• pavlat1

  Jak známo, Okresní soud Praha-západ osvobodil Čechokanaďana Vladimíra Stworu. Ten na svůj web umístil v roce 2007 překlad článku Davida Cassidyho “Holokaust a jeho čtyřmilionová varianta”. Podle žaloby tento text zpochybňuje nacistickou genocidu Židů za druhé světové války z hlediska počtu obětí i co do existence táborů smrti a plynových komor, a jednalo se tedy o propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

  Stwora se mimo jiné hájil tím, že jeho cílem bylo “upozornit na různé počty obětí holokaustu uváděné v oficiálních zdrojích a vzbudit o tom diskusi”. Znamená to tedy, že toto téma je “spící”? Tabuizované, jak tvrdí ti, kdo nacistickou genocidu Židů popírají či alespoň zpochybňují její rozsah a způsoby, jakým se tento zločin uskutečnil?

  Samozřejmě opak je pravdou. Ročně se o Šóá koná množství konferencí. Vycházejí stále nové odborné studie, publikace, disertační práce. Historici na základě nově získaných či vyhodnocených poznatků docházejí k novým závěrům, upřesňují ty předchozí. Pracují však jako vědci, kteří fakta respektují, nikoliv popírají. Závěry činí na základě doložených poznatků, a nikoliv tak, že předem vytčenému závěru přizpůsobí výběr skutečnosti.

  Podle současných hodnověrných odhadů v plynových komorách Osvětimi zahynul více než jeden milión Židů - tedy méně, než se soudilo po válce. Naproti tomu dříve podhodnoceny byly údaje o likvidaci polských Židů v Belzecu, Sobiboru a Treblince. Soudobé poznatky ukazují na asi jeden a tři čtvrtě miliónu zavražděných. Německá komanda spolu s kolaboranty na obsazených východních územích současně po sobě zanechala přibližně jeden a půl miliónů zmasakrovaných Židů. A Židé - jen proto, že se narodili - hynuli i v dalších koncentračních táborech, ghettech, při otrockých pracích, raziích, pochodech smrti, v úkrytech. Celkově se tak podle seriózních badatelů jedná rámcově o 6 miliónu obětí.

  Toto číslo stejně jako vyhlazování v plynových komorách prokázané nesčetnými důkazy dnes k potupě obětí i přeživších zvěrstev Šóá zpochybňují jen lidé určitého typu. Je náhoda, že text o “čtyřmiliónové variantě” pro Stworův web přeložil stoupenec neonacismu Erik Sedláček? Máme přehlédnout, že doporučení na texty ze Stworova webu najdeme na webu neonacistického Národního odporu?

  A výmluvná je i diskuse na Stworově webu po výroku soudu. Najdeme tam básničku: “Od zástupce jménem státu/ pro nás tupce zaznívá tu:/ závazný jest v kraji našem/ variant Šest, od Jad Vašem/(Byť ani tam nikdo nestih’/dopočítat se k těm Šesti.)” Dozvíme se o “takzvaném pronásledování” Židů, přičemž prý “nekonečná šoa je nejsilnější účelová zbraň moci”. A samozřejmě nechybějí soudy o Židech jako takových: “Nemějte žádné iluze, lidstvo bylo zataženo do satanistického kultu založeného na talmudu a kabale. Postupně se stáváme otupělými a jsme jeho stoupenci, iluminátskými bankéři, nabízeni jako oběť Luciferovi.”

  Vladimír Stwora prý proti Židům nic nemá, jenom nesouhlasí se sionismem. Podobný hlas zní i z muslimského světa. A zde, stejně jako u extrémní pravice, patří popírání či zpochybňování holokaustu k privilegovaným tématům. Na historii či obraně svobody projevu přitom popíračům Šóá nesejde. Jejich cíl je politický: Chtějí degradovat fakta o holokaustu na smyšlenku a na tomto základě oživit odvěké antisemitské klišé o všemocném židovském spiknutí.

  Tak prý Židé po druhé světové válce oklamali svět svým údajným utrpením, zavázali si ho soucitem. Co je k tomu vedlo? Antisemité mají svou odpověď: Zásluhou, jak říkají, “švindlkaustu” se Židé chtěli domoci peněz i zřízení zločinného sionistického Státu Izrael.

  “Držel jsem vám palce. Je vidět, že sionisté u nás ještě nemají tu moc, jak si myslí,” napsal také v diskusi na Stworově webu jeden z jeho stoupenců. Uvidíme, co se o té záležitosti ještě dozvíme… Státní zástupce se proti nepravomocnému zprošťujícímu verdiktu nad Vladimírem Stworou odvolal, a tak případ bude posuzovat odvolací senát.
  ————————–

  Text byl odvysílán Rádiem Česko 17.12.2009.

  Obrázek je převzatý z  gplug

  —————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 21:20

 • 12 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   No, a že se Stwora nedistancoval, když podle svého prohlášení u soudu není antisemita, od všech těch gratulací u článku “Osvobozen”? Ty nebyly “jen protisionistické” ani náhodou i v případě, že přihlédneme ke “vzdělanosti” gratulujících.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Ondreji, pan Stwora chce jiste jen na svem webu nechat proudit diskusi o poctu obeti a jsem si jista, ze v brzke dobe dokonce uslysime, ze on sam se domniva, ze obeti bylo dokonce vic nez 6mil,ze on sam stat Izrael vzdycky podporoval, ale chtel nechat prostor….
   Je to hajzlik, krouti se jak had, zmetek jeden. A tohle je jen a jen blesi nazor.
   Bleska.

  • Fr.Řeka Says:

   Řekl bych že Individua typu Stwora a jejich webové gegly jsou prostě daní za svobodu slova. Každý začne žvanit, když se to může, včetně mě, proto jsem si zřídil blog, pro nic jiného, a další fází pak je zkoušení, co všechno je možno si dovolit.

  • Blechová Hana Says:

   Asi máte pravdu všichni, Stworu je škoda číst a brát vážně, je třeba pochopit, že je to prostě Stwora.
   Bleška.

  • Jirhant Says:

   Zvědavec nehodil flintu do žita, účinně hájí pana Stworu a kontruje svým dnešním článkem
   http://www.zvedavec.org/pohledy_1171.htm

  • Ondřej Wolf Says:

   Schválně si u článku také klikněte na “o autorovi” a odhalte např. zločinné praktiky Člověka v tísni, nepravosti ŽO v Praze a další sebrané spisy.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ondřeji,
   Psal to jakýsi pan Král, toho člověka vůbec neznám. Asi píše jenom na Zvědavce. Takových na internetu je! Kdyby tu svoji energii raději věnoval pořádné práci, studiu, nebo rodině. No nic, každý dělá jenom to, na co stačí.

  • Ondřej Wolf Says:

   Což potvrzuje příspěvek 5 a6.
   Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy