• Brutal Art 22.09.2009

  slegr-

  Dělnickostranická komsomolka Lucinka Šlégrovic se v novém vydání tisku komsomolců z Dělnické mládeže “Hlas mládeže” jala pustit do kultury a umění. Přesně v duchu svých historických kolegů, kteří v květnu 1933 pálili knihy těch “rasově” nečistých a nacismu nepohodlných, přesně v duchu těch, proti kterým s tento obskurní spolek staví, v duchu dobrých tradic marxismu leninismu, kdy bylo třeba dělnickou třídu uchránit před odporným vlivem imperialismu.

  -

  Aby dala jasně vědět, co je ta správná kultura dle ní, obléká si ráda tričko s logem skupiny Weisse Wolfe, kterou zřejmě bezmezně obdivuje a považuje za tu pravou “kultůru”. Dýchánkům Vandasových svazáků vládne hudba skupiny Agrese 95 a zlatého náckovského slavíka obdržela, alespoň dle mých informací,  skladba ChcípniŽe tito hoši v zásadě neumějí hrát a zpívat už vůbec ne, to je jedno. Primitivní instrumentální složka a zpěv, který by můj bratr, učitel hudební výchovy ohodnotil maximálně z milosti dostatečnou, to vše odpovídá kulturní úrovni slečny od pípy.

  -

  Za cílené prznění kultury považuje tvorbu potomků vyvoleného národa, kteří dle ní určují standardy kultury a vědomě tak odřízli skutečné umění od povědomí lidstva a místo skutečného umění nám je tak nabízena tvorba duševně nemocných lidí, kteří chtějí své pohnutky a úchylky veřejně uplatnit. Nevím koho tím myslí slečna z “nalejvárny”. Myslí tím třeba tohoto pána?   Nebo tohoto? Nebo tuto dámu? Či snad tohoto mistra?  Nebo tohoto?

  -

  Skutečné umění, a to slečně Šlégrové asi uniká, není určeno pro nevzdělance a cyniky. Těm může dobře posloužit pop kultura a kýč. Umění je záležitostí velmi niternou, vyžadující přehled v umělecké kategorii o které je právě řeč. I lidé s přehledem, vzděláním a smyslem pro krásno, mají problém prokousat se třeba Bohuslavem Martinů, přesto právě on patří k nejvíce ceněným českým hudebním skladatelům ve světě.

  -

  Lucince Šlégrovic to jistě více sekne za výčepem či při provokacích Vandas boys, než v roli kulturní publicistky. Možná v oblečku servírky nevypadá ani tak směšně, jako když se pouští do úvah o věcech, o kterých nemá ani páru.

  Web autora: http://sula.eblog.cz

  ————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 8 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy