• Až příliš se začínají podobat některé současné události těm, které prožívala Evropa v polovině třicátých let minulého století.

  Před několika lety došlo k omilostnění popírače holocaustu, biskupa Richarda Williamsona. U nás pak pokračovalo přes iniciativu Institutu sv. Josefa až k politickému propojení v podobě iniciativy D.O.S.T, které předsedá samotný guru českých popudlivých tradicionalistů, Michal Semín.

  Dnes se dočkáváme i pokračování. Židé prý nemají právo zastávat některou práci, konkrétně práci „soudních znalců v oboru projevů extrémismu“.

  Kdyby takové „doporučení“ vzešlo od holých lebek z dejvické nádražní restaurace, nechám to být. Ale protože tuto „direktivu“ obhajuje právník a poradce presidenta republiky, Mgr. Pavel Hasenkopf, už to nemohu ani nechci nechat být.

  Cituji: „Zničí-li vám rodinu v koncentráku, těžko můžete soudit nacistické trestné činy“.

  Říká to člověk, který ví co říká, komu to říká i proč to říká. Sděluje naší společnosti něco, co je přímo strašidelné a odporné.

  Soudní znalec Michal Mazel sice Židem není, jak sám uvádí, ale jeho jméno, které podle fašistů a poradce presidenta republiky židovské jméno minimálně připomíná, už asi stačí k tomu, aby byl člověk pro určitou práci prostě nevhodný.

  Jako křesťan říkám, že se mi hnusí, čím dál víc viditelné, sbližování se politické moci a fašizujících idejí, které kádrují lidi podle rasy či vyznání víry, doporučují k čemu jsou vhodní a k čemu zase nejsou.

  Poznám rozdíl, když někdo mluví jako prase a když někdo mluví gestapáckou uhlazenou řečí a sděluje věci hnusnější než je prasečí chlívek.

  Mluvil jsem tu o polovině třicátých let. Je jenom na nás kam až to necháme zajít. Každopádně na konci třicátých let už mnoho lidí velmi dobře vědělo co se děje a vyčítali si, že tenkrát mlčeli a nechali všechno zajít tak daleko, že už se s tím nedalo nic udělat.

  Osobně mám v jedné věci jasno už teď. “Heidrovské” strany a hnutí (sebetradičnější a sebekřesťanštější), která dnes tak vehementně podporuje Václav Klaus, volit nebudu a vím moc dobře proč.
  ——————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:03

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Je to skvělý článek, potřebný lidskému duchu k povzbuzení mysli i citu.
   Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy