• Před nějakým časem jsem měla po několik dní v e-mailové schránce řadu dotazů, z nichž některé byly zcela vážné a jiné poťouchlé, ale všechny se zmiňovaly o nějakém toulavém psu, kterého údajně zbožní Židé odsoudili k ukamenování.

  lady-and-the-tramp

  -

  Přiznám se, že jsem měla jiné starosti, a proto jsem v duchu označila tyto dotazy za spam a mazala jsem je bez odpovědi. Zdálo se mi to krajně hloupé a vůbec nepravděpodobné, myslela jsem, že jde o nějaký vtip, hoax, nebo o paranoický blud některého z našich odborníků na taje a záhady sionismu.

  Teprve později jsem zjistila, že v normálních médiích opravdu prolétla jákási trochu zmatená zpráva o toulavém psu odsouzeném rabínským soudem. Řekla jsem si, že to nestojí za čtení.

  Nyní jsem narazila na článek, který to vše s tím ubohým toulavým pejskem uvádí na pravou míru. Samozřejmě že příběh se psem byl novinářskou kachnou střelenou v okurkové sezóně. Má však i jistou vypovídací hodnotu o obecné věřivosti a také o vděčně sdílené nenávisti:

  Lubomír Stejskal: Ukamenovaný pes vstal z mrtvých

  Vlastně je to banalita, jakých v letních měsících nalézáme v tisku stovky. Před válkou prý bývala častým tématem prázdninových článků česká učitelka sežraná na Jadranu žralokem. Už to byl zkrátka takový žurnalistický folklór. Ukamenovaný právník je vedle toho poměrně věrohodnou informací, až na ten psí kožich. Znám dost právníků, kteří by raději neměli chodit okolo hromady dlažebních kostek. I tak jsem celou historku s oním exotickým koloritem zařadila mezi novinářské kachny.

  Je zvláštní, že se tentokrát údajným rabínským verdiktem nejvíce zabývali právě ti mudrlanti, kteří v každé větě zdůrazňují, jak oficiálním, mainstreamovým médiím vůbec nic nevěří, snad ani to ne, že je Země kulatá, neb jsou nezávislými mysliteli a ne žádnými tupými ovčany. Inu, jejich bečení se tentokrát neslo internetem jako zvuky stád na Malé Fatře.

  Proč asi? Však víte :-)

  P.S.

  Podle nových informací z našeho tajného zdroje si převtělený advokát dr. Richard B. Tramp, který jen tak tak unikl ze spárů zlých talmudistů,  nedávno namluvil fenku z vysoce postavené americké rodiny a nyní s ní tráví svatební cestu po Itálii (viz obrázek)

  ——————————————

  Rabíni odsoudili psa k ukamenování. Je to převtělený advokát, tvrdí

  V Izraeli odsoudili toulavého psa k trestu smrti ukamenováním

  Tereza Spencerová: Gates jako protiválečný aktivista (a pes k ukamenování)

  ———————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Když jsem to zaregistroval ve zprávách, hrklo ve mně podobně, jako když asi před rokem byl v mediálním kurzu Ovadia Josef.
   No, asi v rámci “vyváženosti zpravodajství” musí být nějaká aféra i na židovských bedrech, když se nenajde jiná, tak aspoň kachnoidní.

   Co mi ale přišlo dost divné a co mi to hned od počátku znevěrohodňovalo byla reinkarnace v souvislosti s (ultra?)orthodoxií.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   To zase mně připadalo v jistých souvislostech věrohodné, pokud by to byli lidé uznávající gilgul, mohlo by je to napadnout. Gilgul (něco jako samsára, převtělování) je integrální součástí nauky kabaly.

  • Persi Says:

   Že všeho nejvíc miluji zprávy s nadpisem: “jisty domorodý kmen”, nebo také velmi oblíbené “jistý Číňan prý … (dopľnte cokoliv)”

  • Persi Says:

   A jinak - kachna se peče celkem standardně. Musi se dobře rozehřát trouba, zvíře oškubat, vykuchat, podložit máslem, přidat sůl a koření a péct dokud maso nezkřehne.

  • Ondřej Wolf Says:

   Ad reinkarnace - to jsem nevěděl, příště budu chytřejší. Jan Heller nám vždy říkal (hodně mu na tom záleželo), že reinkarnace je se SZ zvěstí v rozporu. V souvislosti s linearitou vs. cyklikou času. Narození, život, smrt, soud i spasení - pořád ten stejný já sám.

   I když, s NZ zvěstí je to prakticky stejné a stejně někteří křesťané s reinkarnací počítají. Ale tam je to spíš synkreze s východními náboženstvími, trochu móda po r. 1989 než v historii zachytitelná theologická tradice.
   Ondřej

   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Blbě se peče reinkarnovaná kachna, nikdy pak nevíte, koho jíte…

  • Ondřej Wolf Says:

   To je skoro jak ty bonbóny z Harryho Pottera, na které měl obzvláštní štěstí A. Brumbál.
   Ondřej

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy