• Ahoj, lidi toulaví 22.05.2011

  Včera měl prý být zase jednou konec světa. Předpověděl to nějaký kazatel až v Americe prý.

  apokalypsa

  Lidi si kupovali jídlo a prchali z měst. Proč? To vážně chtěli uniknout konci světa? Inu co. Ale aspoň si udělali pěkný sobotní piknik. Dnes je krásný letní den a konec světa zase nikde. Ale třebas ten konec světa už proběhl, ale my jsme si toho prostě nevšimli? Třebas skončily politika, podvody, lhaní, okrádání, podrazy, hloupost, pomluvy, pýcha, hněv, závist, nenávist… Možná budou noviny plné dobrých zpráv a státní představitelé se budou hluboce kát ve svých soukromých rezidencích a nevystrčí nos aspoň čtyřicet dnů. A pak vyjdou jako úplně jiní lidé. Možná lenoši a příživníci začnou pracovat.

  Třebas se změní i myšlení nás chudých lidí, už nebudeme závidět a přikrádat, nebudeme se trápit tím, co možná bude, nebo taky nebude, a začneme se věnovat spolulidem spíš než svým peněženkám. Dlužníci splatí dluhy. Zloději vrátí nakradené a zpronevěřené, oběti odpustí těm, kdo jim ublížili, vlk bude žrát trávu s beránkem. To už se možná děje, jen o tom nevím, protože nečtu zprávy a zatím jsem neopustila byt. Jím chleba se sýrem a přemýšlím o druhém šálku kávy, za okny svítí báječné sluníčko. Možná už žijeme v novém světě, v mesiášském čase, ale tady z domova se to nepozná. Na ulicích je ticho a klid, žaluzie jsou zatažené, ani psi neštěkají.

  Možná jsem zaspala konec světa, toho starého světa, možná už nastala nová doba… Ten starý svět nebyl zase tak úplně špatný, byla v něm občas sranda. Nebudu se v tom novém krásném světě nudit? Nebude mi chybět buzerace úřadů, arogance policie, podrazy kolegů, stálá starost o obživu, neprofesionalita novinářů a politiků, pantomima s kradeným psacím náčiním, erupce blbosti na jistých webech? Bude znít jenom andělský zpěv a cvrlikání již vyhynulých druhů ptáků? Pozdraví mne soused, usměje se řidič, až mě bude míjet, zastaví před přechodem? Obrazí zmrzlé pruty wistárie a mé ubohé mrazem spálené vinné révy?

  Dostanou rozum hlupáci a přestanou prudit věčně naštvaní bojovníci za jednobarevný svět? Možná už někdy po půlnoci ten rozum a svědomí dostali a nyní hledí na kvetoucí louky a modré nebe a ptají se, proč dosud marnili svůj život hloupostmi. Ptám se tak i já. Proč jsem tolik hodin věnovala virtuálním zápasům proti lidské zlobě a demagogii, proč jsem raději nestrávila ten čas s přáteli a s rodinou. Proč jsem chtěla měnit k lepšímu svět, který stejně včera v noci zanikl?
  -
  Tak a teď vstanu a otevřu ty dveře.
  —————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 9:28

 • 9 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Neboj se, vše při starém!!!!!
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Aspoň že tak…:-)

  • Moe Says:

   Nevim zda li je to dobre a nebo spatne, ale zase jsme se probudili v tom stejnem svete, Klaus tu stale je a porad nic a nic a nic, i to posledni inkoustove pero se nekde ztratilo.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ztráta toho Parkera mne mrzí nejvíc. Ten chmaták ho čmajzne a pak ho ztratí. To je k vzteku.

  • Ondřej Wolf Says:

   “Na vlastní oči”: Žádný konec, vše při starém. Hlavně lidská nepoučitelnost. :-(
   http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=701231
   Snad to urychlí konec Vlády s.r.o.
   Ondřej

  • Martina Durdovic Says:

   Zajímavá myšlenka, že jsme ten konec světa prošvihli:o) Já jsem si zase říkala, že to přece nikdo nebudeme vědět, to nelze vypočítat apod. Může tomu něco nasvědčovat třeba, jsme-li duchovně jaksi orientovaní - jak píše kniha Zjevení, /ale zase na druhou stranu, kdo byl Jan, co tento textík psal? Co jiné tradice, třeba židovská?/. Možná naši planetu jednoduše zničíme, takže její konec nepřehlédneme… Ale co Stvořitel?

  • Ondřej Wolf Says:

   Stvořitel? Např.: Ž148
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Oslava Boha stvořitele.

   Chvalte Hospodina z nebes, * chvalte ho na výsostech!
   Chvalte ho, všichni jeho andělé, * chvalte ho, všechny jeho zástupy!-
   Chvalte ho, slunce a měsíci, * chvalte ho, všechny zářící hvězdy!
   Chvalte ho, nebesa nebes * a vody, které jsou nad nebesy!-
   Ať chválí Hospodinovo jméno, * neboť on rozkázal, a byly stvořeny!
   Umístil je na věčné časy, * vydal zákon, který nepomine.-
   Hospodinu vzdejte ze země chválu, * obludy moře a všechny jeho hlubiny!
   Oheň, krupobití, sníh a dým, * bouřný vítr, který plní jeho slovo, hory a všechny pahorky, * ovocné stromy a všechny cedry
   všechna zvířata, divoká i krotká, * plazi a okřídlené ptactvo, -
   králové země a všechny národy, * knížata a všichni soudcové země,
   jinoši a s nimi panny, * starci spolu s dětmi
   ať chválí jméno Hospodinovo, * neboť jen jeho jméno je vznešené.-
   Jeho velebnost převyšuje zemi i nebe * a velikou moc dal svému lidu.
   Chválou je všem svým svatým, * synům Izraele, lidu, který je mu blízký.
   (Ž148)

  • Persi Says:

   Dotyčný kněz prý není nikde k nalezení. Alespoň ale nekonvertoval k islámu jako Šabtaj Cvi;-) Všechno ostatní ale bylo jak vystřižené ze Singerova “Satana v Goraji”. Lidé prý prodávali majetek, sepisovali závěti…

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy