• Po nedávné likvidaci vůdce Al - Kaidy obletěla svět smršť konspiračních teorií. Některé se vynořily už 48 hodin po oznámení jeho smrti.

  -

  global-warming-conspiracy

  -

  Konspirační teorie mají různé podoby i rozsah. Jednu věc ale mají společnou. Vymýšlejí a šíří je lidé, jejichž myšlení se vymyká normálu. To ostatně potvrzuje i známý psychiatr Jan Cimický. Do první kategorie patří podle jeho slov osoby disponující fantaziemi všeho druhu. “Někteří lidé skutečně těmto nesmyslům věří. Vymyslí si teorii, intenzivně s ní pracují a získávají pro ni další lidi. V okamžiku, kdy je přesvědčí o údajné pravdivosti svého tvrzení, tak tito lidé ji předávají dál. Tak se konspirace šíří a zasahuje čím dál tím větší okruh osob,” řekl Cimický v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. “V minulosti se zrodilo podobných konspiračních teorií obrovské množství. Prakticky jde o neomezenou škálu nejrůznějších nesmyslů. Například po druhé světové válce se objevila klasická spiklenecká teorie o tom, že Hitler nespáchal sebevraždu, ale žije kdesi v tajném úkrytu. V daném okamžiku tomu samozřejmě hodně lidí uvěřilo. U lidí, kteří si vymýšlejí konspirační teorie, o psychickou poruchu úplně nejde. Jde ale o jakési hluboké a podivné fantazie, kterými žijí a mají potřebu o nich přesvědčovat své okolí,” podokl psychiatr.

  images7

  -

  Do druhé a nebezpečnější kategorie patří lidé, kteří trpí bludy (odborný psychiatrický termín, pozn.red.). Jeho projevem je podle slov Jana Cimického patologická zvrácená představa, pocity ohrožení a nebezpečí. Mezi osoby, které trpí touto chorobou, jsou například lidé, kteří se panicky bojí vzniku globální vlády, která má podle konspiračních teorií ovládnout svět. “Pokud má někdo pocit, že svět a společnost ohrožuje globální spinkutí, tak se jednoznačně jedná o vážnou duševní chorobu. Patologie těchto lidí pracuje. Propadají strachu o životy svých blízkých a prožívají úzkostné stavy. Takto postižené osoby mohou být nebezpečné svému okolí a mohou třeba zaútočit na člověka, o kterém si myslí, že je původcem jakéhosi globálního zla. V období první republiky se v tehdejším Československu stal případ, kdy jakýsi psychicky nemocný pacient nabyl dojmu, že za jeho potíže může jeho ošetřující lékař. Opatřil si pistoli a šel psychiatra zastřelit. K podobnému incidentu může dojít i dnes,” varuje Cimický.

  Konspirační teorie o snaze vytvořit globální vládu prostřednictvím klubu Bilderberg, se poprve objevily v padesátých letech v USA. Před několika lety se objevily i v České republice. Elitní uskupení prý připravuje globální vládu a snaží se o zavedení Nového světového řádu. Spiknutí se prý mimo jiné účastní Karel Schwarzenberg, Michael Žantovský a Alexandr Vondra.

  secret-societies-aliens

  -

  Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg už dříve pro Prvnizpravy.cz prohlásil, že se dobře baví pokaždé, když se s těmito teoriemi setká. Spiklenecké zvěsti o ďábelských rejdech záhadných skupin, lóží a klubů podle jeho slov obíhají planetu se železnou pravidelností. “Jsou to všechno psychopatické nesmysly a bláboly. Vzniklo to kdysi tak, že v USA někdo napsal jakousi knihu o tom, že se v Bilderbergu shromažďují lidé, kteří chtějí ovládnout celý svět. Otevře se hora Sion a podobně. Ta kniha je poměrně zábavnou četbou a každému, kdo se chce dobře bavit, ji vřele doporučuji,” řekl Schwarzenberg v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

  Předseda TOP 09 v této souvislosti uvedl, že se s dotazy na téma Bilderberg setkává poměrně často. “Všechny blbosti, co se o Bilderbergu objevují, jsou přibližně na stejné úrovni, jako jsou Protokoly sionských mudrců. Podobné pitomosti mají vždy úspěch a ohlas u lidí, kteří nemají příliš velké sebevědomí a bojí se čehosi neznámého. Dřív bylo populární celosvětové židozednářské spiknutí. To už ale dnes tak netáhne, no tak se pro změnu vymyslelo spiknutí zvané Bilderberg. Lidé se mě na tyto věci hodně ptají. Musím říct, že se docela dobře bavím, protože jde o velkou legraci,” prohlásil ze smíchem politik.

  bilderberg

  -

  Konspirační teorie provází všechny významné události nebo tragédie, při nichž zahynuly tisíce lidí. Mezi nestarší a nejprimitivnější konspirační bludy patří zvěsti o celosvětovém židovském spiknutí a o celosvětové nadvládě Židů. Tuto lež v dnešní době šíří například v Česku neonacistické organizace a vyznavači fašistické ideologie. “Nadvláda” Židů nad zeměkoulí vypadá tak, že před zraky celého světa bojuje židovský stát Izrael od okamžiku svého vzniku v roce 1948 doposud o svoji holou existenci.

  Vyjímečnou pervezností je středověká pověra o tom, že Židé vraždili křesťanské dívky a jejich krev přimíchávali do macesů, které jedí na svátek Pesach. Tuto neuvěřitelnou lež založili její autoři na skutečnosti, že většina lidí nezná židovské náboženství. Judaismus totiž Židům absolutně a stoprocentně zakazuje konzumaci krve v jakékoliv podobě. Toto přikázání patří v židovském náboženství k nejpřísnějším a k jeho samotným základům. To ovšem nebrání potomkům českých kalaborantů a neonacistům, aby tuto lež nešířili dodnes.

  dersturmer

  -

  Mezi další oblíbené konspirační teorie v ČR patří Analýza událostí 17. listopadu Miroslava Dolejšího. Ve skutečnosti se tento pozoruhodný literární útvar svojí formou analýze v žádném směru nepodobá, ale je antisemitskou snůškou psychopatických blábolů. Normální člověk, pokud vydrží “Analýzu” číst do konce, dostává z Dolejšího představ záchvaty smíchu. Existuje ovšem skupina lidí, pro které představuje možná nejvýznamější dílo od pádu komunismu v Česku. Na internetu “Analýzu” Dolejšího tyto osoby pilně šíří. Pokud nahlédnete na jejich portály, zjistíte, že se podobají jako vejce vejci. Slovníkem, úpravou i samotnou osobou jejich majitele.

  new_world_order_answer

  -

  Mezi obzvlášť zvrácené teorie z poslední doby patří tvrzení, že útok na americká Dvojčata nemají na svědomí islámští teroristé, ale vláda exprezidenta USA Bushe. Mezi první absurdní lži (ostatně jako vždy) patřil výrok o tom, že v troskách obou mrakodrapů nezahynuli téměř žádní Židé, neboť byli o útoku informováni dopředu. Tento pokus vyvolat v USA pogrom proti komunitě amerických Židů autorům nevyšel. Občané USA jsou proti podobným lžím velmi odolní. Mají totiž dokonalou průpravu ještě z dob studené války, kdy na jejich zemi čtyřicet let nepřetržitě chrlily zpravodajské služby tzv. socialistických států v čele ze Sovětským svazem pomluvy těžkých kalibrů.

  new-world-order-conspiracy-theorists-nwo-new-world-order-neo-demotivational-poster-1244803083

  -

  Nicméně staří známí rozšiřují v našich krajích dál pohádku o tom, jak Busch zorganizoval masovou vraždu a zničení Světového obchodního centra. Dokonce píšou i “zasvěcené” kometáře, ve kterých se snaží vyvolat zdání, že jsou lépe informovaní než zbytek světa. Mimo jiné s oblibou tvrdí, že americká vláda zmasakrovala ve Dvojčatech téměř tři tisíce občanů USA. V mrakodrapech přišlo skutečně o život 2603 lidí. Kromě Američanů ovšem šlo o občany devadesáti zemí, kteří zde pracovali, nebo se v objektu nacházeli jako turisté.

  nwo3
  ——————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 14 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Nero Says:

   Kdo shlédl 4.díl videoseriálu Hovory na pravici III na NM, může se zamyslet nad disk. příspěvkem Ladislava Malého, zda
   naše společnost by neměla být uspořádaná jako stavovská: Monarcha, klérus, šlechta a lid prostý.
   Reakce pana Hájka, byla poněkud vágní podle staré diskuzní zásady: což nevidíš ty volotrku, že odpovídám, abych už to měl z krku:” jde o vizi vzdálené budoucnosti s nulovou šancí na úspěch”.
   V době, kdy nám každou vteřinu narůstá státní dluh na úrocích o pět tisíc je pořádání podobných konferencí naprosto zbytečné a jde o jakési spiknutí mocných, takový lokální Bilderberg naruby. Pan Hájek sám nevylučuje možnost spiknutí ve věci WTC2 ani spiknutí kolem virtuální smrti U.b. Ládina a pouze potvrzuje, co řekl Jiří Gruša, že pražský hrad jako sídlo českého žvástu zamířil se svými teoriemi do podhradí. Co tím sleduje, nechávám na fantazii lask. čtenáře.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Neshlédla a nehodlám shlédnout, můj čas je příliš vzácný, než abych jej ztrácela blbostmi. Když se chtějí slejzat, ať se slejzají. Koneckonců i paranoici mají právo na zábavu, jejich význam pro společnost je nulový. Bohužel ale zasmraďují svými bludy veřejný prostor a jejich patologická touha po moci je také otravná. Až odtáhne jejich hradní pán, zmizí i oni kdesi v propadlišti dějin. Je mi jen líto poměrně inteligentních a vcelku slušných lidí, kteří se těmito šíbry nechali oblbit a zmanipulovat. Ale oni se brzy vzpamatují.

  • Ondřej Wolf Says:

   Nemůžu si pomoct, ale ti trpaslíčci se špičatými čepičkami (ti, co jim všem pejskové skáčou “tákle vysoko”), druhé foto odspodu, vypadají spíš na KKK (a tudíž přirozené spojence antiNWOistů).
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Karel Matoušek: Prvnízprávy (Bartoš) odhalují židovské lichváře
   http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-matousek.php?itemid=13421
   -
   Nerad se vracím ke starým tématům, zvláště jsou-li mi bytostně protivná. Ale když musíš, tak musíš. Musím se tedy, ač, jak už jsem řekl, nerad, v krátkém dovětku vrátit ke svým předchozím blogům:

   Ke Klausovým seznamům a k následujícímu o tom, jakým směrem se ubírají Klausovi mládežníci. Jejich společným jmenovatelem je bizarní figura Adama Bartoše. Tento tristní a umanutě paranoidní člověk, jenž byl v krátkých intervalech ‘odejit’ z každého zaměstnání, v němž se kdy nacházel, získal status jakési menší celebrity poté, co se jej ujal Václav Klaus a označil ho za ‘génia’.

   Bartošův seznam nepřátel státu (tj. Václava Klause) pak v Lidových novinách prezident ocenil jako jeden z nejvýznamnějších literárních počinů minulého roku.

   Nutno dodat, že Bartoš si užívá své nově získané slávy a ‘gravitas’ plnými doušky. Zúčastňuje se pravidelných soirée konzervativních, pravicových a vlasteneckých myslitelů Hovory na pravici 1, Hovory na pravici 2 a Hovory na pravici 3, které navštěvují takoví patrioti a zastánci tradičních hodnot jako Ladislavové Bátora a Jakl, Petr Hájek, Jana Bobošíková, Alexander Tomský, Benjamin Kuras nebo Roman Joch z Občanského institutu. Varuje tam posluchače před finančníky z Wall Street, před Novým světovým řádem a spřádá plány na odsunutí všech 50 miliónů (sic!) muslimů z Evropy.

   Získal též nové místo v internetovém deníku Prvnizpravy.cz, kde se bije za iniciativu D.O.S.T., píše pravidelné sobotní komentáře a kde si, jak jsem zaslechl, libují, že jim mladý Klausův génius zvyšuje čtenost. Vede prý také inkvizici proti svým ideologickým oponentům v redakci snaže se je zlikvidovat a vrátit jim tak to, co jemu udělala pravdoláskařská vedení idnes.cz. a jiných Bakalou placených redakcí. Inu, gravitas je gravitas, ochranná ruka Klausova zjevně dodává sílu a sebevědomí - a to i tam, nebo zvláště tam, kde by byla na místě spíše laskavá, ale důrazná slova a péče mužů v bílých pláštích.

   Problém nastává, když si připadáte tak důležití a nezranitelní, že odhodíte poslední zábrany (a doufám, že i pud sebezáchovy) a začnete říkat skutečně to, co si myslíte. Přesně toto se teď děje Bartošovi. Jeho komentář v sobotních Prvnichzpravach.cz nazvaný ‘Přijíždí cirkus Bilderberg’, pojednávající o tom, jak finančníci a elitáři rozsévají chaos a zkázu v každé zemi, v které se sejdou, totiž obsahuje i následující větu: “Nebožák Strauss-Kahn… zmíněné země (Řecko, Španělsko atd. - pozn. autora) tlačil do lichvy a dalších podobných a z ní odvozených finančních vynálezů, kterými Židé “obohatili” západní civilizaci…”

   Od Bartoše mne to nepřekvapuje. Naopak. Co mě, mírně řečeno, zaráží, je to, že mu takové - s prominutím - svinstvo Prvnizpravy.cz otiskly. Od dob Protektorátu se takové věci v seriózních médiích neobjevily a objevovat nesměly. Zákony týkající se šíření rasové nenávisti snad také dosud nikdo nezrušil. Předpokládám, že Prvnizpravy.cz nejsou orgánem Dělnické strany, Národního sjednocení nebo nějaké jiné neonacistické bojůvky. Na monitoringu zpravodajství Pravednes.cz, jejž hojně konzultují novináři a z něhož je vyloučen bulvár, ‘ sedí ‘ Prvnízprávy hned vedle ČT24 a internetové verze Práva Novinky.cz. Tak čekám. Jestlipak někdo podá na Bartoše, potažmo na Prvnizpravy.cz, trestní oznámení…? Liga proti antisemitismu? Pokud ne, rád to udělám sám.

  • Ondřej Wolf Says:

   On to teď Bartoš nemá lehké. Vymyslet na někoho větší svinstvo, než teď zvládá naše vláda (možná s dopomocí Bartošova idola a zadavatele úkolů v jednom), to musí být fuška jako hrom.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Der Stürmer ve skutečnosti neskončil, jeho existence je nezničitelná, přetrasformoval se do těchto webů, blogů a jejich autorů. Namísto jednoho týdeníku jsou zde dneska desítky stürmerovských stránek. ABB nedělá nic jiného, než že se snaží přeměnit První zprávy na jednu z nich. Zatím neúspěšně, protože je jednak neschopný a jednak tam je ještě pár normálních redaktorů. ABB se narodil do špatné doby. Jeho články by bývaly vítaným materiálem zde:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Der_St%C3%BCrmer

  • Ondřej Wolf Says:

   Když jsem tak koukal na titulní stranu Sturmera z wiki, spíš bych zastával názor, že Streicher a jeho plátek jsou pro Bartoše učebnicí. Což nijak nezpochybňuje možnost, že by pilného žáčka nepřibrali do “kolektivu autorů”
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   On se učí rychle. Ještě před pár lety byl prý normální a co je z něho teď?

  • Ondřej Wolf Says:

   Zkouším vymyslet slovní spojení typu “profesionální pomlouvač”, ale připadají mi nevýstižná a chabá. Možná takové slovo ještě nebylo objeveno.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • Moe Says:

   Pani Vero, nevedomky jste pobavila par lidi pokrocileho veku kterym jsem se snazil prelozit a vysvetlit vyroky Pana Bartose.

   #8 :”On se učí rychle. Ještě před pár lety byl prý normální a co je z něho teď?”

   Znamy pritel po prekladu #8, odpovedel, “to se holt stava po prodlouhem koureni Marusky a nebo nedostatku sexu, leze to pry na mozek”. Tak jsme se zasmali a pak rekl, to tam ale nemuzes napsat, na coz jsem odpovedel “watch me!

   Tak tady to je, doufam ze mate smysl pro humor starsich lidi.

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Moe:
   Nemohu posoudit, nejsem psychiatr, ale asi na tom něco bude. I když to prý může být i vrozená vada, něco po rodičích, může se to nečekaně projevit i ve vyšším věku.

  • Martin Skála St. Says:

   Trefné, ale o mentální poruchu určitě nejde, spíš o kariérismus, tedy o poruchu charakteru.

  • Lasik Says:

   To je pravda, zdravý rozum odešel na vandr a pošahanci se vzájemně ujišťují o své paranoie. Kdyby nebyli až chorobně zlí, bylo by to úsměvné. Jenže z chorobných blábolů o zlopověstných židech bývala v dějinách vždy nakonec hromada mrtvých.

 

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archivy