• filip21

  Vím, že to není gramaticky správně, ale jsem Jihočech. Všechno je tady na jihu -ovo. A je toho víc. Nejen v tomto blogu. Něco není dobře ani v blogu Ladislava Jakla.

  Václav Bělohradský, “nepřítel médií a státu”, podle mého názoru representuje tu část lidí, které skutečně svobodná společnost potřebuje. V tolik kritizovaném článku pro Právo, Pět poučení z květnových voleb, na závěr píše:

  “…Lidé jsou lhostejní k “blbostem zelených”, protože se bojí o práci. Ekologie, to jsou jen takové “nereálné řeči”, realita jsou pracovní místa, splácení hypoték, i za cenu naftou udušeného moře, měst proměněných v plynové komory…”

  Říká věci, které se velmi špatně poslouchají lidem, kteří povýšili moc nad smysl. A tady je asi jedno, jestli pravičákům či levičákům.

  Mezi takové, kteří vidí smysl jen jako účelovost, již léta patří i současný president Václav Klaus. Spolu s ním i jeho nekritičtí kývalové (tento pojem použil tuším poprvé Tomáš Halík).

  Nedávno se o slovo přihlásil jeden z nich:

  Zprvu jsem v nadpisu blogu “Kolik lze vydělat zamaštěným ptákem” tušil jakousi kritiku ODS, ale později jsem nad tímto textem popadal dech. Presidentův ministr propagandy na závěr svého zjištění varuje:

  “Můžeme se těšit, že globální režiséři kdesi již připravují nový divadelní kus, když starý už se okoukal. Je jen otázkou času, kdy miliardy lidí dostanou další představení. Představení, za které budou platit mastné vstupné, aniž o tom budou vědět.”

  V těchto řádcích jsem na chvíli zahlédl temný stín ideologie, která na jedné straně legračně pletla slova brojler - bojler a na druhé straně důsledně “kroutila krky” lidem, kteří byli proti. Nejsem si jist, zda je ještě legrační, když jednu z největších katastrof v dějinách “civilizace”, pojednává pan Jakl jako “jednoho umaštěného ptáka”.

  Je velká škoda, že Zelení propadli ve volbách a není to jen tím, jak píše Bělohradský, že byli lidé lhostejní k “blbostem zelených”, ale také tím, že i oni povýšili moc nad smysl, stejně jako sociální demokraté.

  Ale každopádně se teď ukazuje, že jejich hlas zde schází.

  Obávám se, že ve světě úspor, půjde stranou lecos, včetně přírody, která už pro lidskou civilizaci dlouho neznamená bohatství, ale jen jeho zdroj.
  —————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   … včetně lidí, kteří pro společnost orientovanou na spotřebu a užitek neznamenají lidské bytosti, ale jen zákazníky, pojištěnce, poskytovatele materiálních, finančních či výkonových hodnot, zdroj politického kapitálu. Nebo, pokud aspoň něco z toho poskytovat nemohou, tak živý odpad. O tom svědčí těžké rozhodování, zda lágr pro bezdemovce umístit u spalovny či u skládky.
   Ondřej
   P.S. To není kotroverze, ale jen dotažení článku. Člověk i příroda jsou pro mne neoddělitelní v mozaice Božího stvoření.

 

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archivy