• Prezidentův vicekancléř Petr Hájek je společně se svým kolegou Ladislavem Jaklem obrovským a neúnavným zastáncem svobody slova - obzvláště tehdy, kdy jde o svobodu někoho rasisticky napadnout či o další vyjádření zastánců pravicového extremismu. V těchto případech jsou Hájek s Jaklem jako psi puštění ze řetězu a není většího obhájce svobody slova nad ně.

  frant-kostlan-ukazovacek-big

  Nedávno se například tito hoši rozhorlili, co že má kdo zakazovat vysokému úředníkovi, aby veřejně sděloval své názory. Měli tím na mysli pravicového extremistu Bátoru, kterého Hájek sám dohodil ministrovi školství Dobešovi. Toho Bátoru, který nedávno bezostyšně pozurážel Karla Schwarzenberga, namísto toho, aby jej čestně vyzval na souboj. Hájek tak zároveň hájil i sebe, jelikož i on je vysokým státním úředníkem, který nás stále neustále dokola obšťastňuje svými nezkrotnými vizemi a předvařenými pravdami.

  Hájkova obhajoba svobody slova ovšem končí a padá v momentě, kdy se chce svého práva domoci někdo jiný, než extremistický kecálek Hájkova či Bátorova typu. Nyní chce tento zastánce svobody žalovat ministra Karla Schwarzenberga, který využil svého práva na svobodu slova a řekl o něm, že je pouhým poskokem prezidenta Klause.

  “Hlavu státu a její nejbližší okolí beztrestně urážet nesmí ani člen vlády,” uvedl Hájek ve svém prohlášení.

  Všimněte si, prosím, slov, která Hájek do svého prohlášení vsunul. Urážet nikdo nesmí prezidenta a jeho NEJBLIŽŠÍ OKOLÍ. Tím okolím myslí Hájek sebe. O urážení či neurážení okolí (ať už prezidentského či jakéhokoli jiného) ovšem žádný zákon nehovoří.

  Na něco tak pitomého může přijít jen Petr Hájek, obyčejný poskok prezidenta Václava Klause, který nemá o svobodě slova ani ponětí.
  ———

  Související článek:
  Hájek chce žalovat Schwarzenberga

  ——————-

  Komentář kolegy z facebooku:

  Panem zástupcem vedoucího kanceláře prosazovanou ideu nejbližšího okolí prezidenta by měl vyřešit zvláštní “zákon o nejbližším okolí prezidenta”. Za nejbližší okolí prezidenta (dále jen “”okolí”) by bylo prohlášeno území vymezené od Pohořelce ulicemi Keplerova, Jelení, Mariánské hradby, Chotkova, Pod Bruskou, Klárov, Letenská, Nerudova, Úvoz až na Pohořelec. Mimo dosah “okolí” by zůstala nemocnice sester Boromejek jako území zamořené havlismem.
  Zákon by též upravil tzv. mobilní nejbližší okolí, které by ad hoc vzikalo na cestách pana Prezidenta.
  Zákon rovněž vyplní citelnou mezeru v českém právu, když jednoznačně stanoví, že veškeré psací potřeby v nejbližším okolí prezidenta stávají se vlastnictvím prezidentské kanceláře.
  Opatření v rámci zákona bude provádět osobně zástupce vedoucího kanceláře, aby pan prezident nemusel napříště osobně přebírat bezprizorné psací potřeby.

  —————————————

  Lukáš Houdek:

  Petře Hájku, děkuji za příjemné včerejší ráno!

  Musím přiznat, že se současnou situací na politické scéně pomalu začínám docela dobře bavit. Od pocitu naštvání a marnosti, který jsem měl před pár týdny v souvislosti s výroky vicekancléře Hájka na účet lidí s odlišnou sexuální orientací, se - postupným chladnutím a s každou další vystřelenou náloží z Hradu do Parlamentu a naopak - dostávám k nahodilým úsměvům, případně k dlouhotrvajícím výbuchům smíchu.

  pride-klaus-big

  Nevím proč, ale v průběhu posledních dnů si začínám stále častěji vybavovat situace z dětství, kdy na pískovišti před školkou, kterou jsem tehdy navštěvoval, stavěly ještě nedozrálé a egoistické děti hrady z písku a předháněly se, kdo ho bude mít větší a okázalejší.

  Současně ale začínám mít strach z mávání soudními žalobami, kterými z Hradu hrozí Petr Hájek Karlovi Schwarzenbergovi. Bojím se časů, kdy nebudeme moct otevřeně říkat svou kritiku vůči vedení státu, jehož jsme součástí, ve kterém žijeme. Právě takovou kritiku považuji za jednu z věcí, které mezi svobody slova patří.

  Naopak do ní podle mě nepatří podněcování nenávisti vůči určité skupině osob na základě etnické, sexuální či jiné podstaty – i přesto, že právě podle Hájka podobné xenofobní výroky svobodou slova jsou. Ano, souhlasím, ministr Schwarzenberg označil Petra Hájka nevybíravým termínem – prezidentovým poskokem. O tom, zda si ho zasloužil, můžeme nekonečně diskutovat.

  Hájek ale při svém dětinském rozhořčení zapomíná na své sentence z doby před dvěma týdny, kdy označil statisíce občanů ČR, včetně mě, za devianty a lidi, kteří stojí za rozpadem hodnot českého národa. Hájek se těmto občanům doposud neomluvil. Přesto ale chce „hlasitou“ omluvu od ministra zahraničí. Požadavek doplňuje výroky o “privilegovanosti občanů modré krve”, přičemž zapomíná na svá slova o tom, že urážet hlavu státu a její bezprostřední okolí nesmí ani člen vlády.

  Z jakého důvodu má být hradní zájmová skupina „privilegovaná“ a nedotknutelná pro ostatní, zatímco jiné skupiny obyvatel mohou být z Hradu uráženy zcela bezostyšně a s úsměvem?

  Nevím, co přesně pan Hájek svým jednáním sleduje - možná se chce v jednom z příštích ročníků přihlásit do některé z talentových soutěží a získat si tak již dopředu dostatečnou publicitu, nebo se snaží znovuzískat důstojnost, kterou u některých lidí ztratil svými výpady v posledních pridovských týdnech. Každopádně by si další podobné výrony mohl nechat pro sebe, případně je řešit jen mezi těmi, kterých se bezprostředně týkají a neběhat s každou skandální větou do nejbližší redakce, která s chutí slovo od slova ocituje.

  No, i když… Dlouho jsem se tolik nezasmál, jako při čtení titulků některých článků o Hájkovi při usrkávání ranní turecké kávy.
  ———————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy