• Kronika 28.10.2009

  svatyvaclav

   

  Před nějakou dobou mému příteli  zemřel po infarktu tatínek. Byl uštvaný lidskou zlobou a umíral se slovy, že historie se opakuje. Mnohokrát jsem si na ta slova vzpomněla a mnohokrát jsem je pak slyšela z úst svých přátel. Historie má malou fantazii a má ráda stereotypy. Je to šedivá mrcha bez talentu.


  Mysleli jsme že v moderní době rozhoduje hlas lidu a že vládnoucí vrstva je jen služebnicí státu a národa? Že arogantní vláda vykrmených bařtipánů, loupeživých rytířů, ozbrojených tlup v ulicích a pologramotných žoldáků skončila kdesi v zapomnění a na stránkách dějepisu či pohádek pro děti? Že je pryč doba, kdy panovník  byl totéž co zákon a nemusel se zodpovídat nikomu než svým momentálním vrtochům a chtíčům? Že už není možné, aby chudí lidé  nenašli zastání a právo a mohou být kdykoliv terčem násilníků? Že už si nelze kupovat prebendy i tituly a nevzdělanec nemůže být univerzitním mistrem, soudcem či advokátem? Že už se člověk nemůže stát lovnou zvěří bez jakýchkoliv práv?  Že společnosti již nevládnou bezskrupulózní a nepostižitelní potentáti s manýry primitivních barbarů a s placenými vrahy po boku? Omyl. Historie se zacyklila a to vše je zde nanovo. Jen kulisy jsou trochu jiné. Ale ne zase tak moc.  

  Zdálo se nám, že náboženské války, nadávky “jinověrcům” a útoky na ně patří někam do středověku? Dějiny se rozhodly, že kdepak, nikoliv a ani náhodou. Máme je tady znovu. A nejen ze strany militantních muslimů, jak rádi pohoršeně zdůrazňují naši nacionalisté. Radikalizuje se i stará dobrá Evropa. Z pod křídel vlídné a sympatické katolické církve, kterou jsme respektovali jako strážkyni Ježíšova odkazu, věrnou bojovnici proti bolševismu a jako ochránkyni slabých, se vylouplo radikální křídlo paranoických nenávistných fanatiků. Píší udání na slušné a vzdělané kněze, kteří s nimi nevyjí, bojují i proti své mateřské církvi. Ponižují protestanty, pohrdají ženami, podporují fašisty a nacisty. Brojí proti Židům a šíří o nich nehorázné lži. Oslavují křižácká tažení a vraždy. Víra druhých je jimi pokládána za cosi satanského, za zločin proti té jejich zvrhlé církvi Bílého muže. Čeští muslimové jsou terčem sprostých urážek, jako by automaticky byl každý z nich terorista. Naproti tomu leckterý pomatený diktátor je veleben, aťsi je to třebas rudý bolševický pohrobek nebo bojechtivý islamista, jen když nenávidí Izrael. Nadávek na Židy je plný internet, dnes se opět objevují spiklenecké teorie, že světovou hospodářskou krizi zavinili židovští spekulanti.  

  Nacistická hesla i ikony se beztrestně objevuji v našich ulicích. Řev oslavující válečné zločince na náměstích je pokládán za neškodnou klukovinu a volání “Židi do plynu” za malichernost, která nestojí ani za pořádné vyšetření. Lidé se smějí komickým führerům a jejich obdivovatelům, vymaštěným hošánkům, rozmazleným synáčkům bolševických aparátčíků a jejich rozhoďnožkám z Dělnické mládeže nebo z RWU. Rasismus se zdá býti in, vždyť je tak romantický a nekonvenční! Pro leckterého intelektuála je také komunismus zajímavým a jaksi dosud nedoceněným sociálním experimentem. Portréty masových vrahů na tričku jsou na mnoha univerzitách atributem pokrokovosti a boj proti sionismu je oblíbenou zábavou hloupých dětiček zbohatlíků. Slavnofilství vysmívané již Havlíčkem je opět v módě, Velký bratr na východě je pro někoho moudrým báťuškou, nebo garantem křesťanských ctností. Fašismus je prima zábavičkou pro lenivé a znuděné Husákovy děti. Duch pogromů ožil ve vítkovském ohni.  

  Ukazuje se, že i tvrze vzdělání a ctností, univerzity a školy mnohde skrývají hadí vejce korupce, nepotismu a prodávaných diplomů. Ti, kdo šli dosud rovnou cestou práva a pracovitosti, jsou za hlupáky. Spravedlnost je převzácné zboží a u soudu je neradno ji hledat. Víte že před dvaceti lety znělo na náměstích „Nejsme jako oni!“ a možná tomu i leckdo věřil? A víte, co z toho hesla zbylo? Jen tolik zbylo, že zlo nebylo potrestáno, ba ani pojmenováno a rozvalilo se s prasečím úsměvem v nově nabytém prostoru tak sametově vybojovaném. Ti, kdo ničili naši zem tehdy, kdo lámali páteř národu, zapalují si dnes cigarety bankovkami, hltají a mlaskají a smějí se nám nahlas.  

  Dnes slavíme výročí Československé republiky, státu, který jsme už dávno prohráli a pietně pohřbili. Toužíme však po kontinuitě a k mrtvému státu se hlásíme. To je dobře, přes všechny chyby to jistě byl dobrý stát. A ještě zde mnoho dobrého zbývá, můžeme na to navázat. Náš stát mrtvý není a mohl by být důstojným dědicem starého Československa. Ještě máme svobodu a možnost volby. Ale s oživováním dávného vlastenectví i Masarykova odkazu bychom neměli oživovat zombie temných stránek našich dějin a osudových chyb i selhání. Historie se velmi ráda opakuje, ale koneckonců jsme to jenom my, kdo drží její opratě v ruce. Je jako jankovitá kobyla a chce se vrátit zpět po známé silnici, bojí se nových cest. Vyhazuje a koulí očima. Tak vezměte do ruky bič a žeňte tu mrchu kupředu.

  ————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 25 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Ježíš, ne Caesar
   Nebát se a nekrást
   Co by tak asi autor řekl nám dnes? Nejspíš totéž.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Je zvláštní, že slavíme vznik státu který neexistuje. Státu, který vznikl díky několika lidem, aniž by k tomu dostali jakýkoliv mandát od občanů českých zemí.

  • Věra Tydlitátová Says:

   :-) Vlastenci z DS také slaví státní svátek: http://antiliberalniliga.wordpress.com/

  • Persi Says:

   Věro, měla by sis stěžovat. Zapomněli totiž zmínit Tvé napojení na mezinárodní spiknutí a členství v zednářské lóži.

  • originalni demokrat Says:

   Co jinak říkáte na projevy politických i jiných zástupců v TV na shromáždění k státnímu svátku?
   Osobně mi nejvíce vadil projev Abděly Dvořákové. Tradičně plný šovinismu a strašení sudetskými Němci. Za to by se ani pan Vandas nemusel stydět.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Persi,
   Myslím, že jim protentokrát odpustím, nezapomněli mne zmínit: http://antiliberalniliga.wordpress.com/2009/10/28/prolhana-a-stvava-propaganda-sionistky-tydlitatove/ ale příště bych chtěla na první stranu Odporu!!! Jasné?
   Originální demokrate,
   Já jsem se na TV ani nedívala, psala jsem článek pro jeden sborník, ale hlavně jsem nějak neměla odvahu poslouchat řeči našich politiků. Nechci si kazit hezký podzimní a volný den.

  • Ondřej Wolf Says:

   Věro,
   antiliberálové opět nezklamali. Asi ale trpí problémem nejasného uvědomění si sebe sama. V domění, že píší o Tobě, píší o sobě. Viz alkohol, deviace…..
   Nebo je jen nikdo nepoučil o rozdílu mezi podobenkou a zrcátkem????
   Prostě jsou věci mezi nebem a zemí.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tohle je už dost staré, ale možná to připomene něco, čeho si málo všímáme: http://www.blisty.cz/art/24171.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ondřeji, nesmíš na ně být tak přísný. Pochop kolik úsilí znamená pro průměrného nácka napsat za jeden den tolik písmenek. Na facebooku má jejich článek obrovský úspěch a asi získají titul Komika měsíce.

  • Ondřej Wolf Says:

   A kolik toho musí vypít, aby na to měli energii. Kolik km naběhat mezi stolem, výčepem a místy, kam i císařpán chodí sám!!!! To chce uznání.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Mně se zamlouval nejvíc projev Fišera. Jako monarchista se samozřejmě dívám na věci trošku jinak. Vadí mi zejména zbožšťování prezidenta Beneše a celková glorifikace nacionalistické unitární první republiky.

  • originalni demokrat Says:

   jinak jsem k tomu našel i výstižný článek který sice vyzdvihuje pouze to špatné, nicméně proč to zapírat:
   http://www.nekorektne.com/2009/10/vyroci-republikansky-experiment-jeste.html

  • Ondřej Wolf Says:

   P.S. Marně jsem hledal vhodnou formulaci, buďte ke mně v tomto tolerantní, z rozhovorů s jiným monarchistou vím a respektuji, že jako hodnota duchovní království nebylo nikdy zrušeno a v této oblasti stále trvá.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Presne tak, Ondreji. Ono kdyz jsou lidi normalni, tak si i v tom pohranici perfektne rozumi, nasi umi nemecky, Nemci vetsinou cesky taky, turisticke cedule byly - alespon v nekterych mistech - na obou stranach oboujazycne jeste pred par lety, predpokladam tedy i dnes.
   A treba zelnacku dostanete vybornou u nas i za kopcem.

   Jen politici po sobe budou kricet, aby si dokazali, kdo je silnejsi. Houby jsou silnejsi, jsou o omezenci, na obou stranach.
   Bleska.

  • Ondřej Wolf Says:

   Stejně mám raději zelňačku než politiky. Nekazí žaludek.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • originalni demokrat Says:

   Ad 15: Pane Wolf, ano, království trvá, ale když místo konstitučního panovníka sedí na Hradě narcis, netěší mě to…
   Jinak musíme každý sám, to je pravda.

  • Věra Tydlitátová Says:

   to:originalni demokrat:
   Zlatý slova.

  • Ondřej Wolf Says:

   To je samozřejmé, to nemůže těšit nikoho.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Ovšem, i dobrému králi (a právě dobrému králi) by se jeho poslání lépe plnilo tím lépe, čím méně zaprděnců a čím více lidí otevřených bližním by v jeho zemi žilo.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Zelňačka je dobrá. A když je tam méně zelí a více uzeného, tím je lepší :D

  • Blechová Hana Says:

   No vidíte, já mám nejraděj tu, ve které není maso vůbec :-))
   Bleška.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy