• sklenar1

  ———-
  Politika je umění udržet mír v obci. Nic víc a nic méně. Vyjadřovat se korektně politicky, to znamená nebouřit vášně, zbytečně nikoho neurážet, z otcovské pozice tlumit třídní boj spíše než zasívat svár. Dát každému, co jeho jest, nač má právo. Na trochu sebeinterpretace, trochu ohledů, maličko soucitu a nadhledu. Možná i na ten neškodný kousek jeho bláznovství.

  Většina lidí je spíš hloupá, duševně nevyrovnaná, a snadno se nechává strhnout k neuváženému, dětsky krutému jednání, pokud není přiměřeně a laskavě vedena.

  Samozřejmě, že je možné nevyjadřovat se korektně politicky, čili vyjadřovat se jako dobytek. Seniorům a seniorkám budeme říkat smradlaví starci, protože lidé kolem osmdesátky skutečně zvláštním, nepříjemným, způsobem páchnou. Děti ten stařecký pach sice mají rády, ale těm voní i lejno.

  Paralympiádu coby festival mrzáků, na kterém si dokazují, že mají důvod k hrdosti, zrušíme jako ohavnost. Není přece nic tak děsného jako závod jednonohých v běhu. Neslyšícím budem říkat zase hluší, aby bylo jasné, že s nimi nemáme soucit, nevidomým pěkně řízně slepci.

  Pro duchovenstvo oprášíme ve velkých médiích pěkné osvícenecké pojmy: duchovní budeme nazývat kouzelníky a šamany, jejich přesvědčení pověrou a jejich příznivce po Hobbesově vzoru tmáři. Ale nejde jen o katolíky. Obézním budeme říkat prasata a učence budeme nazývat nejmíň knihomoly, přičemž nikdy neopomeneme zdůraznit, že většinou jsou na tom s duševním zdravím naštíru a tělesně pouzí kriplové. V psychiatrické terminologii nebude od věci oprášit pěkné výrazy jako “(stařecká) zblbělost”, “debilita”, “idiocie”, “kretenismus” a “slaboduchost”, duševně nemocné budeme souhrnně nazývat “hňupy” a nervová sanatoria cvokhausy.

  Nepřipustíme, aby si někdo nějak hojil staleté mindráky (ano, mindráky se dědí, některé jsou mezigenerační): nejsi Afroameričan, jsi negr, a tvůj otec nesměl jezdit v autobusu vpředu.

  Vítězný primitiv konečně hrdě smete falešného rádobyhumanistu, který se jeho primitivismus pokoušel zkrotit. Chcete žít takhle? Jelikož korektně politické vyjadřování vadí zejména křesťanské pravici, pojďme se podívat na možný výsledek toho, že je hodíme za hlavu.

  ČTK: Smradlavý stařec z Vatikánu přijede kouzlit na brněnské letiště a vytrubovat svoje pověry.

  Chcete žít takhle?

  —————

  Blog autora: http://filip_sklenar.blog.tyden.cz/

  ———————————————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 8:00

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Blechová Hana Says:

   Hlásím se jako zblblý ajťák a primitivní antikomunista, jinak jsem kravka (autorem s. Matoušek z RB), slepice (autorem jistý býv. Fr. Vízek, senátor, býv. komunista), pitomá káča (autorem býv. ved. šk.odb.v Rokycanech, býv. komunista, agent StB, positivní lustrace)

   Po pravdě řečeno, jsem na tyto tituly velmi hrdá:-))

   Bleška (a takto mi říkali všichni odmalička, včetně Václava Bendy (KDS), ten mi dokonce občas říkával Blešinko :-))

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jenom nechápu, proč těm odpůrcům politické korektnosti tolik vadí, když je občas nazvu blby nebo sviněmi. To přece není politicky korektní a je to pravdivé. Mělo by se jim to líbit, ne,

  • Ondřej Wolf Says:

   Protože stavět “nad” se smějí jen oni, jak by se poznal nadčlověk, kdyby nebyli kolem podlidé?
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Rozděl a panuj,
   http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_6728
   Emanuel Moravec, ?. Quisling a lord “Haw Haw” se těší na svou rehabilitaci.
   Ondřej

  • Flying gentleman Says:

   Provokativni dotaz: muze se romovi rikat cikan? Ptam se protoze jsem pred cca 10-ti lety, kdy politicka korektnost zacala vystrkovat ruzky, jsem rekl cikanovi, mimochodem jednomu z neslusnejsich lidi co jsem kdy potkal, ze je rom a malem jsem dostal sukovici prez zada. Jeho slova nezapomenu, muj fotr byl cigan muj dedek byl cigan, ja jsem taky slusnej cigan ne nakej zku..(on to rekl cely) rom co chlasta a bere davky.

  • Ondřej Wolf Says:

   To asi nejde “úředně” stanovit. Nejdůležitější je, jak to bere oslovený nebo ten, o kom se mluví. A to záleží nejen na termínu, ale na něčem ve mně, na vztahu, na tom jak chápua cením si bližního……
   Na druhou stranu, budu-li gauner, mohu jím být i podle nejvybroušenější etikety.
   Ale nerad bych.
   Ondřej
   P.S. Ten dotaz mi nepřijde až tak provokativní. Spíš hledající.

  • Ondřej Wolf Says:

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy