• Policie ČR má ve svém kondiciogramu samé špatné dny. Počínaje korupcí v Brně a konče aktivitami “dutohlavů” proti lidem chránícím stromy na Šumavě.

  “Policii tady nemá nikdo rád”. Postěžoval si mi jeden policista u Ptačího potoka. Říká se jim například “fízlové” a dnes také pěkně “dutohlavové”. Fízl je nelichotivé označení ještě z dob starého Rakouska. Není úplně přesné, protože spíš označovalo donašeče, práskače, prostě člověka, který pracoval za prachy pro ty, kteří mu dávali nějakou tu zlatku. “Dutohlav” se zdá býti přesnějším.

  Když vidím, co se i dál děje na Šumavě i jinde u nás, nemůžu se ubránit pocitu, že fízlů máme hodně, ale policajtů málo. Heslo “Pomáhat a chránit” opravdu působí komickým dojmem. Klidně by se mohlo změnit na “Korumpovat a stranit” nebo na známější “Buzerovat a mlátit”.

  Není to tak, že bych policii naprosto nedůvěřoval. Stále věřím v to, že i policejních složkách se najdou lidi myslící, kteří mají navíc své vlastní srdce, nebo svědomí (chcete-li).

  Brutalita se kterou se dnes postupuje proti stromům, se pomalu přelévá i proti lidem. Poslední zprávy ze Šumavy hovoří o násilí i proti nezletilým. Z diskusních fór na internetu také velmi snadno poznáte, že většině lidí by nevadilo, kdyby policie přitvrdila.

  Opět se objevují hlasy po silné vládě pevné ruky. Většina lidí, podle průzkumů dvě třetiny, by uvítala více jistot na úkor vlastní svobody.

  Na Šumavě, ale i jinde, se jasně ukazuje, že boj o svobodu, víru, naději a Lásku, se vede každodenně a vedeme ho každý z nás.

  Starostové na Šumavě si vybrali už dávno. Chtějí co nejvíce volných míst pro stavbu štrougalovských chalup a chat s krásným výhledem a ještě více místa pro stavbu zábavních center, kasín a bordelů.

  Hodně chlapců a děvčat, nepěkně nazývaných “fízlové”, kteří se rozhodli chránit spořádané občany, snad jednou pochopí, že rozdíl mezi nimi a Lidovými Milicemi je snad jen v tom, že chlapci a děvčata za svou práci pobírají pravidelný měsíční žold (to ale LM brali asi taky, tak vlastně asi nevím :).

  Politické strany, které udělají z ministra dopravy ministra zdravotnictví a z něj pak ředitele NP Šumava, se rozhodli také.

  Osobně musím přiznat, že cosi jako “rozhodování” jsem pociťoval také. Bylo mi ze mě docela nablití, když se mi v hlavě honily myšlenky o to, abych si snad neublížil tím, že se “rozhodnu”. “V šestatřiceti letech a takhle podělanej”. Je docela hrozný, když se člověk začne bát sám o sebe a přitom jde jen o to, jestli nahlas řekne svůj názor.

  Jeden novinář se mě nedávno zeptal “a je to Váš osobní názor nebo oficielní názor církve”…A já mu na to řekl, že na oficielní názor církve si musí počkat tak dva nebo tři roky. On mě pak v jednom článku označil za “ekologického experta církve”. Tím ale nejsem a nikdy jsem nebyl.

  Jenom jsem se rozhodl, že budu na straně menšiny. Lidí, kteří ještě v věří v nějaké hodnoty. Možná je to špatné rozhodnutí, ale přijde mi správné a v souladu s mým srdcem. Možná jsem jenom naivní hlupák a blázen, ale přijde mi to lepší než být “vychcaný přizdisráč” (omlouvám se za tento výraz, ale slušná alternativa k němu asi neexistuje).

  To co se kolem nás děje, se děje nyní. Tady a teď. Jenom dutohlav bude čekat na rozkaz, deklaraci nebo encykliku. A já nechci bejt dutohlav.

  Říkám jasně: “To co se děje na Šumavě je prasečina. Policie ČR jedná na objednávku politiků a lobbistických skupin, napadá a mlátí lidi a na  nenasytnost tahle “západní a civilizovaná společnost slušných lidí” jednou dojede.”

  —————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 11:35

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy