• Kronika 17.11.2010

  Události, které vyústily v demolici komunistického režimu před 21 lety, začaly jediným papírem. Jde o písemnou žádost svazáků o povolení pietního aktu a průvodu na Vyšehrad a razítko obsahující souhlas odboru vnitřních věcí. Zde je:

  dokument

  ————

  Poprvé publikováno: Karel Srp www.radiohortus.cz
  ————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:58

 • 6 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • persi Says:

   Málo zmiňovanou věcí jsou “ekologické” důvody pádu režimu. V počátcích roku 89 proběhla série demonstrací v Teplicích a v Mostě za čisté ovzduší jejichž rozehnáním se naplňoval pohár trpělivosti, který pak přetekl 17. listopadu.

  • Jakub Franz Says:

   A to je právě důvod, proč jsem tam nebyl. Nikdy bych se totiž neúčastnil akce pořádané SSM notabene k výročí událostí, které byly komunisty zcela dezinterpretovány.

   Já tenkrát totiž důsledně odmítal vše, co mělo s nima jakoukoliv spojitost.

  • persi Says:

   A dokument je zajímavý. Začalo to tak nevinně, že?

  • Ondřej Wolf Says:

   V Praze jich taky několik ekologických bylo - ve Stromovce.
   Ondřej

  • Vlaďa Mitáček Says:

   Zajímavý střípek do mozaiky o Sametu.Díky za něj (pro mne novinka).Kamínek přesně zapadá hned vedle ležícího agenta stb Zifčáka,alias Růžičky.Obrázek je už celkem zřetelný i neznalému,jen mne dosud dost udivuje,že všichni aktéři Sametu,dokonce i ti s kladným profilem,se bojí popsat tehdejší události pravdivě,tak jak se skutečně staly.Konspirace,jsou-li z ní obviněni,se bojí víc než sprostého slova.Ono to bude nejspíš červíkem vrtajícím v jejich svědomí.Byl bych rád,kdybych se mýlil.

  • Ondřej Wolf Says:

   Mně se tenkrát dostala do do ruky pozvánka-plakátek jehož text jasně naznačil, že to tak úplně v duchu Národní fronty nebude. A náznaky jsme tenkrát číst uměli, možná i tam, kde nebyly, jak pánové Cimrmanologové v “Nejisté sezóně” vyjádřili.
   Ale že to bude takový zlom, to jsem nečekal ani ve snu.
   Asi bude brzy doba, abych si to umění čtení náznaků osvěžil. Radost z toho nemám, ale politická reprezentace celkem už naznačuje, kam se budeme ubírat.
   Ondřej

 

Září 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archivy