• Nikdy v minulosti nebyli v Čechách politici pod takovým drobnohledem médií a veřejného mínění jako dnes.
  gal2

  Nikdy předtím nebyla korupce odhalována i v nejvyšších patrech politiky v takové míře jako dnes. A nikdy předtím (myslím po listopadu 1989) nebyli politici a politika tak intenzívně nenáviděna jako dnes. Vysvětluji si to zčásti kouzlem zlých správ pro čtenáře, posluchače a diváky, a zčásti naladěním médií masové komunikace na jejich prezentaci, bez ohledu na jejich pravdivost a dopady. Nechtěným důsledkem je pandemické šíření negativních emocí v časech, které, co do obecné kvality života, nemají v našich dějinách obdoby.

  Hodně mi vadí také fakt, že s ohledem na současný vliv veřejného mínění a charakter politických kampaní je tento trend živen také těmi, kteří by místo zakládání požárů měli cítit odpovědnost za jejich hašení. Myslím tím nejen aktivní politiky, ale také některé, zejména levicové, intelektuály, kteří se doslovně vyžívají v rozněcování averzí mezi takzvaným lidem a politickými elitami a těmito elitami navzájem. No jo, je to jednodušší, jako přispívat k řešení věcných problémů osobně a konkrétně – místo žvatlání.

  Mám li z něčeho obavy, pak je to trend k postupné radikalizaci vyprázdněných, lhostejných a znuděných občanů, kteří své „meditace“ nad stavem věcí veřejných začínají a končí u své spotřeby, svých požitků a svých očekávání. Jednou se možná probudí a zjistí, že stojí v jednom šiku s lůzou a řvou hesla. Například: „Dost bylo šetření!“

  Mezitím se stalo normou nemít děti, rozvádět se, nedržet slovo, nevěřit nikomu, ničemu… a takzvaně si užívat. Za občasnými veřejnými sroceními davů čtu: „Bůh ochraňuj každého, kdo mi sáhne do talíře!“ Domů se ovšem opět vracejí jenom občánkové s narvanými igelitkami. Anebo ze mě mluví jenom hořkost nadcházejícího stáří? Možná je celek společenského života právě takovouto skrumáží tenzí a konfliktů, vůní a zápachů, světla a tmy. Konec konců, lidé mé generace pamatují mrtvou nehybnost „bojů“ za socialistické zítřky. A vyčítat mladým touhu po vlastní rebelii není fér. Jenom už žádné revoluce, prosím.

  Převzato s laskavým souhlasem z autorova BLOGU
  —————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 0:11

 • 5 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Fedor Gál Says:

   Nechtěl jsem Vám způsobit bolest pane Wolf. Omlouvám se.

  • Ondřej Wolf Says:

   To je v pořádku, pane Gál. Vím, že ani mně, ani nikomu jinému nechcete působit bolest.
   Ondřej

  • Nikola Ptáčková Says:

   Popravdě jsem také čekala zamyšlení jiného typu. Ony totiž ty negativní jevy, které popisujete nevznikají samy od sebe. Samozřejmě, že levicová lůza se na nich přiživuje velice obratně a kdybychom se uměli poučit z historie, leccos by se zřejmě nedělo. Ale - abych přinesla také jeden konkrétní argiment - četl jste poslední rozhovor ministra Drábka v HN? O tom, jak se u nás živnostníci mají dobře? Dokonce příliš dobře? Ráda bych věděla, o kterých živnostnících mluví, protože o těch, které znám já, asi ne. Když se tady někdo snaží něco buodvat, bez protekce, bez půjček a dotací, vystavět něco solidního na zelené louce, nadře se jako kůň, a jediné, co potom od vlády uslyší je: musíme vám zvednout daně, musíme zvýšit DPH, musíme vám snížit odvody, protože vy se, živnostníci, máte moc dobře. Že díky daňovým opatřením většina lidí, využívajících služeb živnostníků, už tyhle služby skoro odmítá, zakázek je z důvodu úspor stále méně, a tedy každý, kdo se doteď jakžtakž živil vlastní prací a bez pomoci státu, se dostává do značně kritické situace, práci shání těžko, protože jí je - opět kvůli úsporám málo, to vlastně nikoho moc nezajímá. a vládu, jak tak pozoruji, už vůbec ne. Divíte se potom, že i lidé, kteří nadšeně volili pravici, mají všech politiků zleva doprava plné zuby? Kde jsou ty elity, které měly nést vizi nového státu, připravit tady právní a ekonomické prostředí, díky kterému by mohla vzniknout silná střední třída, na níž každý slušný stát obvykle stojí? A proč tu lidé, kteří by se eventuálně mohli ke střední třídě vypracovat, dostávají obrazně řečeno - pardon - přes hubu? Divíte se, že se radikalizují? Já ani ne.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy