• Již delší dobu mi v palici rotuje jedna otázka stran jedné rozporuplné věci. Celý problém bude asi nejlépe  vysvětlit na základě přirovnání. Tak tedy přirovnejme: Komisař Grissom z kriminálky Las Vegas vyšetřuje vraždu.

  Všichni víme jaký je: oddaný svému poslání na základě objektivních a nezpochybnitelných důkazů usvědčit vraha. Ale dejme tomu, že vyšetřování už trvá déle než jeden díl seriálu, Grissom už je vyšetřováním unaven, stále se nemůže dobrat důkazu, který by řekl jasně „Udělal to John Parker!“ protože to stejně nikdo jiný než John Parker nemohl být, ostatní podezřelí jsou v tom buď nevinně, nebo na ně nic neukazuje. A tak (a připouštím, že se dopouším veliké drzosti, když to o Grissomovi řeknu), unaven vším tím na nic bádáním se na to Grissom prostě vykašle a zfalšuje důkazy tak, aby to Johna Parkera usvědčilo. Jako člověk vzdělaný, dokonale znalý forenzních věd s ním nemá problém. Svým ukvapeným činem dost možná správně označil vraha, ale přitom on sám ví,  že to neudělal na základě objektivně ověřitelného důkazu, ale prostě na základě podezření (jisté okolnosti to naznačovaly, nikoliv dokazovaly), a tím se prohřešil proti svému společenskému poslání.

  A teď k tomu, proč jsem to tady tak celé popsal. V roce 1903 v Rusku poprvé vyšla publikace s názvem Protokoly sionských mudrců. Tento spis měl být zásadním dokumentem, který potvrdí doměnky, že židovstvo má v plánu prostřednitvím rozsáhlého spiknutí ovládnout svět. Ještě během následujících dvaceti let byl text protokolů opakovaně označen jako podvrh. V článku pod příslušným heslem na Wikipedii se můžeme mj dočíst: „Car Mikuláš v obavě před modernizací a s cílem chránit svou monarchii zadal Ochraně(tj. carské tajné policii) připravit tento dokument a zveřejnit jej, aby byli Židé obviněni z problémů Ruska.

  Tedy už sám ruský car nehodlal zjišťovat, jak se skutečně věci mají. To, jestli za problémy jeho státu Židé skutečně byli nebo ne, ho nezajímalo a vlastně o to ani nešlo, šlo o to ukázat na někoho prstem a svést tak na něj pozornost národa – aby nebyla směrovaná na carský režim a jeho chyby, aby lid upustil od myšlenek reformy státu, neřkuli revoluce, aby se zabavil pronásledováním Židů, vždyť to v minulosti vždycky na nějaký čas zabralo (dělaly se lokální pogromy, obyčejně iniciované mší při které kněz lidu sdělil, že bílý car je v ohrožení a že je třeba ve jménu pravoslavné Rusi ztrestat – rozuměj pobít a okrást všechny Židy v okolí. No, a pak se na to rovnou z kostela šlo). Ovšem to, co následovalo potom, totiž první světová válka a bolševická revoluce naznačuje, že tento manévr carskému režimu nevyšel. Někteří to berou jako důkaz toho, že Protokoly nebyly až takovým podvrhem a zřejmě v té době vzniklo slovo židobolševik (Židé jakožto hybatelé použili bolševiky ke svržení carského režimu). To ovšem nevylučuje skutečnost, že Protokoly nejsou návodem židovských mudrců na světovládu, nýbrž že za jejich autorem stojí carská tajná policie, která přímo dostala za úkol je vytvořit za jasně daným účelem a proto tedy jde o podvrh.

  To ovšem nebrání antisionistům a antisemitům, kteří o sobě tvrdí že jsou antisionisté v tom, aby Protokoly i nadále používali jako důkazní materiál pro své teorie.  Jednou byl jeden takový na altermediích v jedné diskusi (to bylo ještě za starých dobrých časů, kdy protižidovské články tvořily dobrých 60% obsahu webu) upozorněn na to, že PSM jsou podvrh, na což reagoval, že na tom nezáleží, protože sionisté z jeho pohledu stejně jednají v souladu s nimi. Ergo, ten důkaz je sice zfalšovaný, ale John Parker je stejně vrah! Tohle není správný postup a kdyby tohle viděl komisař Grissom, kroutil by nevěřícně hlavou. Dotyčný tím totiž mimoděk potvrzuje to, co je antisemitům vyčítáno a sice, že hlavním motivem jejich antisemitismu je iracionální nenávist k Židům, nikoliv snaha o spravedlivé a objektivní dokazování. Protokoly mohou být stokrát podvrh, ale Židi jsou stejně škůdci světa! A už se hrnou všechna ta mluvená hovna o pejzatých špinavcích.

  Hlavním cílem antisemitismu (i toho, který se maskuje za antisionismus) totiž není dokázat odpovědnost Židů za problémy lidstva, ale pouze to, že nenávidět je není nic špatného, ba dokonce je to normální. Vždyť přece ještě v 19. století to bylo normální!  Vdyť se celou dobu ví, že John Parker je vrah, 2000 let nenávisti vůči Židům hovoří za vše. Jenom nějaké objektivní důkazy, ty je ještě třeba vytvořit. Ostatně, podobně jako ruský car jednal i Adolf Hitler, který už od začátku dobře věděl jak se věci mají. A jakožto člověk, který pro svou činnost zastihl příhodnou dobu, žádné objektivní důkazy pro svoje teorie nepotřeboval, naopak, dějiny a skutečnosti si přizpůsobil – obrazy středověkých rytířů se svastikami na praporcích hovoří za vše. Musíme ovšem vzít do úvahy také to, komu Hitler své na vodě vystavěné myšlenky hlásal. Jemu nešlo o to získat pro ně vzdělané odborníky a akademiky, ale masu, která uvěří a nebude se ptát po důkazech. A s jejím získáním pak dostal na svou stranu i ty vzdělané, kteří byli ochotni své myšlení jeho teoriím přizpůsobit, což s ohledem na tehdejší vědecký pokrok nebylo až tak obtížné. Hitler z pozice vůdce nacistické strany ani nepotřeboval nic dokazovat, to co řekl prostě platilo a kdo nesouhlasil, stal se nepřítelem.

  A to si myslím, že je hlavní problém všech revizionistů nacismu, totiž jejich počáteční předpojatost. Ta stojí na počátku jejich prací, které se v podstatě omezují jenom na vydávání knih, narozdíl od Hitlera, u kterého měla za následek věci o dost škodlivější.

  ——————–

  Převzato se souhlasem autora z jeho BLOGU

  ——————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 12:00

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   A hodně lidí tomu prostě CHCE věřit.
   Třeba proto, že je to jednodušší, než myslet, než brát vážně své chyby, hřích, odpovědnost, vinu….
   Nebo proto, že když se chci vykreslit v zářivých, čistých barvách, nic mi neposlouží víc, než temné špinavé pozadí. Co na tom, že jsem ho zatemnil a pošpinil sám?! Zase- je to snažší než vyčistit sebe.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:
  • originalni demokrat Says:

   V Rusku byl vždycky bordel. Nejdřív tam vznikly PSM aby se ukázalo na viníka, potom přišla bolševická revoluce plná Židů a nakonec na popud Stalina byli Židé zbaveni funkcí a ostatní lifrováni vlakama Hitlerovi do KT. No nevím, to mi jako spiknutí světového židovstva taky nepřipadá. Kdyby byla vůle, tak by nějaká menší armáda zvenčí rozšlápla bolševiky jako červy.
   T.G.M. tehdy tvrdil ukrajinským bělogvardějcům: “Čs. legie nebudou zasahovat do vnitřních věcí Ruska, vždyť vy bojujete proti vlastním lidem.”
   Po válce bylo taky pár lidí co chtělo zakročit, ale nestalo se a tak získali na síle a bolševismus zaplavil Evropu

  • jar Says:

   Zajímavá je diskuse pod článkem na blogu F. Řeky.

  • Persi Says:

   S obsahem článku souhlasím, ovšem u nacismu pozor - to, co činilo nacismus tak destruktivním byla právě jeho zakotvenost v akademickém a intelektuálním prostředí. Důkazy “o nepochybné vině Johna Parkera” byly vytvářeny a systematizovány za použití na svou dobu nejmodernějších metod a technologií. Jinak text Protokolů není jenom podvrhem, nýbrž i plagiátem (jde o opsanou pasáž z Machiavelliho).

  • Persi Says:

   Na podporu Vašich tezí však mohu doložit případy, kdy si sympatizanti DS vytvořili letáky, “simulující”, židovské spiknutí, nemluvě o webu http://666info.wordpress.com, který se v počátcích své existence snažil chabě předstírat, že je spravován Židy. Nemáme-li tedy židovské spiknutí, prostě si jej vymyslíme!

  • Moe Says:

   Pane Reka,
   tak zvane protokoly “Elders of Sion” nejsou s nejvetsi pravdepodobnosti psane Carskou tajnou sluzbou jak se nas snazi Wiki prevedcit.
   Prvni zminka o dokumentu je z roku 1844. Origin neni znamy ale je celkem prijatelna teorie ze Nikolay II, Alexandrovich Romanov, nenaridil tuto propagandu.
   Obavam se ze nebylo treba vinit zidy kteri byli jen velice schopni administratori ve statnich funkcich. Tak jako Henry Ford, znamy antisemita, zamestnaval ve vedoucich funkci povetsinou zidovske managery a administratory. Ve svych pametech prohlasil, “Nemohl jsem najit lepsi”.

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy