• Kronika 17.11.2012

  Samozřejmě že bolševici po roce 89 nezmizeli. Nalezli do různých politických stran, restituovali, nahlas nadávali na komunisty, začali si říkat pravice, podnikatelé, autentičtí křesťané nebo konzervativci. Po čase však potřebovali nějakou komornější společnou platformu, kde by mohli být tak říkajíc mezi svými, začali tedy zakládat různé šovinistické strany, pidistrany a hnutí a nakonec se slezli v obskurním uskupení D.O.S.T.

  kancler

  Když už bolševismus opět přestal být morální poskvrnou, tihle výtečníci se vracejí ke své staré bolševické rétorice. Připravují se na dobu, kdy řeči o kapitalismu nepovedou ke strmým a bezpracným kariérám a kdy pan Klaus jim už nebude z Hradu krýt záda a sjednávat sinekury. Začínají tedy řečnit jako někdejší Rudé právo ve svých nejlepších normalizačních letech, kdy spílání ztroskotancům a samozvancům zajišťovalo tučné honoráře prověřeným šmokům.

  K těm normalizačním tématům recyklovaným pro dnešek patří zvěstování brzkého konce Ameriky a naopak hlásání hospodářského, kulturního a duchovního vzestupu matičky Rusi, která byla, je a bude všem bolševikům vzorem, dále kydání hnoje na Evropskou unii a vůbec na evropské a západní hodnoty včetně konceptu lidských práv, fanatické protižidovské výlevy, spiklenecké strašení, pomluvy prezidenta Václava Havla a kohokoliv, koho považují za jeho přítele nebo stoupence. Je jim vlastní dualistické dělení světa na soudruhy a na ty ostatní pomýlené a zaprodané. A samozřejmě také odpor vůči protikomunistickým disidentům a vůči Chartě 77, kterou se snaží představovat veřejnosti jako temné židovské spiknutí. Ani nejfanatičtější politrukové by nenalezli nenávistnější slova proti odpůrcům komunistické totality.

  Petr Hájek to řekl hezky naplno:

  Hájek podepsal manifest Akce D.O.S.T.

  “Nepodepsal jsem Chartu 77, nepodepsal jsem ani Několik vět či Dva tisíce slov, nebo další podobné nesmysly a blbosti,“ … Protože je ale dnešní doba natolik závažná a přelomová, je zapotřebí podepsat něco tak “disidentského”, jako je Manifest D.O.S.T.”

  Synáček z bolševické rodiny pochopitelně pokládal předlistopadový odboj proti režimu za “nesmysly a blbosti” a díky své loajalitě vůči věrchušce se neměl vůbec špatně. Když přišel 17. listopad 1989, měl určitě pořádně nahnáno, ale brzy pochopil, že díky dobře usazeným soudruhům může dál nerušeně prosperovat. Opět se neměl zle, jeho salónní disidentství a mediální blouznění přímo ze starobylého sídla českých králů mu velice dobře vydělávalo a příjemně masírovalo jeho ego.

  V dnešní “přelomové” době, kdy je zase v módě bolševická ideologie, protože jméno pravice překábatění bolševici zcela zdiskreditovali, připojuje se pan kancléř Petr Hájek demonstrativně k uskupení, které sdružuje bývalé komunisty, estébáky, stalinisty, ruské mafiány a také několik zhrzených revolucionářů, náboženských blouznivců, antisemitů, paranoiků a neonacistů. Spolu s nimi doufá, že po odchodu pana Klause z Hradu naleznou otevřenou náruč u svých bývalých soudruhů, a pro to je třeba vyslat ty správné mediální signály.

  Kdyby to ovšem náhodou nevyšlo a nějaký ten komunistický sekretariát by pana kancléře hned tak nezaměstnal, pro jistotu si všude dělá masivní reklamu na svůj bulvární paranoický opus, od jehož prodeje si slibuje příjemný profit.

  Klausův kancléř Hájek: Charta 77 byla absurdní nesmysl
  —————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 5:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Věra Tydlitátová Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   V diskusi na EUportálu se opakovaně objevuje výzva jistého Aleše a je pravidelně mazána. Je to legitimní požadavek, a proto jej zde uvádím, aby bylo jasné, kde je taky jednen z prestižních bolševickozlodějských klubů.
   -
   (Aleš, 21.11.2012 0:38:43) Odpovědět
   Vážení pánové Petříku, Bartoši, Provazníku a Kotulo, jak vidím, máte velký zájem o transparentnost jednání různých světových uskupení, ukažte tedy, že sami principy transparentnosti ctíte a odpovězte mi na mé opakovaně pokládané otázky:

   1. Proč Obecně prospěšná společnost Český portál, která je provozovatelem webů Eportál, EUportál, EUserver, Eurabia a Freeglobe nezveřejňuje svoje výroční zprávy ve sbírce listin, ačkoli jí to ukládá zákon?

   2. Proč je v zápatí stránek EUportálu uvedeno, že Český portál je občanské sdružení, přestože se jedná o obecně prospěšnou společnost? Podobně chybně je právní forma uvedena i přímo na webu Českého portálu (http://www.cesky-portal.cz/). Uvědomujete si, že uváděním špatné právní formy porušujete zákon?

   3. Na základě čeho byl Český portál registrován jako nezisková organizace (NGO), konkrétně obecně prospěšná společnost?
   Z právní formy obecně prospěšné společnosti plynou určité výhody, zejména daňové. Webové portály, které provozuje Český portál však přinášejí zpravodajství a názory, nejde tedy o obecně prospěšnou činnost. Podle stejné logiky by mohly být obecně prospěšné i portály Idnes nebo Lidovky. Budí to tedy dojem, že právní formu o.p.s. pouze zneužíváte ke svému podnikání.

   4. Jaké je propojení Českého portálu a společnosti OUR MEDIA a.s., která vlastní a provozuje portál Parlamentní listy? Na stránce společnosti (http://euportal.parlamentnilisty.cz/AddComment.aspx?ArtId=9805) se píše, že do jejího obchodního portfolia patří i názorové servery EUportal.cz, EUserver.cz, Eportál.cz, EUrabia.cz a Freeglobe.cz. Co konkrétně to znamená? Obecně prospěšná společnost přece dle zákona nesmí nikomu patřit a nesmí sloužit k obchodní činnosti.

   Doufám, že tentokrát mé otázky nesmažete jako včera, myslím, že odpovědi jsou ve vašem vlastním zájmu, máte šanci ukázat, že vaše činnost je transparentní a poctivá. Pokud se budete odpovědím stále vyhýbat, budu si muset myslet opak, a patrně nejen já…

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy