• vlajkaeu

   

  Kdybych náhodou nevěděla, jestli je dobré být v EU a s Lisabonskou smlouvou, stačí se podívat, kdo je proti:

   

  Bolševici a nacisté, fašisté a mafiáni, rasisté, maloměšťáci, Ten-jenž-nepochází-z-opice, náboženští fanatici, čtenáři Zvědavce, Bandaskovi hošani, Náhrobní strana, paranoičtí magoři, bývalí estébáci a agenti KGB - a jejich pan prezident

   

  Zkrátka ti, kteří by si tady v mé zemi rádi zařídili pěkný pohodlný pašalík, kde by nám vládli bez omezení, zavírali by nás po libosti do vězení, zakazovali by nám cestovat a studovat, nebo by nás naopak vyháněli z domova a z národa, cenzurovali by nám knížky, okrádali by nás, pak i možná zabíjeli, rozdělovali by si lukrativní křesla a nikdo by jim do toho z Bruselu nekecal.

   

  Děkuji, to mi pro informaci stačí: jsem ráda, že jsme v EU. Mrzí mne, že máme Lisabonskou smlouvu okleštěnou a pevně doufám, že se dožiju dne, kdy ji budeme mít kompletně – i se všemi lidskými právy a ne jen jako méněcenní mužici, jak to teď zařídil jejich pan prezident.

  ———————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 23:00

 • 19 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Nápodobně,
   Ondřej

  • jar Says:

   Naivní je představa, že ti v Bruselu jsou lepší. Jen na ně není tolik vidět, ale kradou, podvádějí a zrazují stejně jako ti zdejší.

  • Moe Says:

   Pani Tydlitatova
   Hledal jsem jinou Veru, ale nahodou jsem narazil na Vas clanek. Po te jsem zjistil ze jste se snad i zaslouzila o zalozeni Ligy proti Antisemtismu.
   Ziji mimo EU a nedavno jsem se zucastnil divadelniho predstaveni v mistnim (Lubavitch) centru “I never saw another butterfly”. Hra se odehrava v koncentracnim tabore Terezin a moje dcera hrala dite zidovskych rodicu. Po predstaveni jsme zcela nahodou mluvili s dalsimi ucastniky a rec presla na Cechy s tim ze se podivame a internetovou mapu Terezina.

   Nestastnou nahodou jsme (pred skupinou desitek lidi) narazili na Vas clanek. Po chvilce cteni jsme si uvedomili ze jsme asi na provokacnim serveru, ktery nema s ochranou a podporou statu Israel nic spolecneho, nekolik prezivajicich clenu Terezina se vyjadrilo k clanku velice negativne.

   Nejsem up to date s Ceskou politickou scenou, ale jestli Vase hulvatni Cestina, a doslova sproste nadavky vsem kteri s Vami nesouhlasi je dnesni norma Antisemiticke League, tak takovou podporu nepotrebujeme.

   Shalom

  • Věra Tydlitátová Says:

   Vážený Moe,
   Byla bych ráda, kdybyste byl konkrétní. Moje kritika poměrů v ČR a jednání prezidenta pramení z hluboké obavy o osud České republiky, kde musím žít já i mé děti, nechceme-li emigrovat. Vůbec nejde o to, jestli někdo nesouhlasí se mnou, já nejsem důležitá, jde o to, že se velká skupina lidí pokouší stáhnout naši zemi zpět pod nadvládu Ruska, z níž jsme se před 20 lety vymanili. To jsou velmi vážné věci a nějaká čeština s tím nemá co dělat. Ke Státu Izrael jsem se pokud vím v tomto článku vůbec nevyjadřovala. Dále Vás chci ujistit, že já za sebe mohu a chci psát podle svého temperamentu i svědomí. Nikde v článku nepíšu, že by mé vyjádření k situaci v současné ČR a k prezidentovu odmítání Lisabonské smlouvy a k řečem jeho tiskového mluvčího, že z EU vystoupíme, bylo oficiálním vyjádřením LPA. LPA se nevyjadřuje ani k Lisabonské smlouvě, ani není od toho, aby podporovala Stát Izrael. Jejím úkolem je omezování antisemitismu, jak je také deklarováno v jejím programu. Kdybyste měl oprávnění mluvit jménem Státu Izrael, napsala bych vám, že dobrá, podporovat vás tedy nebudu, když podporu nepotřebujete. Vy ale oficiálním mluvčím Izraele nejste, takže je to vše takové teoretické povídání.

  • Karel Says:

   Vážený Moe.
   je dost nešťastné, že napadáte zrovna člověka, který se značnou mírou zasazuje proti rasismu obecně a zejména proti všem útokům na Israel! Možná byste se měl trochu poohlédnout kolem, protože jinak byste mohl být snadno mimo mísu.
   Shalom.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Zdrabím Vás, Moe,
   Víte, zaráží mne, že napoprvé Vaše čeština byla perfektní a nyní jako byste hledal slova a pomáháte si angličtinou. Myslím, že nežijete v cizině, jak jste psal minule, a že kohosi hrajete. Inu, to je Vaše věc, já po Vaší identitě pátrat nebudu a strach mít také nemusíte.
   Obávám se, že si nerozumíme, ale všechno, co bych Vám nyní odpovídala, jsem napsala již v minulé odpovědi. Jen mne zaráží Váš názor, že se můžu odstěhovat kamkoliv v EU bez emigrace. To si vážně myslíte, že odejít z rodné země a od příbuzných a přátel není emigrace? Že to tu mám všechno, co jsem já i mí předkové vytvořili, nechat ruským mafiím a zdrhnout někam do Irska nebo do Francie? Co s tím má společného ústava?
   Prezidenta Klause jsem respektovala až dosud do značné míry, byť s výhradami. Nyní ale překročil veškeré meze únosnosti. A on prosím NENÍ mým prezidentem, já jsem ho nevolila a byla jsem proti tomu, aby byl zvolen. Byl zvolen za vydatné pomoci komunistů. Nicméně jsem volbu respektovala až do doby, kdy se začal chovat jako vlastizrádce. K Vaší poznámce o někom, koho nenávidím, se vyjadřovat nebudu, již jsem se vyjádřila, že vůbec nejde o mé osobní sympatie či antipatie, ale o osud této země. S nenávistí to už vůbec nemá co dělat, nenávist vypadá úplně jinak. K nenávisti je třeba osobního vztahu. A ten já k panu Klausovi nemám naprosto žádný.

  • Blechova Hana Says:

   Vazeny pane Moe,
   nebudu tu rozepisovat sahodlouze, ze vubec nechapu Vase zdejsi vypady k tomu, jak zde, na tomto prostoru pise pani Tydlitatova - nechcete-li, nectete to a je vec vyrizena.
   Zarazila mne vsak Vase poznamka ohledne prezidenta: Vy si opravdu myslite, ze si tu smime kohokoliv - treba i prezidenta - vystavit kamsi na stupinek nedotknutelnych a dale se jiz nikdy nedopustit jakekoliv jeho kritiky? Myslite, ze neco takoveho by bylo prinosem k politicke kulture radobydemokratickeho obcanskeho statu?
   Pane Moe, tohle je pro mne naprosto nepochopitelne, nejasne, neprijatelne. Je to totalitni omezeni.

  • Ondřej Wolf Says:

   Společnou ústavu nemáme. Kromě jiného také díky aktivitám p. Klause.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Lepe to ani vystihnout neslo, Ondreji, dekuju, mate plnou pravdu.
   Bleska.

  • Ondřej Wolf Says:

   Tak to jsem rád, že to říká, co to říct mělo, taky děkuju.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • Ondřej Wolf Says:

   http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropska-unie/clanek.phtml?id=652714
   Za důkladné srovnání stojí pojetí moci, svobody, svrchovanosti. A o koho všeho se při tom opírá V. Klaus

  • Ondřej Wolf Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   Ondřeji,
   Jestli to je tak, tak je to hnus.

  • Ondřej Wolf Says:

   V TV ve zprávách byly rozhovory s lidmi, co tím prošli. Je to hnus a oficiální čínské zdroje to popírají s tím, že LID JE NA PRVNÍM MÍSTĚ.
   Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy