• sad
  Přijel za mnou můj bratr, kterého jsem dlouho neviděla. Stáli jsme spolu na nádraží. Díval se stranou a mlčel.

  Zarazilo mne, jak je hrozně pohublý a šedý, jako těžce nemocný. „Co ti je?“ ptala jsem se znepokojeně. „Vůbec nic,“ odpověděl, ale poznala jsem, že to není pravda. Chtěla jsem ho vzít za ruku, ale ucukl, i tak jsem pocítila, jak žhne horečkou. „Pověz, řekni, co ti je?“ ptala jsem se znovu zoufale.

  Pokusila jsem se ho obejmout a pod jeho košilí jsem ucítila listí a trávu. Celý trup měl omotaný čerstvou, dlouhou, hrubou trávou. „To nic, to je takový lék,“ řekl a pokoušel se zakrýt trávu, která vyčnívala okolo límce. „Bylinky všechno vyléčí, víš?“ bránil se. Mezi stébly trávy a listy prosakovala krev. „Já vidím, že jsi nemocný,“ hádala jsem se s ním, „proč mi neřekneš, co ti je?“ „Nestarej se!“ vykřikl hrubě, „mám rakovinu, no!“ a otočil se a rychle odcházel a neohlédl se.

  Zůstala jsem stát na peróně, bratr naskočil na stupátko vlaku a odjížděl. Chtěla jsem za ním volat, ale viděla jsem, že je to marné. A věděla jsem, že už ho nikdy neuvidím.
  ———————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 12:39

 • 6 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Doufám, že to je “Jenom sen”
   Ondřej

  • Silvae Says:

   To je drsné..taky doufám že to je jen sen..

  • Věra Tydlitátová Says:

   Zdálo se mi to v noci na dnešek a ještě z toho mám depresi. Je to sen, ale každý sen má nějaký reálný základ.

  • Ondřej Wolf Says:

   Člověk se má vždy o co (o koho) obávat.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Víc než o sebe.

  • Moe Says:

   …….Zůstala jsem stát na peróně, bratr naskočil na stupátko vlaku a odjížděl. Chtěla jsem za ním volat, ale viděla jsem, že je to marné. A věděla jsem, že už ho nikdy neuvidím , ……ten obraz tonouciho cloveka drzici se stebla rakosi . Vidim jen vzpominky detstvi, radost našeho mládí, vzpomínky na bratrskou lásku kterou jen sourozenci znaji, bezstarostnost a vůn letních květin. Lavender je ve vzduchu a slunce v mých očích, jako strážný anděl, mne chrání. Pak se ptam “Jsi to ty”, a zaměřim mé oči na siluetu nyní známe tváře. “Jsi to ty”?
   “Koho jsi cekala Verus”, rika znamy hlas, “ prece vis ze se zastavim na cestě do Mnichova”. V tom okamziku zastavil moje houpací křeslo a ve stinu slunce jsem poznala obrys obliceje milovaneho bratra. A já si uvědomila, ze to byl jenom zly sen……..

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy