• “Odešel člověk, na kterého budeme vzpomínat s vděkem, úctou a respektem.”
  Václav Klaus na zádušní mši pro Václava Havla

  matousek

  Krátké postskriptum a poslední slovo k předchozímu blogu. Všichni dobře víme, že živočišných druhů neubývá, jak tvrdí ekoteristé a alarmisté. Naopak jich samozřejmě přibývá, jak již nás v minulosti poučil Václav Klaus. Ten zasadil výše zmíněným -istům další tvrdý úder tím, že dokonce zcela nový živočišný druh SÁM VYTVOŘIL, a to rovnou sám ze sebe…

  Během pár týdnů následujících úmrtí Václava Havla se mu totiž úspěšně podařilo metamorfovat z renesančního vizionáře, státníka, eurodisidenta a sběratele suvenýrů v jakéhosi zcela originálního a unikátního plazosavce - říkejme mu zatím pracovně HROCHODÝL - což je genetický hybrid hrocha (kůže), krokodýla (slzy). Ve vědecké komunitě se stále debatuje o tom, bude-li se tento nový živočich nazývat ‘crocopotamus’ nebo ‘hippodile’. Nechme se překvapit. Jisté je však to, že mu, tj. Václavu Klausovi, jeho vznik - spolu s věhlasným chilským videoklipem, jenž obletěl svět - zaručuje aspoň na několik dní SLÁVU A NESMRTELNOST, po níž tolik touží a o které se jeho předchůdci ani nesnilo.

  Čím se vyznačuje tento živočišný druh? Jaké jsou jeho hlavní charakteristiky? Hrochodýla (crocopotamus/hippodile) okamžitě poznáte podle jeho schopnosti říkat pravý opak toho, co si myslí, přisvojovat si bez nejmenších rozpaků úspěchy, zásluhy (a věci) jiných, předstírat, že černé je bílé a bílé je černé, pět ódy a ronit truchlivé slzy nad hroby těch, jež ještě pár dní před tím zatracoval jako bezmála zrádce národa a největší škůdce lidstva od dob Džinghischána, a po grossovsku při tom vypadat, jako když to MYSLÍ opravdu, ale opravdu UPŘÍMNĚ.

  Ale i hrochodýl, na rozdíl třeba od klíštěte, s nímž jinak sdílí pár společných atributů, má emoce a pociťuje bolest. Klausovi toto veřejné představení, neřkuli ponížení, muselo být mírně řečeno velmi nepříjemné, nemluvě o nevýslovné agonii, kterou musel pociťovat při pohledu na státníky, kteří jej sice už léta nikam nepozvali, ale přesto si našli čas přibýt na Havlův pohřeb. Aspoň bratrská Rus si pouze znuděně zívla …

  Bylo tudíž jasné, že toto adventní bodnutí do zad pravdolásce jen tak neprojde. Tak se také stalo. A tak ještě dříve, než se hrochodýl jal pietně truchlit, hradní a podhradní agitpropka už se dala do práce, v zápalu pro věc poněkud zapomínajíc na onu proverbiální noblesu a slušnost, jejíž absenci vždy plačtivě vytýká těm, kdo si dovolí byť i letmo se otřít o zbožňovaného monarchu. Za hlásnou troubou byl vybrán Klausův oblíbenec Lukáš Petřík a jeho euportál.cz. Petřík mimochodem také provozuje prohradní internetový deník Parlamentní listy, jenž má sice s Parlamentem asi tolik společného jako Hájek s opicí, ale financují jej bývalí šíbři z pražského Mafiánského náměstí kolem Béma, takže si určitě nevede špatně.

  Zde je seznam článků, které na euportálu.cz vyšly během pár týdnů po Havlově smrti. Úsudek nechť si udělá každý sám pro sebe.

  “Největší škůdce polistopadového vývoje Václav Havel zemřel” (autor L. Petřík, 18.12. 2011)

  “Byl Havel fašista a neomarxista? Filosof odpovídá”

  “Budete mít na Silvestra to, co měl Václav Havel ve vězení?”

  “Ministr školství Dobeš: Smrti Havla zneužili v boji proti Klausovi”

  “Havlův neomarxismus a boj havlistů za novou tvář světa”

  “Senátor: Havel se zasloužil o smrt mnoha lidí. To dejte do zákona”

  “Gustáv Husák svých hříchů litoval, Václav Havel nikoliv”

  “Nepůvodní, vykřičený, strojený, kosmopolitní a osudový pohřeb Václava Havla”

  “Václav Havel se již možná nachází nad propastí Pekla”

  “Havlománia alebo príval mediálnych, sentimentálnych splaškov ako za Brežněva”

  “Václav Havel byl prasák, narcis a amorální zbabělec. Osobní svědectví”

  “Smrt Václava Havla. Nedůstojné křepčení davu ve stylu ‘kdo nepláče, není Čech’ a hnůj všech hnojů”

  “Mediální prostitutky, truchlete si, přehánějte, ale památku T.G. Masaryka Havlem neznesvěcujte! Soutěž s tryznou Kim Čong-ila”

  “Václav Havel… média a ‘Smrt na prodej. Zn. : levně.’ Aneb o mrtvých jen dobře?”

  “Víme, že Havel byl ’starý prasák’ - a tak se pohoršujeme nad Klausovou letuškou”

  Coup de grace pak zasadil sám velký Ladislav Jakl svým mudrováním o tom, že občanská společnost je vlastně srovnatelná s fašismem. A ten by to měl vědět.

  (Za kompilaci příspěvků bych chtěl poděkovat
  Hradní partičce.cz.
  Původně jsem zamýšlel sem jen dát odkaz na její
  článek, ale jeho titulek mně bohužel přišel zbytečně vulgární)

  —————-

  Převzato s laskavým souhlasem autora z jeho BLOGU.

  ———————————————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:23

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy