• Ahoj, lidi toulaví 11.01.2011

  Není to poprvé, popravdě to slyšíme každou chvíli. Tu či onde se v některé potravině objeví zdraví škodlivá, nebo přímo jedovatá cizorodá látka. Nyní jsou na pořadu vajíčka.

  vejce

  Co se mne týká, nevěnuji zdravé stravě zase tak přílišnou pozornost a nepodléhám panice, přesto si pamatuji na aféry okolo zeleniny, oleje, másla, mléka, hovězího masa, vepřového masa, kuřat, ryb, hub, čínských polévek, gumových medvídků, burských oříšků. A když připočtu kampaně proti zdraví škodlivým potravinám obecně, kampaně, které čas od času propukaly a propukají, aby se pak mínění odborníků zase měnilo, a zošklivují nám postupně maso, mléko, sýry, vejce, nemohli bychom jíst asi nic.

  Pokud se nyní vyskytly ve vajíčkách z německých farem dioxiny, je dobře, že se na to přišlo, a závadná vejce prostě zničíme. Přísné normy Evropské unie, na které mnozí tak rádi nadávají, mohou ochránit zdraví tisíců lidí. Doufám, že kvalitu potravin nějací hodně přísní odborníci kontrolují stejně důkladně i u nás, protože si nedělám iluze typu: co je české, to je zdravé. Na takový typ reklamy jsem po těch desetiletích potravinových skandálů už alergická. Oni ti naši farmáři se nijak od farmářů německých neliší a slepice neznají hranice.

  Jako by dneska někteří lidé chtěli nějakým dietetickým opatřením změnit své osudy, víra ve zdravé jídlo má mnohdy sílu náboženského zápalu. Středověkou askezi nahrazují různé diety. Ale zlo a smrt se neukrývají ve vajíčku nebo čokoládě, fakt, že je člověk tvor smrtelný, je sice odmítaným, ale nezpochybnitelným faktem. Ani ty nejradikálnější zásahy do životního stylu, navíc mnohdy prováděné v amatérském nadšení podloženém různými fóbiemi a pověrami, neodvrátí nemoci, stáří a smrt. Panika s vajíčky je zbytečná. Pokud nebudeme jíst šest vajíček denně, pochybuji, že zaznamenáme nějaké obtíže, pokud jich sníme více, možná nás začne bolet žlučník… Prostě dnes půjdu a udělám si tři báječná volská oka a pochutnám si na nich jako kdykoliv jindy.
  —————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Moe Says:

   Quote: “Nyní jsou na pořadu vajíčka”.
   Ale vubec ne, Strasi nas s cholesterolem (200mg v zloutku vajicka), ale
   Zatim se jim nepodarilo zjistit jak se cholesterol dostane z jidla (vajicka) do krevniho obehu. Je to proto ze cholesterol si vyrabime sami v “liver”.
   To se ovsem nehodi Farmaceutickemu prumyslu, jelikoz by nemeli odbyt na ty drahe pilulky.
   Jist rozumne, dat si co chutna a zit zivot na plno je nejlepsi, jinak by to ani nestalo za to!

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Moe:
   Ano, hysterii okolo cholesterolu jsme také zažili. V tomto případě ale jde o novou aféru, o dioxiny, které se objevily ve vajíčkách z německých farem. Teď se likvidují chovy, je to hrůza.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy