• horakova

   

  Skoro to vypadalo jako svědomí, které se ozvalo uvnitř protřelého práskače a komunisty Falmera, který žádal o nevysílání dokumentu o politické vraždě Milady Horákové. Jenže byl to spíš strach z pravdy. Hrůza, která stále kape z komunistických zločinů, vede k zoufalostem a žádost Vojtěcha Filipa je toho důkazem.


   

  Sebevědomí, které v posledních letech uprostřed bolševiků rostlo nevídanou rychlostí, stále někdo narušuje. Je neuvěřitelné, že Milada Horáková, ještě dlouhá desetiletí po své smrti,  nahání hrůzu jejím vrahům. Strach mají ti skuteční vrazi i ti, kteří se k odkazu komunismu hlásí. Je to neuvěřitelné, ale skutečné a navíc dobré.

   

   

  Ve vzduchu se stále vznáší otázka odpuštění. Ale. Z křesťanského pohledu to pěkně vyjádřil pan Opat Vít Tajovský, který si v komunistických kriminálech prožil své. Říkával, že odpustit se má, ale jen tomu, kdo lituje. Lítost je základním předpokladem k odpuštění, lítost předpokládá to, že si uvědomím, kde jsem udělal něco špatně. To co předvádějí komunisté dnes není ani náhodou lítost. Je to spíš arogance, nepokora a hulvátství. Tím spíš nemůže přijít ani odpuštění.

  Milada Horáková před svou smrtí napsala tato slova:

  Žila jsem život plný, opravdový život, který nestál, nezahníval, ale prudce tekl a vířil. Někdy mne otloukal a poznala jsem jeho tvrdost a těžkosti, jindy zas hladil a smál se sluncem. Byl to prostě skutečný život, a já jsem zaň Bohu neskonale vděčná.

   

  27.6.1950 v 5:35 byla vražda uškrcením na oprátce vykonána, trest byl rychlý, bezodkladný a nemilosrdný.

  Kéž bychom i my mohli najít takovou hrdost, alespoň sami v sobě.

  Milado Horáková, díky i za dnešek 

  —————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 12:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Kateřina Rozbrojová Says:

   Já děkuji Miladě Horákové za statečnost, za věrnou víru, za lásku k životu.

 

Srpen 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archivy