• Kronika 09.11.2009

  kristallnacht

  Nechci zde opakovat všechna fakta, která jsou dostupná pro toho, kdo chce znát. Jen mě zaráží hrůzná lhostejnost „obyčejných lidí“, která doprovázela otřesné události jak před jednasedmdesáti lety, tak i dnes.

  O šoa se na školách vyučuje jen okrajově a natolik rozpačitě, že mnoho mladých lidí ani netuší, o co přesně jde, a řadí tyto události kamsi mezi bitvu u Lipan a třicetiletou válku. Také na vysokých školách převládá lhostejnost a občas i levicový antisemitismus v různých formách od naivního “chápání” motivů agresora až po militantní antisionismus. Hnědé svinsvo začíná být pomalu vnímáno jako legitimní politický názor, jemuž je možné dát prostor v médiích v zájmu “vyváženosti”. Pochody a výtržnosti nacistů vnímá naše společnost povětšinou jen jako nevinnou zábavu nevybouřených hochů, kteří mají jakýsi „politický názor“. A o holocaustu nechce moc slyšet: “Dejte nám už pokoj, kdo to má pořád poslouchat?”

  I český jazyk, ten jazyk básníků, snese odporné věci. V takovou dobu se hluboce stydím za některé spoluobčany. Stačí se podívat na diskuse pod těmi několika málo články na internetu:

  “Dobře jim tak

  Mohou si za to sami

  Jedna velká židovská lež

  Škoda, že to nevyšlo

  To mají za lichvu a okrádání

  Nikdy nebude na světě klid,
  dokud v něm zůstane jediný žid.”

  A pak třebas tohle, což naštěstí není česky (i když i český překlad jsem již viděla…):

  “Wir führen in Horsten und Höhen

  des Adlers verwegenes Glück
  Wir steigen zum Tor der Sonne empor
  Wir lassen die Erde zurück
  Kamerad,Kamerad
  alle Mädels müssen warten
  Kamerad,Kamerad
  unsere Sturzkampfbomber starten
  Kamerad.Kamerad
  es lautet der Befehl
  Ran an den Feind
  Ran an den Feind
  Bomben auf Israel
  Wir stellen die Auserwählten zum letzten entscheidenden Schlag
  Wir halten Gericht ihre Weltmacht zerbricht das wird unser stolzester Tag”

  Lidé mlčeli před jednasedmdesáti lety, lidé by mlčeli opět, kdyby vypukl pogrom. Lidé vůbec rádi mlčí ve chvíli, kdy by mlčet neměli. Zatím se to projevuje například i tím, že v diskusích zůstávají hnusy novodobých nácků, nebo tím, že většina médií k výročí povětšinoumlčí. Modelka Gomez ukázala ňadra, vánoční kapři budou dražší, začíná vlna výhodných předvánočních slev a všude je ticho, ticho, ticho…

  ————————

  Související informace: Křišťálová noc

  —————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 11 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Namátkový výběr dalších možných politických názorů vhodných k legitimizaci vedle fašo, bolšo a naci pojetí světa:
   Obchod se ženami
   Obchod s lidskými orgány
   Organizovaná pedofilie
   Pyramidové hry
   Drogový průmysl
   Zainteresovaní by jistě dovedli poutavě objasnit filozofický, společenský a ekonomický přínos pocházející z jejich činnosti, stejně jako vyjevit svůj pohled na svět, jejich pohnutky a místo v něm.
   Ondřej
   P.S. V Bitvě o Británii Stuky pohořely dost drasticky pohořely, po několika málo výpravách musely být staženy (ty co zbyly). Nemohly operovat v prostoru, který byl prohlédnut radarem.
   Možná bychom se z toho mohli poučit i dnes na zemi.

  • Ondřej Wolf Says:
  • Blechová Hana Says:

   Jo, ten jeden blbeček už to vysvětluje!

  • Ondřej Wolf Says:
  • Blechova Hana Says:

   Tak tohle je ale ulet, pokud ten s tou prilbou byl tak dobry jako vojak, ze byl vyznamenany, pak by asi nemel byt trestan stejne, jako debil, ktery ve spojeni s teroristy nacvicoval …
   Mimochodem, skoro verim tomu, ze ten trouba zvany Honza to na ty kebuli nosil, aniz znal vyznam. Az se to prosetri, uvidime vic, ale toho bych hodila na pravdomluvne soustroji:-), na testy, podle meho by prosel.
   Je to silena ostuda, ale na druhou stranu, kdo z tech kritiku by byl schopny a ochotny tam jit a byt tam co platny? A kdyz byl vyznamenany, tak tam na zadech nelezel.
   Tady vidim zas chybu systemu, ze neni kontrolovano, co maji na sobe a uz z domova nemaji znalosti, aby si takovou kravinu na sebe nevzal, trouba, jsem opravdu presvedcena, za netusil, co nosi.

  • Ondřej Wolf Says:

   No, měl ty emblémy přesně tam, kde originální SS měli runy a z druhé strany helmy trikolóru nebo svastiku, nejspíš věděl, co to je. Jestli to bylo z přesvědčení, z neznalosti, zkratkové jednání z tíhy situace, to nevím. V některém z těch článků jsem ale četl, že jejich kolegové si na to stěžovali. Čas od času má takový skadál jakákoliv z tam působících armád. V tom není naše specifikum. Ta služba je psychicky náročná způsobem pro nás nepředstavitelným, na člověku se to podepíše.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Čímž je neházím do jednoho pytle se Sedláčkem, to je opravdu zcela jiná rovina.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Ja jsem nemyslela ulet ze by byl z Tve strany, Ondreji, tys to sem jen zaznamenal, prinesl odkaz, mne se zdal ujety ten styl jednani o tom, to prosetrovani a dalsi. Napsala jsem to blbe, nezlob se. Ja to v te chvili uz taky sledovala, tak jsem komentovala ten prubeh.
   Bleska.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ale já to pochopil dobře, že to nemyslíš na mne ale na obsah článku. Jen se pokuším nějak se tím probrat. Nemám proč se zlobit.
   Je to pro mne dost těžké, jestli si toho vojáka nepletu s někým jiným, dávno před tím, než vznikla tahle aféra, objevil se v nějaké reportáži (bez té prokleté helmy) a působil na mne dost sympaticky, hlavně jako člověk, který ví co dělá a proč.
   Nebýt takhle pitomá doba, mohlo se to řešit věcněji, zjistit, co se děje.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Ondreji, ja si myslim, ze by se mozna melo k lidem pristupovat trosku osobneji, snad se to tak da rict, citliveji, vnimat je jako osobnosti, celkove, ne jako kauzy, cisla…
   Podivej, krasotinka Rapkova,drza jak vopice, kvaka nesmysle, kona protipravni kroky, ted s tim studiem - jan ty jeji protichudne vypovedi kazdy den jinak, a to vse verejne… A je porad starostkou a porad kandiduje na druhem miste za ODS do PS. A klidek, jeste se s ni televize matla, tisk ji dava nekonecny prostor, aby se vyjadrila. Pritom zatim nepredvedla zhola nic, jen dokazala v Chomutove nadelat dluhy v rozpoctu svou necinnosti a zahadnou cinnosti, to nemluvim ani o kaoze ZOO …
   Tento Honza je jeden mesic vyznamenan, evidentne za vojenske zasluhy, tedy nikoliv za nudu, a druhy yden ho vlaceji tiskem pro kravinu, ktere evidentne opravdu lituje, on nehreje, to je na tom projevu videt.
   To je proste nesrovntelny pristup v jedne dobe ke dvema ruznym lidem, jeden je kryty pozicemi a funkcemi, druhy sice je za nas stat v armade v boji, ale asi je to mene!!

  • Ondřej Wolf Says:

   To je pravda.
   Ondřej

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy