• Obhájce má za úkol hájit svého klienta. Má tudíž v popisu práce přijít s jakýmkoliv argumentem, jejž považuje za účinný nebo relevantní v rámci obhajoby. Dotud je vše zcela v pořádku.
  matousek1

  Co v pořádku není, je ovšem skutečnost, že argument obhájce Kočího ohledně (ne)způsobilosti soudního znalce vykonávat nestranně svou funkci v procesu se členkou neonacistického hnutí vyvolal právní roztržku. Kočího tvrzení, že Michala Mazla diskvalifikuje z posuzování, co je a co není neonacismus, jeho příjmení, jež může, ale i nemusí, být židovského původu, zní jako něco z Německa 30. let minulého století a mělo být okamžitě vyhozeno oknem jako odporná a šokující pitomost. Nebylo.

  Ještě neuvěřitelnější je ale reakce Klausova poradce Pavla Hasenkopfa. ” Kdo přišel o rodinu v koncentračním táboře, nemá jako znalec soudit verbální nacistické trestné činy,” namítl Hasenkopf a dodal, že pokud Mazel skutečně není židovského původu, měl se proti tomuto ‘nařčení’ ” bránit ” (sic!).

  Výborně! Máme se tedy na co těšit. V budoucí vládě Hradního souručenství po roce 2013 se tak zřejmě budou muset soudní znalci prokázat u soudu osvědčením z Ministerstva rasové hygieny potvrzujícím jejich árijský původ s podpisem přímo od samého ministra Bátory. Všimněme si též, že příjmení Klaus a Hasenkopf jsou německého původu. Neznamená to podle stejné ‘logiky’, že v sobě mají hluboce zakořeněné sympatie k národnímu socialismu a tudíž i neonacismu, nemluvě o antisemitismu? Mají nárok se k těmto tématům vůbec vyjadřovat? Nevztahují se na ně náhodou retroaktivně Benešovy dekrety?

  Chcete právní roztržky? Tak jen houšť a větší kapky …
  ————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 12:49

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy