• Tak mi “katoličtí” ultras (semínovci) mi poslali tenhle vzkázek, z něhož uvádím tuto ukázku:

  “Pane Štojdl, vypadáte jako slušný člověk. Pokud nechcete se svými dětmi skončit ve věčném ohni zatracení, odvolejte své bludařské učení a odvarťe se od Vašich židovských našeptávačů…

  (nepublikovatelná část týkající se osobních údajů jiných lidí, především katolických kněží, kteří asi nepatří mezi oblíbence ultras)…

  “Nejsvětější římská Církev pevně věří, vyznává a káže, že nikdo mimo katolickou Církev, nejen pohané, ale také Židé, heretici a schizmatici nemohou být nikdy podílníky na věčném životě, ale že přijdou do věčného ohně, připraveného ďáblu a jeho andělům, pokud se s Ní před smrtí nespojí.”

  …(nepublikovatelná část týkající se Romů a Židů)…

  “Židům, stejně jako všem nekatolíkům, se musí říkat s Kristovou láskou a bez hořkosti, že je pro ně zásadní přijmout Krista a Jeho katolickou Církev jako jediný prostředek ke spáse, který Bůh ustanovil.”

  Radek a Jan

  ****
  Tak jsem jim také odpověděl:

  “Milí popudliví přátelé. Vaše bolest musí být asi opravdu ohromná, když musíte neustále někoho soudit a odsuzovat do věčného zatracení. Jestli vám připadám jako “slušný člověk” tak mi to asi nelichotí, ale naopak.

  Mám rád své děti i své přátele, ať už jsou to Židé, katolíci, nekatolíci, muslimové nebo levičáci. Moje víra je asi jiného druhu, protože věřím, že Bůh má rád všechny lidi a nikoho takhle pitomě nesoudí.

  Dám vám jednu jednoduchou radu: zkuste pravidelně spát, jezte alespoň třikrát denně, hodně pijte, choďte na procházky, najděte si nějakou manuální práci, najděte si holku nebo chlapce (podle vaší orientace) a začněte milovat. Čím víc budete milovat, tím míň budete nenávidět.

  Modlím se za vás. Krásný den.”
  —————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 3 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • eva Says:

   …Čím víc budete milovat, tím míň budete nenávidět…pan Stojdl, krasne, pravdive, ludske. Zial, je zbytocne (asi) hadzat “perly sviniam”.

  • Ondřej Wolf Says:

   L6, 27-29
   L9, 51-56
   Kdo je tady Bibli blíž? Tipuji Filipa Š. :-)
   Sám její Autor i lidští (jím vedení) ústní tradenti, zapisovatelé, redaktoři, autoři si dávali velkou práci s velikou variabilitou uvnitř jejího poselství, aby se nestala z výpovědi o vztahu mezi Bohem a člověkem, Bohem a lidmi i člověkem a lidmi kádrovací příručkou, šablonou na výrobu lepších a horších lidí.
   O to smutnější jsou neustálé pokusy některých totalitářů zglajchšaltovat biblické poselství na Členské povinnosti Klubu majitelů spásy. Nejvíce smutné jsou při pomyšlení na ně samé.
   Kéž je Pán Bůh dovede k tomu, aby se zkusili zařídit podle posledního odstavce Filipovy odpovědi.
   Ondřej

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy