• Tak nám končí okurková sezóna…

  sluknovsko

  Ani nevím, kolik je tomu let, snad tři roky, co jsem napsala na blog, že jistý pan Klaus už není mým prezidentem. Možná jsem si ta slova měla schovat na horší časy. Přišla totiž doba, kdy si přeji, aby ten pán nebyl ani mým spoluobčanem a už vůbec ne ústavním činitelem placeným z mých daní. Tak prý jsou Češi líní, vyslal naposled své státnické poselství k okrádanému národu. Ráda bych viděla, jestli se ten pán za celý svůj dlouhý život dopustil alespoň jedoho jediného dne pořádné práce. Tím nemyslím válení se v Prognostickém ústavu, pseudointelektuálské kecání, drahé bankety a producírování na tenise, ale třebas zatlučení jednoho jediného hřebíku. Ale budiž, o jednoho vyžírku více nebo méně, to už nějak utáhnu.

  Dnes mne ale zajímá, proč tenhle stárnoucí seladon cestuje po světě, krade drahé psací náčiní, trucuje u bezpečnostního rámu, vykládá převratné vědecké teorie, které si cucá z palce, uráží prezidenta přátelské země a vůbec trousí svá falešná, zlá a prázdná slovíčka, jak tomu sám říká, zatímco má doma z kdysi jakž takž funkčního státu kůlničku na dříví. Jakpak je to dávno, co se mohl zvencnout z letní zábavné šou homosexuálů, to se Hrad otřásal v základech, jako by vypukla třetí světová válka. Jakpak je to dlouho, co hlava státu pokládala za potřebné obhajovat rozverné provokace jistého zástupce unikátního živočišného druhu, který neprošel evolucí? Je to pár dní, co proti vůli národa protlačil horem dolem na uměle vytvořený a úplně zbytečný post kdesi na ministerstvu školství svého chráněnce jen proto, že v něm nalezl iracionální zalíbení. A s jakou vervou se pere za nejnemožnějšího ze všech ministrů, jímž je ministr školství zřejmě úkolovaný, aby obnovil v naší zemi negramotnost. Hloupoučké šarvátky s ministrem zahraničí, kňourání na kameru a chvála mafiánského uskupení VV zaměstnávají občana Klause dnem i nocí.

  Proč ho ale nezajímá pogromistická nálada ve Šluknovském výběžku? Chabou omluvou může být fakt, že stejně laxně se k vzniklé krizi staví i ostatní politici, ti se možná při své letargii inspirují u hlavy státu. Proč tam pan Klaus nejel ihned, jakmile se ukázalo, že je to opravdu, ale opravdu velký průšvih? A proč aspoň nevypustí do médií nějaký jasný signál, pár státnických slov, která by občany zklidnila a dala by jim vědět, že panstvo v Praze alespoň tuší, kde Šluknovský výběžek je a že je tam zatraceně dusno? Na to je težké odpovědět. Buď je pan Klaus již vinou svého věku prostě mimo, pak mu patří omluva, neboť za svůj stav nemůže, ale měl by odstoupit. Nebo je pan Klaus dosti při smyslech, ale pokračuje ve své rozkladné politice, z níž si udělal poťouchlou a nákladnou zábavu. Baví ho, když se lidé mezi sebou řežou, rád potyčky a spory rozdmychává, buď pro uspokojení vlastní psychopatické nátury, nebo plní zadání kohosi odjinud. Víme, kam si jezdí pro rozumy.

  Pokud už musíme mít zbytečnou funkci prezidenta, měl by to být člověk, který dokáže společnost stabilizovat, sjednotit a zklidnit, dovede jí vtisknout vizi a naději. Pan Klaus je ztělesněním opaku toho všeho. A navíc ho to provokování, urážení a rozeštvávání podle všeho náramně baví. O tom, že nemá žádou autoritu už ani nemá cenu psát.


  Martin Fendrych: VV - Klausova láska
  Martin M. Šimečka: Zlo primitivní a rafinované
  Ivan Motýl: Kocábe, vrať se! A vyjeď na Šluknovsko
  Jiří Pehe: Prezident na vršíčku tajícího ledovce
  ————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 12:52

 • 10 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy