• V diskusi na proklausovském EUportálu se opakovaně objevuje výzva jistého Aleše a je pravidelně mazána. Je to legitimní požadavek, a proto jej zde uvádím, aby tyto otázky opět nezmizely ze světa zásahem cenzury.

  euportal
  -

  (Aleš, 21.11.2012 0:38:43)

  Vážení pánové Petříku, Bartoši, Provazníku a Kotulo, jak vidím, máte velký zájem o transparentnost jednání různých světových uskupení, ukažte tedy, že sami principy transparentnosti ctíte a odpovězte mi na mé opakovaně pokládané otázky:


  1. Proč Obecně prospěšná společnost Český portál, která je provozovatelem webů Eportál, EUportál, EUserver, Eurabia a Freeglobe nezveřejňuje svoje výroční zprávy ve sbírce listin, ačkoli jí to ukládá zákon?

  2. Proč je v zápatí stránek EUportálu uvedeno, že Český portál je občanské sdružení, přestože se jedná o obecně prospěšnou společnost? Podobně chybně je právní forma uvedena i přímo na webu Českého portálu (http://www.cesky-portal.cz/). Uvědomujete si, že uváděním špatné právní formy porušujete zákon?

  3. Na základě čeho byl Český portál registrován jako nezisková organizace (NGO), konkrétně obecně prospěšná společnost?
  Z právní formy obecně prospěšné společnosti plynou určité výhody, zejména daňové. Webové portály, které provozuje Český portál však přinášejí zpravodajství a názory, nejde tedy o obecně prospěšnou činnost. Podle stejné logiky by mohly být obecně prospěšné i portály Idnes nebo Lidovky. Budí to tedy dojem, že právní formu o.p.s. pouze zneužíváte ke svému podnikání.

  4. Jaké je propojení Českého portálu a společnosti OUR MEDIA a.s., která vlastní a provozuje portál Parlamentní listy? Na stránce společnosti (http://euportal.parlamentnilisty.cz/AddComment.aspx?ArtId=9805) se píše, že do jejího obchodního portfolia patří i názorové servery EUportal.cz, EUserver.cz, Eportál.cz, EUrabia.cz a Freeglobe.cz. Co konkrétně to znamená? Obecně prospěšná společnost přece dle zákona nesmí nikomu patřit a nesmí sloužit k obchodní činnosti.

  Doufám, že tentokrát mé otázky nesmažete jako včera, myslím, že odpovědi jsou ve vašem vlastním zájmu, máte šanci ukázat, že vaše činnost je transparentní a poctivá. Pokud se budete odpovědím stále vyhýbat, budu si muset myslet opak, a patrně nejen já…
  ———–
  ZDROJ
  ———————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 5:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy