• kryl

  Je to prosté, ti, kdo nikdy nic nevytvoří, ti kdo jen škodí a lžou, vrhají se na zemřelého básníka jako na kořist, jako na všechno, co by rádi ukradli a zprznili.

  V této zmatené a neveselé době oslavují Karla Kryla nacisté z Národního otvoru po boku nacistů a bolševiků z kanadského Slintavce, nazývají neúnavného odpůrce totality mučedníkem demokracie. Je asi lepší o nic neusilovat a nic netvořit, pokud tvoříme, pak raději neumírat, protože tvorba člověka, který hledal svobodu, se stává nástrojem nesvobody, sotva tvůrce zemře a nemůže se bránit před těmito hyenami, před hlupáky, lenochy, ignoranty a drzými lháři.

  Ano, Karel Kryl kritizoval poměry i osobnosti po Listopadu 89, měl k tomu mnoho důvodů. To ale nedává právo bolševickým a nacistickým stvůrkám brát si jeho jméno, jeho slova a jeho písně do huby. Jsou totiž ještě o několik stupňů špinavější, nemravnější a bezostyšnější než ti, které Karel Kryl tehdy kritizoval. Však také tihle příživníci urážejí a sprostě napadají Krylovy přátele, ty, kteří mu zůstali do konce po boku.

  Naštěstí jsou zde také lidé, kteří zůstali mimo tyto ohavné hrátky a nevstoupili do bojů o moc tehdy, ani se nešpiní s totalitními truchlivci nyní. Darebáci si vždy budou brát do huby ty, kdo se bránit nemohou, zloději budou vždycky krást cizí zásluhy a cizí zápasy, zbabělci se budou přiživovat, ale žádná lež nakonec nemůže umlčet skutečné umění básníka, který si nikdy nezadal s touto mravní spodinou.

  ———————-

  Bratrstvo kočičí pracky:

  Národní otvor: http://www.odpor.org/index.php?page=clanky&kat=&clanek=1094
  Zvědavec: http://www.zvedavec.org/komentare/2010/03/3557-karel-kryl-prvni-mucednik-4-odboje.htm

  iDES: http://stoces.blog.idnes.cz/c/126066/Karel-Kryl-prvni-mucednik-4-odboje.html

  ————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Článek “Mučedník 4. odboje”, co odkapává ze Slintavce a vytéká z Otvoru je vylhaný. Klasický příklad lži, do které se pro věrohodnost přidá špetka pravdy. Goebbels by měl radost.

   “Karla Kryla do huby si bráti” mluví i za mne.

   Navrhuji použití následujících protijedů:
   a) Poslechnout si, co Karel Kryl zpívá doopravdy, nebo si přečíst jeho texty v některé z vyšlých sbírek
   b) Přečíst knihu Půlkacíř poctivě a celou
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   On měl hlavně rád lidi, ne -ismy.
   Ondřej

  • Jiří Navrátil Says:

   Nelíbí se mi taky, že komouš Honza Kryl (bratr Karla), který se za totáče svého bráchy zřekl, dnes hoduje s Nosoblbem (Pepa Nos) na jeho mrtvole …

  • Fr. Řeka Says:

   Je to prosté. Špinavci vždy jenom hledají někoho, koho by mohli taky ušpinit a zkroutit si ho do své ideologie. Kryl je jasným dokladem, teďka nedávno zase třeba Finkelstein, Chomsky, jindy zase pro potřeby bolševismu třeba Jan Hus… nejlepší by bylo, kdyby se namísto vytváření němých ikon snažili o těch lidech něco zjistit, ale to pro ně není žádoucí, protože potom by museli přehodnotit všechno svoje smýšlení o světě, na což jsou zvláště tihle lidi hrozně hákliví :-D

  • František Kostlán Says:

   Naprosto souhlasím - k tomu už není co doddat.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Miloš Červenka: Neonáckové a Kryl
   http://cervenkamilos.blog.respekt.ihned.cz/c1-53748080-neonackove-a-kryl
   -
   21. 11. 2011

   Ultrapravice by si ráda přivlastnila člověka, který by jí nejspíše pohrdal.
   reklama

   Z mne neznámého důvodů se neonacisti rozhodli, že budou používat Kryla jako svůj symbol.

   Ať přemýšlím jak přemýšlím, nějak mi to nedochází - Kryl žil v zahraničí a měl to tam rád, byť se mu stýskalo po domově. Když už si utahuje z cizinců (”Braniboři v Čechách”, “Azbuk”), mluví buďto opět o Čechách, nebo o okupaci. A pokud proti někomu brojí, jsou to buďto ruďáskové, papalášstvo nebo mlčící většina nadávající u piva.

   Přitom reprezentantů hnedého nadšení je u nás dost, stačí si vybrat - v hudbě Landa, v politice Bátora, Čunek či Klaus… Kryl má samozřejmě výhodu, že je mrtvý a respektovaný, takže se nemůže bránit a dodává “národovcům” legitimity.

   Už kvůli Krylovi bych raději, kdyby si ho přestali brát do úst. On sám byl v menšině a nepřizpůsobivý, troufám si tedy hádat, že by ho české nablýskané palice moc neoslnily.

  • Ondřej Wolf Says:

   Tak to je trefné.
   Ondřej

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy