• UNESCO nyní oficiálně označilo tradiční svaté místo judaismu, hrobku pramáti Ráchel, která leží mezi Betlémem a Jeruzalémem, za mešitu.

  Nová generální ředitelka UNESCO Irina Bokova již dříve vyjádřila obavy z rozhodnutí Izraele pokládat Hrobku Ráchel za světové dědictví UNESCO.Vyzvala k hlasování o tom, že Hrobka Ráchel i Jeskyně Machpela v Hebronu mají být vyňaty ze seznamu Národního kulturního dědictví Izraele.

  Palestinská samospráva prohlašovala, že Hrobka Ráchel je svatá pro muslimy a je součástí pozemku mešity Bilal jakožto mešita Bin Rabah. Palestinská samospráva požaduje kontrolu nad oběma svatými místy judaismu, nad Hrobkou Ráchel a nad Jeskyní Machpela v Hebronu stejně  jako nad Chrámovou horou v Jeruzalémě.

  UNESCO také podporuje žádost Palestinské samosprávy, aby islámští představitelé mohli přezkoumat Marockou bránu známou také jako Hnojná brána nedaleko Západní zdi. Muslimští vůdci obvinili Izrael z pokusu o poškození mešity Al-Aksa na Chrámové hoře, k němuž mělo dojít pod záminkou opravy Hnojné brány. Izraelští představitelé varovali, že v případě, že brána nebude opravena, mohlo by dojít k jejímu zhroucení, což by ohrozilo lidi poblíž Západní zdi.

  Rabín Šmuel Rabinovič, duchovní od Západní zdi, označil rozhodnutí UNESCO za pobuřující. “Nikdy v minulosti se nejednalo o islámské svaté místo,” řekl. “UNESCO je organizace odpovědná za kulturní dědictví, a to nyní vtahuje do politiky. Izrael by měl pečlivě zvažovat, zda má v budoucnu spolupracovat s UNESCO.”

  Rozhodnutí UNESCO odsoudilo i izraelské ministerstvo zahraničí.

  ————————

  Zdroj: Matzav.com

  Více na: Arutz Shevah

  ————————————————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 13:01

 • 13 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy