda vyznání je zaručena Ústavou a panu Hájkovi je drek do toho, co pan Michálek vyznává. Svědkové Jehovovi byli pronásledováni za všech totalitních režimů a zdá se, že to pan Hájek dosud pokládá za přiměřený přístup k této skupině. Ostatně jsou oba pánové nejspíš římští katolíci, ale to je v případě pokusu o kriminalizaci pana Michálka naprosto nepodstatné.

  Dikce pana Hájka již vyvolala pozdvižení obočí u několila komentátorů:

  Není ten Michálek jehovista? ptá se Klausův vicekancléř Hájek

  Estébáku, jehovisto, fízle. Klausovi blízcí pálí po Michálkovi

  Michálek je prý Jehovista

  Michálek je prý estébák a jehovista

  Hájek o Michálkovi: Ale kdeže estébák, spíše jehovista

  Předpokládám, že komentářů bylo a bude ještě více…

  Druhá zmínka o krvi, ale v jiné souvislosti se objevila na blogu pana Semína v článku Když teče křesťanská krev. Článek převzaly i Fragmenty, což je opravdu jedna z nejlepších parodií na hysterickou rétoriku Klausovy sekty. Také je to společná platforma pánů Hájka a Semína. Známý bojovník proti jinověrcům Michal Semín ve své agitce pateticky volá:

  “Pronásledování křesťanů je na vzestupu a počet oblastí, v nichž jsou vystaveni cíleným útokům ze strany vyznavačů jiných náboženství či ateistů, také významně stoupá. Indičtí hinduisté, cejlonští buddhisté či ortodoxní Židé v Izraeli, kapitalističtí komunisti v Číně či jevropeističtí sekularisti – ti všichni podnikají účinné kroky k tomu, aby byla Kristova zvěst z veřejného prostranství vytlačena kamsi na okraj či zcela mimo zákon.”

  Z článku, který je jinak věnován převážně islámským útokům na křesťany, ale samozřejmě v semínovském duchu zahrnuje i výpady proti jiným nábožestvím, vyplývá, že celé lidstvo s výjimkou stoupenců pana Semína baží po krvi křesťanů a prolévá ji, kudy chodí. Dále pak že prolévání křesťanské krve může zabránit jakési shromáždění na Václaváku.

  Inu, po Semínově nenávistné agitaci bych se takového shromáždění již raději nezúčastnila.

  Tak nyní čekám, kdy nějaký hradní vědátor vyleze ještě s odborným pojednáním o používání krve křesťanských panen pro přípravu macesů. Můžeme uzavírat sázky, kdy a kdo to tentokrát bude.
  P.S.

  Stále nevím, kdo jsou ti jevropeističtí sekularisti

  P.P.S.

  Dozvěděla jsem se, že to je výraz, který se používá v ruskojazyčné komunitě. Jsou to sekulární Židé, kteří využili práva alia, sle z podstaty jsou sekulární. Nevěděla jsem, že pan Semín patří k ruskojazyčné komunitě, ale to je jeho věc. Spíš nechápu, jak jevropeističtí sekularisti souvisí s tekoucí křesťansku krví. Tedy myslím, že chápu, co si pan Semín myslí a co nenapsal tak úplně naplno, ale radši to už nebudu rozvádět.

  ———————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 6 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy