• Výčet deseti běžných předsudků a tezí, které vymezují rámec českého krajně pravicového myšlení.
  nackyne
  1. Generalizace a schematizace. Lidstvo se dělí na skupiny, typy, odrůdy, které vykazují stejné vlastnosti a chování. Příslušnost jedince ke skupině, typu, či odrůdě zároveň určuje, je li na straně dobra nebo zla. Co na tom, že jsou v nich jedinci či frakce, kteří se jim vymykají nebo vykazují přesahy jinam, to se nehodí do krámu, protože pak bychom nemohli uvažovat tak jak uvažujeme.

  2. My dobří versus oni zlí. Skupiny, typy a odrůdy jsou definovány vymezováním se proti jiným. Ne, to je kec, my se potřebujeme vymezit proti ostatním. My nevíme, kdo jsme, a ani to moc vědět nechceme, ale chceme vědět, kdo nejsme. To, že někdo nejsme nás zavazuje k tomu nepřijímat nic od toho, kým nejsme. Přítomnost těch, kteými nejsme, je nutno potlačovat, upozaďovat, eliminovat.

  3. Odpor k současnosti a idealizace minulosti. Teď je zle, dříve bývalo líp. Nevíme sice kdy, jestli za nacismu, Rakouska, za rekatolizace, v předkřesťanských dobách, jisto však je, že kdykoliv jindy byla doba lepší než teď.

  4. Oficiálně přijímané hodnoty jsou špatné, my máme ty dobré. Systém káže liberalismus, humanismus, toleranci k ostatním => my chceme konzervatismus, solidaritu jenom pro “naše” a intoleranci k ostatním. Systémem proklamované osobnosti které se zasloužily o naši státnost a kulturu jsou špatné, my víme o těch správných.

  5. Technokracie. Obory vycházející z přírodních věd s pozitivně stanovenými předměty a pozitivně ověřitelnými skutečnostmi jsou ty správné. Jiné obory lidského poznání nejsou legitimní, protože dávají šanci zlým skupinám, jako jsou ženy, židé, zednáři, bolševici apod, aby se společensky uplatnili. Přírodní vědy jsou jediným skutečným zdrojem poznání a proto mohou suplovat i role oborů humanitních, na základě zákonů přírodních se dají vyvodit zákony etické i právo.

  6. Romantika (souvisí s nostalgií za minulostí). Ačkoliv se snažíme neangažovat cit ve svých tezích, stejně se nám tam mrška vždycky vloudí. V takovém případě by bylo dobré se nezahazovat se zbytečnostmi a projevovat city vysoké například lkát za starými dobrými časy, pořádky a kulturními projevy. Nechávat se rozechvívat a rozkochávat hrdinskými činy těch, které ostatní považují za vrahy a budižničemy, vyjadřovat lásku k zemi a k národu a taky tímto citem obhajovat svoje jednání, abychom mohli v případě sysémových represí prohlašovat, že trpíme za svoji lásku k vlasti. Tak jako milujeme své je nutné nenávidět cizí, my versus oni, jedno musí být vyváženo druhým, a tuto nenávist pokud možno neproklamovat, ale za každou cenu se ji snažit obhájit a říct, že nenávidět skupinu, typ, odrůdu je normální a přirozené, a naopak, odpouštět je projev slabošství, kterým opovrhujeme.

  7. Upozaďování našeho zla a vyzdvihování zla těch druhých. My jsme především trpitelé, protože jsme dobří. My za nic nemůžeme. Kdybychom měli moc, udělali bychom ráj na zemi. Za všechno zlo v našich životech i v životě našeho národa mohou ti, tamti, támhleti a tihleti. My jsme jenom ti chudáci, co to musíme snášet a občas podnikneme zoufalý pokus se zlu bránit, například zapálíme dům kde bydlí cikánská rodina nebo skopeme těhotnou cikánku, popř. napíšeme elaborát dokazující, že židé jsou škůdci světa.

  8. Alibismus. Jednáme tak, jak jednáme proto, že to stanovily přírodní zákony/Matka Příroda/Prozřetelnost. Vyčítáme ostatním jejich loutkovistost a stádnost, ale přitom my sami toužíme být loutkami a stádem svádějícím své jednání na vůdce, který ponese odpovědnost i za nás. Chceme být stádem, ovšem vedeným tak, jak by se líbilo nám a ne jim.

  9. Paradox jednotnosti (souvisí s touhou po stádnosti). Nelíbí se nám, že lidstvo směřuje k jednotě. Je to naivní, hnusné a nechceme si to ani představovat. Ovšem sami toužíme po jednotě a stádnosti v rámci rasy, státu a národa. Jednota napříč lidstvem pro nás nemá smysl, ztratili by se v ní ti zlí, kteři jsou příčinou všeho zla.

  10. Paradox svobody. Vládne zlo. Je to jasné, protože my jsme dobří a nemáme volnost k tomu, abychom mohli šířit naše dobré ideje => vládne zlo. Až budeme vládnout my, tedy dobro, naložíme se svobodou pro zlé ideje tak, jako zlo naložilo se svobodou pro nás. Žádáme po zlu svobodu, ovšem sami ji zlu nepřejeme.

  ——-

  Převzato s laskavým svolením autora z jeho BLOGU

  ——————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 30 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   To je pěkné a trefné.
   Jen k bodu 2. podotýkám, že závazek nepřejímat se nevztahuje na krádež, zpotvoření a přelakování něčeho, co se zrovna zrovna hodí. Obzvlášť, když je možno zamlčet, zamlžit, přeznačit a zatemnit původ.
   Příklad:
   -Svastika,symbol štěstí a slunce v kulturách Dálného východu versus Hitlerův Hakenkreuz a jeho současné, “legální” deriváty
   -Skauting versus Hitlerjugend
   - Písně Karla Kryla v podání autora versus Landovy plagiáty jich samých
   -Knihy J.R.R. Tolkiena versus jejich zneužití pro vykreslení nutnosti rasismu
   To je ale jen technická poznámka.
   Ultrapravičák, aby něco takového mohl udělat, musí nalhat nejprve sám sobě a následně svému okolí a světu, že to není žádné přejímaní, ale že “to tak prostě je od přirozenosti”
   Zde se pak dostávám zpět ke znění bodu 2., jak je uvádí p. Řeka.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   http://kotzian.blog.idnes.cz/c/116684/Marxismus-s-laskavou-tvari.html
   Ultrapravičáci vs. kulturní marxisté. Hm, nevím co si vybrat. Nejlépe ani jedno… Obojí je špatné.

  • Ondřej Wolf Says:

   To bezesporu ano (až na ty sionisty, fakt nemám pocit že by mi chtěli vládnout).
   Tohle je ale o hodně vyšší “level”.Tady už nejde jen o “nepřítele”, ale i “přítele”. Je to jako u fotbalových fanoušků. Hraje-li reprezentace, jdou se bok po boku svorně do krve rvát s těmi druhými. Hrají-li mezi sebou dva kluby, stejně do krve se spolu mezi sebou porvou ti, kdo před chvílí hájili “čeké barvy”. A hrají-li dva kluby cizí, vypůjčí si do rvačky fanoušci posily od těch, kdo zrovna nehrají, až do té doby, než dojde zase na tuto kombinaci…..
   Ona taky svůj “etický kodex” spousta nácků čerpá ve fanouškovských kotllích.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Pravdou je, že neonacistická scéna spolu spolupracuje velmi úzce a neváhají použít zbraně a zastrašování. Násilí vedle nich používají jen anarchisté a v tom je nebezpečí. U neonacistů navíc je násilí mířeno na obyvatelstvo. Ostatní skupiny se k násilí uchylovat nemusí. Na jejich straně jsou média, takže se nepotřebují uchylovat ke zločinným praktikám. Snad kromě ultraradikálních katolíků, těch je málo, ti tvoří jen mozaiku :D A radikální islamisty v ČR nemáme. Máme bezproblémové muslimy a přesto některým lidem vadí jejich přítomnost.

  • Ondřej Wolf Says:

   Mně ne.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Hitler byl taky levičák. Buď toto rozdělení nebudem používat, nebo budeme zařazovat správně. DS taky má levicový program v duchu NSDAP.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Já již delší dobu navrhuji dělení na pravici a levici u extrémismu nepoužívat. Na tyto současné sociopatologické jevy nesedí dobře, je to anachronismus. A také to nemá žádnou vypovídací hodnotu, ukazuje se, že náckové si s komunisty výborně rozumějí a mnoho věci dělají společně. Jejich ideologie, ani praxe se příliš neliší, takže pro to dělení není ani praktický důvod. A bude to ještě méně znamenat v následujícíh letech.

  • Ondřej Wolf Says:

   Já vím, že to nesedí, jen bylo nutné odlišit politiku a mindrákologii.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Dovolila bych si priklonit se k Ondrejovu velmi jememu rozlisovani levice,levicovos a levicactvi, pravice, pravicovost a pravicactvi.

   Je to neco podobneho, jako kdyz pouzijeme Rus a Rusak, Nemec a Nemcour, …

   S originalnim demokratem souhlasim, ze Hitler byl levicak, ovsem nesouhlasim, ze NSDAP a DS jsou levicove, jsou vlevo, ale jsou levicacke, coz jim nimene umoznuje spolupracovat s levici jako takovou, prave proto, ze je to od stredu vlevo,pricemz bolsevik je na stejne urovni levicactvi.
   Bleska.

   Nebo si pak vytvorme zvlastni kapitou extremismus/terorismus a tam pak muzeme hrnout vse,co se vychyluje z normalu - to asi navrhuje Veruska.

  • Fr.Řeka Says:

   tak… třeba mistr FON (hláska :-D ) rozlišuje pravici a levici ve smyslu pravice a levice Kristova, tedy hodné ovečky napravo a zlí kozli nalevo…
   ale souhlasím, že pravicové není to samé co pravičácké, právě jako Rus-Rusák, Němec-Němčour. Kdyby to to samé bylo, tak by se tato slova v čestině nerozlišovala.
   souhlasím však také s tím, že pravice vs. levice není vhodné rozlišování. pro naši současnou českou politickou scénu by se hodilo spíš rozlišování podle toho, čím strany korumpují voliče za to, že jim dají ve vlobách mandát. a v tom případě bych rozlišoval mezi dávkaři - kteří lidem ucpávají huby sociálními dávkami - a daňaři, kteří sníží některé daně, takže se zdá, že se zboží a služby o něco málo zlevnily. jinak jsou obě skupiny více-méně stejné, nezodpovědné vůči státu a národu, řídící se bolševickým “mám moc, dělám si co chcu” a neschopni a neochotni se vyvázat z vlivu rozličných lobby, které zase pomocí tučných úplatků ucpávají huby jim, aby dělali všechno jiné jenom ne zodpovědně spravovali tenhle stát.
   podle mně ovšem tenhle dávkařsko-daňařský systém není dlouhodobě udržitelný, oni si fakt koledujou o to, aby se občané nakrkli a fakt tu DS do parlamentu dostali.

  • Jirhant Says:

   Vybavila se mi pohádka jako vystřižená z Tisíce a jedné noci: Orientální vládce si povolal dva hvězdopravce, aby mu sestavili horoskop. Prvý mudrc přednesl svou věštbu, ve které mu prorokoval, že král zemře a s ním vymře celý jeho rod.Král se rozčilil a po tehdejším zvyku dal posla neblahé zprávy popravit.
   Druhý astrolog po prozkoumání konstelace hvězd horoskop přednesl takto: “Králi, čeká tě skvělá budoucnost: Ty přežiješ všechny své příbuzné!” Tento astrolog byl bohatě odměněn a těšil se všeobecné vážnosti.

   Toto mne napadlo, když jsem porovnal příspěvky ze zdejšího blogu a blogu p. Řeky. Komentátoři jar a JJ by asi svou věštbu dlouho nepřežili. Naštěstí žijeme v civilizované společnosti.

  • Blechova Hana Says:

   “podle mně ovšem tenhle dávkařsko-daňařský systém není dlouhodobě udržitelný, oni si fakt koledujou o to, …”

   Pane Frantisku Reko,obavam se, ze dlouhodobe udrzitelne to neni z jineho duvodu. Nebudeme mit na splaceni uroku z dluhu, dal uz nam nikdo nepujci a pujdeme ke dnu ekonomicky. Ve vysledku jako stat zbankrotujeme,tj. prideme pod bankovni dohled nasich ekonomickych veritelu,takze zahranicni a ekonomickou politiku nam bude diktovat kdosi zvenku - ergo vubec nas parlament nebudeme potrebovat…
   Bleska.
   Takze resenim je jen velmi rozumna vlada, ktera bude umet zvednout rozumne dane a omezit rozumne davky,ovsem zaroven snizit rezii statu a seskrtat statni vydaje donikam, treba na mezinarodni spory,ktere umime jen a jen kvalitne prohravat, kontrolovat statni zakazky,kde umime velmi kvalitne podplacet, atd….
   Kdo ovsem takovou vladu sestavi a ziska-li si s ni podporu soucasnych politiku,tot otazka dne.

  • Ondřej Wolf Says:

   http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_7323
   Souhlasím s Bleškou a p.Řekou, že praktikování politiky u nás jim jen nahrává.
   Stejně jako jejich vzorům ve 30tých letech v Německu.
   Jenže pro ty vězně už nebylo důležité, jestli je vraždí pravičáci nebo levičáci tehdejší, nebylo by to důležité ani pro ty, kdo jsou nebo byli plánováni jako jejich oběti dnes, navíc když se nový zločin měl financovat na úkor památky zločinu původního.
   Opravdu mám pocit, že tohle je ještě o hodně jiná úroveň zla.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Ondreji, ale s tim stupnovanim zla v case - to rikala moje babicka,,co zacalo Rusko pred valkou, to zdokonalil Hitler, nasledne Stalin a bolsevik pozdejsi to propracoval temer k dokonalosti,,dnes to na jedne strane dotvareji muslimaci a na druhe strane neonackove. Ale vzdy tohle vede k jeste zrudnejsimu stavu.
   Takze proto bych skoro obcas se klonila k tomu reseni, ze pokud neodstranime my driv je, pak oni odstrani patrne nas. Jenze v nasich predstavach se jedna o odstraneni od vlivu, v jejich o odstraneni “konecne”.
   Bleska.

  • originalni demokrat Says:

   ad 17: Přesně tak, pokud se něco nebude dělat s dluhem, tak dopadneme velmi špatně. Naše vlády jsou neschopné toto snížit. Nejlépe by bylo kdyby Česko zrušili a připojili k Rakousku nebo nejlépe k Lichtenštejnsku. Uviděli bychom jak by si kníže poradil s dluhy v relativně velkém státě, oproti nezadluženému maličkému Lichtenštejnsku :-D

  • Blechova Hana Says:

   Originalni demokrate,
   ja nemyslim, ze bychom si mohli vybirat, pod ktery stat budeme zacleneni, my budeme poslouchat banky,kterym dluzime….. Jejich rady budou diktovat, jake mame mit dane, co a jak mame produkovat, co je a co neni nutne financovat…. On tento model zatim nikde nefunguje, ale fungovat bude muset,ty dluhy a urroky z nich za nas nikdo splacet nebude.
   A mimochodem, budeme moc radi,kdyz na nas nevpadne nejaka vychytrla mura podobna takydoktorce Rapkove, ktera sice vybira, ale vetsina vybraneho jde na byrokracii okolo vybirani,nikoliv na splaceni!!!
   Bleska.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Pane Řeko,
   Vyjádřil jste to odvážně, ale když to tak vezmu, máte pravdu. Našim politikům bych nesvěřila ani pytel brambor, radši ať toho nechají a ať se tím čurbesem začnou zabývat profesionálové, kteří navíc budou mít osobní zájem na úspěchu.

  • Ondřej Wolf Says:

   To bych byl opatrný. Velký rozdíl je v úspěchu, který chce posloužit lidem a úspěchu pro profit.
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Ja bych byla velmi opatrna volat po rizeni statu cizimi bankami uz toho prosteho duvadu, ze ty banky pak budou mit v rukou rozhodovani o statu komplet, tedy vcetne tech dani a davek a smerovani statnich podniku a vseho ovlivnitelneho,co je financovano ze statniho rozpoctu. Vezmeme napr. v uvahu, ze bychom meli v nejblizsich letech projit narocnou duchodovou reformou - domnivate se, ze stat rizeny bankami, kterym pujde o vymahani pohledavek, takovou reformu bude smet provadet? Pak se ovsem musime smirit s malickosti - do penze pujdeme tak nekdy kolem sedmdesati let a bude velmi nizka. Dnes brecime, ze je malo pomysleno na vyvoj, na vedu - myslite, ze na tohle vice bude dbat cizi banka, ktera bude predevsim chtit uspokojit svoje pozadavky? Pred par odstavci jsem tu cizi banku srovnavala s pani Rapkovou, ono to zas o moc jine nebude, jen doufam, ze neni v takovych pripadech dovolene si z toho udelat obchod pro vlastni byrokracii.
   Bleska.

  • Blechova Hana Says:

   Ja bych byla opravdu velmi opatrna jasat nad vedeni statu cizimi bankami.

  • originalni demokrat Says:

   ad 22: To bylo řečeno s nadsázkou ale naši politici jsou děs a běs.

   Taky si nemyslím, že by cizí bankéři měli diktovat ČR. To by vedlo ještě k horšímu. Jsem skeptický. Kéž by se navrátila opět morálka místo vlády bezohledných pragmatiků a politici by se snažili předat stát budoucím generacím v pořádku. Je to jako s rodinnou firmou. Tu se taky snaží otec předat synovi prosperující. Přesně tak se chovala a chová šlechta, která podniká. Otázkou je, jak z toho ven. Ideální je vybrat elity a sestavit profi vládu, do parlamentu zvolit osobnosti, nikoliv strany a pokusit se o zlepšení. Otázkou je, jaké elity? Většina emigrovala, byla vyhnána a je tady samý kryptokomunista. Co s tím?

  • Blechova Hana Says:

   Vazeny originalni demokrate, zacinam mit pocit,ze jsme velmi .stejne politicky naladeni, je to presne jak rikate. Ja nemam co dodat k te hodnotici casti…
   Jak z toho ven, jak dal?
   No, vladu pravicovou, ale rozumnou, kontrolovanou a silne utazenou ve vydajich,striktni dodrzovani pravidel, uz zadne prazske karty a jine kraviny,ono se to nezda, ale milionek k milionku a je tu miliardicka….
   Ted musime ze vseho, na cem jsme v minulych letech prodelali, pro zmenu vydelat! Jinymi slovy, investice se musi vratit a to bude honicka.
   Meli bychom jako stat napr. umet ukocirovat dopravu a energeriku tak,aby efektivita v techto dvou oborech se otocil ve prospech statu, nikoliv jako odvetvi dotovana - ono to jde, ale musi se chtit!!!
   Dotovat je treba skolstvi, vedu, vyzkum, ale cilene.
   Zdravotnictvi dokopat konecne reformu,ale nenechat do toho zas kecat zvrhliky typu Rath!!!
   A samozrejme duchodova reforma!
   Dane bych na urcitou kratkou dobu celkove mirne zvedla, ale nejdriv dodelat danovy system, tj sjednoceni a srovnani, jinak se zase bude spekulovat a hledat unik….
   Bleska.

  • Ondřej Wolf Says:

   A vážit si práce dobročinných, charitativních, občanských, lidskoprávních a dalších nekomerčních organizací.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   ad 31: Ano, přesně tak.
   Pane Wolf: bez dobročinných organizací by se sociální systém zhroutil, máte pravdu.

  • Blechova Hana Says:

   Ano, Ondreji,to “vazit si” bych ponekud zhmotnila do zmeny v danich, kde bych navrhovala dary pro tento smer neodepisovat ze zdanitelneho zakladu, ale primo z dane.
   Bleska.

  • Fr.Řeka Says:

   Tak jsem hodil na blog nový článek. A je tak hnusný a sprostý, že by ho neměl nikdo číst. A prej že Zvědavec je politický nekorektní cha chááá! já vám všem ještě ukážu, co to je politická nekorektnost!

  • Fr.Řeka Says:

   ad 31. to se hezky povídá, ale těžce udělá, protože už tady na tomhle fóru se najdou hnusáci, jako třeba já, co budou tento váš myšlenkový monolit nahlodávat a rozmělňovat. měl bych k tomu ještě jeden doplněk:

   zjednodušil bych systém trestního práva následujícím způsobem:
   byly by zavedeny pouze dva tresty:
   a) za přestupky a lehké trestné činy (krádež auta, apod.) pokuta 10 milionů korun a veřejný výprask a posměch trvající tolik dnů kolik korun činí hodnota škody děleno 1000.
   b) za těžké trestné činy (vraždy, velké krádeže a daňové úniky atd.) trest smrti.

   Součástí trestů by byla také povinnost odsouzeného poškozenou osobu, věc nebo vlastnictví nahradit, tzn. např. v případě krádeže auta koupit na vlastní náklady nové auto, v případě odcizení peněz je vrátit, v případě vraždy zvířete koupit zvíře jiné, v případě smrti člověka splodit/porodit člověka nového :-DDDD

   Pochopitelně, kdo by neměl peníze na zaplacení pokuty a náhrady by si mohl trest odsedět v poměru 1 měsíc ve vězení = 500 Kč. Nebo by se mohl nechat dobrovolně popravit, to by záleželo na něm, ovšem za náhradu by musel sedět tak jako tak.

   Takže představme si situaci, kdy vás nachytá revizor a vy nemáte lístek. Když nezaplatíte poukutu dopravnímu podniku podle přepravního řádu, ten to dá po 30ti dnech k vymáhání soudu a ten vám nařídí pokutu 10 milionů korun podle trestního zákona. jej… tahle jízda načerno se děsně nevyplatila :-D

   Nebo třeba přejedete autem dítě a zabijete ho. dostanete trest smrti a ještě povinnost s jeho matkou splodit další dítě :-D
   Nebo: parta nácků zapálí dům romské rodiny a jedno dítě přitom zahyne. Dostanou všichni trest smrti a povinnost zaplatit škodu, nebo třeba dům vlastími silami uvést do původního stavu a splodit s matkou poškozené rodiny nové dítě.
   Obskurní? Bizardní? Možná. ale při dobré vymahatelnosti by lidi byli jako beránci. To by si každý setsakra rozmyslel jestli má jít do něčeho protizákonného :-D

  • Fr.Řeka Says:

   No, k tomu případu s jízdenkou mě ještě napadl jeden twist: jestliže vás soud shledá vinným a nařídí pokutu, nařídí vám také povinnost uhradit dlužnou částku a zhruba jeden den (dlužíte asi tak 1000 Kč) veřejného výprasku a posměchu :-D ovšem, jestliže se vám bude někdo posmívat a lynčovat vás a bude při tom přistižen, může být souzen za poškozování osobnosti, dostane pokutu 10 milionů a povinnost se vám omluvit a veřejně vás vychválit :-D

  • jar Says:

   Celý článek je mimo. Drtivá většina bodů platí na určitou sortu zastánců všech ideologií bez rozdílu.

  • Blechova Hana Says:

   Teda jo, pane Reko, Vy jste ale hnusak, kdyz chcete,Vy to umite, jen co je pravda. Jdu jeste k vam, to si musim vychutnat :-)
   Bleska.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy