• Ahoj, lidi toulaví 23.12.2010

  Krásné a požehnané svátky přeji dětem, které nemají ještě zlobu v srdci, krásné svátky přeji bližním, kteří ač bezvěrci, dodržují boží zákon, protože jej mají ve svém srdci. Požehnané svátky přeji těm křesťanům, pro které je víra vírou a nikoliv výtahem ke kariéře, ideologií nenávisti, nebo honěním ega. Krásné a pokojné svátky přeji i těm, kdo je z různých důvodů nedrží, aby si odpočinuli o volných dnech a nabrali sílu do dalšího občanského roku.

  snih
  Požehnané svátky přeji zvířatům v lesích, přeji jim, aby našla dost potravy a aby je nazahubil mráz. Požehnané svátky přeji ptactvu nebeskému, aby jim vždy někdo naplnil krmítko. Požehnané svátky přeji kravičkám, ovcím a koním v chlévech a psům na dvorech a rybám v řekách a stromům v jejich spánku.

  Požehnané svátky přeji všem, kteří jsou nemocní, nebo se obávají o nemocné blízké, přeji jim uzdravení těla i duše. Požehnané svátky přeji bezdomovcům, chudým a opuštěným a těm, kdo v tuto dobu tráví ve službě, nebo jsou právě na cestách, nebo zůstali sami a v obavách, jsou na ulicích, ve vězeních, v nemocnicích, při péči o druhé.

  A komu přeji, aby jim při hodování zaskočilo? Těm, kdo okradli bližního, kdo si zařídili pěkný příjem z toho, co jim v dobré víře a z přátelství půjčil někdo, kdo jim věřil, těm, kdo se mu vysmáli, když byl v nouzi, a odmítli vrátit dluh. Těm, kdo ukradli peníze chudákovi, kdo okradli vdovu a sirotky, kdo vytunelovali plody cizí práce, těm přeji jen to, aby jejich nakradený majetek nebyl požehnaný, aby jim přinesl jenom smutek a osamění.

  Těm, kdo šplhali po hřbetech dřívějších přátel, kdo si vystavěli politickou kariéru na nenávisti, lžích a pomluvách, kdo se vysmáli voličům, kdo se tváří jako čestní, ale nejsou, těm přeji, aby si vyměnili místo s bezdomovci a s žebráky. Těm, kdo se pomluvami a žvásty o pomoci druhým derou k postavení, kdo plivou po těch, kteří jim pomohli, kdo šíří nenávist, nedůvěru a hněv, těm přeji, aby jejich svátky byly bez radosti a bez pokoje.

  Přeji si, aby poslední byli prvími a první posledními, to přeji sobě a všem k těmto vánočním svátkům.
  ————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 13:21

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy