• Cesta na Lunu 26.05.2011

  Kreslená postavička Krtečka provázela naše dětství a dobyla svět. Nyní dobyla i vesmír.

  Autor Krtečka nedávno oslavil významné životní jubileum. Jistě ho světový úspěch jeho duchovního dítěte těší. Krteček nejen dobyl Zemi, ale nyní dobývá vesmír. Zdraví nás z ramene amerického astronauta Andrewa Feustela, z oběžné dráhy na plaubě raketoplánu Endeavour.

  krtecekvevesmiru1

  -

  Více čtěte zde:

  Z vesmíru dorazila první fotografie krtečka v raketoplánu

  ————–

  Éra raketoplánů pomalu končí a pokud NASA brzy nevyvine aklternativní kosmické programy, může se výzkum vesmíru na mnoho let zbrzdit.  Světová krize nepřeje zdánlivě zbytečným a nákladným snům zvídavého lidstva. Nepřeje ani optimistickým výhledům do budoucnosti a naopak posiluje všeobecné znechucení, nedůvěru  a agresivitu. Už proto mne velice těší, že tahle fotografie z vesmíru přináší hned dva milé úsměvy, úsměv astronauta Andrewa Feustela a úsměv dětského idolu, šikovného a zvídavého českého Krtečka Millera.

  V těch úsměvech vidím vzdor proti plíživé skepsi a škarohlídství. Ještě je mezi lidmi místo na odvahu, fantazii, humor, na dětské sny a na jejich naplnění. Před mnoha lety Krteček vystopupil do vesmíru v malované raketě. Nyní se na nás směje z oběžné dráhy.

  Děkujeme panu Andrewu Feustelovi a také panu Zdeňku Millerovi. Přejeme mu, aby se svým sametově milým a šikovným potomkem užil ještě plno podobných radostí. A lidem přeji více optimismu, radosti a naděje,  laskavosti a odvahy pohlédnout nahoru k nebi.  A také více dětských snů.

  krtek

  —————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:09

 

Květen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy