• Ahoj, lidi toulaví 08.07.2011

  Milí čtenáři Toulání,

  otakarek

  -

  Nastává doba prázdnin a dovolených, pro mnohé z nás i doba toulání. Také já se chci nyní věnovat více cestám po zemi než cestování virtuálnímu. Zkoumala jsem, jaký je zájem o každodenní články na tomto blogu v době dovolených, a zjistila jsem že oproti ostatním měsícům značně poklesá. Mám z toho radost, neboť to ukazuje, že lidé ještě mají zájem o autentické prožívání a nechtějí jen koukat do monitorů.

  Během měsíců a let, která jsem strávila každodenním blogerským raníčkem, jsem se mnohokrát zaříkala, že zvolním tempo, nebo alespoň omezím články o společnosti a o politice. Tento blog má však již svůj poměrně přesný profil a sám zájem čtenářů jej spoluurčuje. Navíc jsou chvíle a situace , které si přímo říkají o komentář. Proto se mi žádné z těchto předsevzetí nejen nepodařilo dodržet, ale navíc jsem víceméně ukončila rubriku Toulání za slovy, kde jsem zveřejňovala verše. Důvodem bylo to, že jsem své básně vydala knižně a  najednou jsem ztratila motivaci k jejich publikování na blogu. A kdybych přejímala jen básně hostů, nebylo by to ono. Nehledě k tomu, že někteří z mých přátel se také odmlčeli.

  Jistě víte, že tento blog již patří k evergreenům české blogerské scény, má své nepřátele i příznivce a na rozdíl od desítek, možná stovek blogů, které spoluutvářely blogerské prostředí při jeho vzniku a které již dnes neexistují, nebo jsou umrtvené, je stále živý. Někoho každé ráno těší při snídani, jiné čtenáře rozčiluje, zejména ty, kteří se domnívají, že nemám právo mít své názory a psát o nich. Zajímavé je, že to bývají stejní lidé, kteří si nárokují absolutní svobodu slova. Nezlobím se na ně, nebýt jich, bylo by na světě méně zábavy.

  Nyní v době prázdnin již nechci psát každý den článek a pokusím se tuto tradici přerušit. Některé články jsou načasované a budou zveřejněny bez mého zásahu v předem určené době automaticky, občas okomentuji aktuální událost, pokud budu někde poblíž internetu, ale jinak se od virtuality odstřihnu a budu se věnovat toulání po zemi.

  Přeji vám všem hezké léto, pořádný odpočinek, najaké zajímavé zážitky a mír v duši. Brzy se opět na těchto stránkách sejdeme.

  Věra

  ————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 4 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy