• Brutal Art 28.09.2012

  Prý se Němci před Hitlerovým zcela regulérním vítězstvím ve volbách v roce 1933 tomu uřvanému prďolovi smáli. Když se ten kašpar zmocnil státu, humor je jaksi brzy přešel. Na druhou stranu je humor asi jedinou adekvátní reakcí na potrhlé mašíbly s mesiášským komplexem, nebo na profesionální provokatéry. Kde je tedy hranice mezi smíchem a preventivním proplesknutím?

  vtipypyje

  Na facebooku jakýsi pubertální žertéř s pseudonymem Miroslav Pták vytvořil stránky, kde vyzývá k lovu Romů, popisuje, jak týrá zvířata a tak všelijak podobně slabomyslně se ukájí. Samozřejmě, že se nikdo reálný nejmenuje Miroslav Pták, to jsem ochotná se vsadit, celý profil je fake, nicméně asi se ten vtipálek náramně baví, když čte rozhořčené reakce lidí, kteří jeho sebeprezentaci nejsou schopni považovat za humor, ba dokonce ani za virtuální provokaci, nepoznají mystifikaci a berou popisy mučených psů a koček vážně, věří panu Pyjovi jeho sadistické holedbání, jak hází kočky do kyseliny a boxuje do svázaných psů, a posílají na něj trestní oznámení. Váženě berou také Pyjovy rady a návody jak vybíjet Romy a vyzbrojují se na akci, kterou svolává. Dohadují se, jaké zbraně si vezmou, jak naloží s mrtvolami… A jiní zase spílají panu Pyjovi i jeho obdivovatům a obdivovatelkám.

  ptak-a-pes

  Nejde-li o provokaci Policie České republiky s cílem nalapat několik uchyláků, pak je to všechno asi jakýsi druh internetové zábavy, která rozesmává několik zvláštním humorem obdařených jedinců. Pohoršení okolí je do té bžundy předem zakomponováno, takže bych nedoporučovala jim dělat hurvínky a tu hru s Mirdou Pyjem hrát.

  tyranakocka

  Tady se ovšem nabízí základní otázka kdy obecního hlupáčka ignorovat a kdy ho už odkázat do patřičných mezí. On Mirda Pyj je jen taková facebooková bublinka, ale máme podobné nadržené exoty i v poněkud serióznějších ekosystémech, jako například v politických stranách nebo médiích. Možná to celé nechápeme a z jejich strany je to také jen fake. Zatím byli tihle vtipálci spíše ignorováni, ale jejich ego mezitím pěkně nakynulo a už je vidíme i na kandidátkách volebních uskupení a v různých redakcích, kde za své metání výkalů berou plat. A že se jejich literární i řečnické projevy zase tak moc neliší od opusů Mirdy Pyje…

  Tak nevím, zda je to ještě legrace, taková ta známá Hájkova mediální fikce, he, he, he, to jsme se nasmáli! - nebo jestli už to není na to proplesknutí… ??? Abychom se třebas po volbách nedivili, kdo nás tady sekýruje.

  ———

  Poznámka na závěr: Stránka Mirdy Ptáka na facebooku byla prozatím zrušena (brzy si udělá novou).

  ptak-a-kocka
  ——-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 6:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy