• Pořád jsem měla velký problém, jak nazvat obecně lžinenávistníky, tedy ten značně nesourodý konglomerát hradořiťolezců, ultranáboženskofašounů, bobobobobolševiků, bandasek, národních otvorů a podobných deviantů.

  joch

  Tyhle mašíbly spojuje jen nenávist, více věcmi se mezi sebou navzájem liší. Jejich ideologie přímo navazuje na normalizační husákovské maloměšťáctví, které maskují rádobypravicovými frázemi, ve skutečnosti u nich jde o nejryzejší projev bolševické manipulace, byť střižené autentickým fašismem (který se od bolševismu liší jen velmi málo) a ufňukanou nostalgií po totalitní vládě. Však není žádným tajemstvím, že většina z nich je s bývalým režimem osobně úzce spjatá, byť dnes častují označením marxista kohokoliv včetně například dalajlámy.

  Ale jak je obecně pojmenovat, když sami tak rádi užívají matoucí označení?

  Na vytváření nálepek a všepojímajích pytlů nejsem tak zdatná jako geniální tvůrce fantaskních seznamů a umanutý židobijec Adam Bartoš.

  Doktor Joch má své mouchy, jistě, ne každému se musejí líbit jeho provokace, ale s tou svou “ufňukanou kremlofilní bábou” není špatný. Dokonce je moc dobrý. Ufňukané kremlofilní báby - to splňuje vlastně skoro všechna kritéria, vejdou se do toho pojmu všichni výše zmínění… Možná, že někteří z nich jsou kremlofilní jen dočasně, jaksi účelově, kariérnicky. Ale na tom nezáleží. Jestliže oni všechny ty, kdo uznávají hodnotu pravdy a lásky počastovali slovem “pravdoláskaři”, pak je jen správné, že se konečně dočkali také souhrnného označení, které dobře vyjadřuje jejich “statečnost”, vyděšené kňourání o různých zednářských spiklencích i protiobčanskou, protidemokratickou a protievropskou orientaci.

  A vůbec nevadí ani ta asociace s kremrolí…

  Škoda, že to malebné označení zatím nelze použít v odborném textu.

  Více viz ZDE
  ————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 6:00

 • Comments are closed.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy