• Ten Jenž Nepochází Z Opice se vyjádřil v tom smyslu, že například jistý neúspěšný malíř pokojů, pan Adolf Schickengruber by měl mít absolutní svobodu hlásat své úžasné státnické vize například o očištění vlasti od miliónů méněcenných spoluobčanů.

  evolution_1
  .
  To mne od Toho Jenž Nepochází Z Opice ostatně příliš nepřekvapuje, neboť sám se hrdě vyjádřil, že pochází z jiné vývojové větve než lidé, těžko tedy od něj čekat nějaké lidské etické cítění a jakékoliv lidské emoce.

  “Jak to, že Plastici, Jan Ruml a další bývalí hrdinní “disidenti” doby nesvobody nedemonstrují za svobodu slova? Jak to, že Václav Havel nepíše své “Žaluji!” jako Emil Zola při Dreyfusově aféře?” volá pateticky ve svém komentáři v Parlamentích Listech.

  “Jedním z příznačných rysů rozkladu demokracie je nerovnost občanů před zákonem. To, čeho jsme v poslední době svědky v lovu na takzvané pravicové extrémisty, je toho výmluvným a hrozivým příkladem. Katastrofální průběh procesu s “vítkovskými žháři” a fantasmagorické tresty - i když zatím nepravomocné - stejně jako dosavadní průběh kauzy Patrika Vondráka a Michaely Dupové jsou výsměchem stejnému právu každého občana na spravedlivý proces,” píše Ten Jenž Nepochází Z Opice.

  Jak jsem ale psala, nechci zde rozebírat ani kompetenci soudu, ani hodnotit průběh jeho jednání, ba ani se dále zabývat vicekancléřovými právnickými exkursy. Jak je uvedeno v nadpise: “Disidenti v uvozovkách” ukazují na cosi ještě zrůdnějšího, než je lehklá sympatie s mladými, nadějnými, hrdými nácky. Sympatie ostatně dosti rozšířená mezi rozjuchanými milci Stařičkého Mocnáře.

  Ten Jenž Nepochází Z Opice dává do uvozvek slovo disidenti označující ty lidi, kteří po mnoho let a při nasazení vlastního bezpečí a mnohdy i života bojovali různými způsoby proti bolševické diktatuře. Nechci lézt do svědomí Tomu Jenž Nepochází Z Opice, ale vzhledem k jeho oficiálnímu životopisu, kde čteme: “Vystudoval scenáristiku a dramaturgii na FAMU v Praze. V 80. letech 20. století působil jako reportér ve společenském týdeníku Květy,” není těžké vydedukovat, že žádným ohnivým odpůrcem režimu nikdy nebyl. Naopak, seděl pěkně teplém křesle, kam takoví nějací pochybní “disidenti” nikdy zasednout nesměli.

  Ten Jenž Nepochází Z Opice si tedy nikoliv někde v kotelně, ale na prestižní vysoké škole a v redakcích spokojeně lebedil pod křídly nedemokratického režimu. Neprotestoval proti němu, nebojoval za více svobody, ale užíval si výhod loajálního novináře. V jeho očích byli a dosud jsou odpůrci totality jen takoví  “disidenti” v uvozovkách. Blbečci, kteří sedí ve špinavých kotelnách, nebo ve vězení, protože si to neuměli zařídit.

  A tento “člověk” by chtěl nyní vykládat cosi o demokracii?

  —————————————————

  AKTUALIZACE:

  Díky informaci jednoho čtenáře se můžeme o minulosti Toho Jenž Nepochází Z Opice dozvědět více. Mimo jiné i to, z čeho pochází (opice mohou být rády): Klausův Petr Hájek: Halelujá Tím se to vše vysvětluje, milý Watsone…

  ———————————————————————————-


  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 10:29

 • 21 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   a) Je to jasný důkaz, že Ten, Co Nepochází z Opice z ní opravdu nepochází. Ono totiž nic, co pochází z Božího stvoření, by se k takovým závěrům jako TCNzO nedobralo. Myslím to spíš duchovně, nikoli biologicky. Z biologického hlediska lze jen konstatovat, že příbuzné si člověk nevybírá. Za některé se zkrátka může jen stydět, což tímto činím a deklaruji.
   b)Proti “světovládě” se hodí podpora kohokoliv. Viz přímý nadřízený TCNzO. Proto je potřebná podpora nácků a dalšího póvlu, co svou póvlovitost vyvýšil na mravní ctnost a nebo výš. Pragmatická poznámka: On by to nikdo jiný stejně nepodpořil.
   c) Disent je nutno znectít, pokud možno v pravidelných intervalech. Mohl by dát špatný příklad.

   To je jako sen. Takový ten sen, který člověka přiměje milovat budík.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   A nacisté okamžitě pochopili, že se jim zde nabízí pomocná ruka, a ten článek zveřejnili na Odporu: http://www.odpor.org/index.php?page=clanky&kat=&clanek=1152 Tak se Hájek dostal do pěkné společnosti, asi tam patří.

  • Ondřej Wolf Says:

   Já myslím, že už tam dávno je.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Ještě mne napadlo, že si TCNzO kompenzuje trauma z mládí, kdy se ani StB nepovedlo přišít disentu náckovství a tak o tom v Květech nemohl napsat.
   No, obecně vzato, výplody hradní triády jsou pro hodně lidí pohodlné. Nenutí ke konfrontaci s vlastním jednáním, s jednáním předků předků.
   Co se toho týče, nabídne národoveckou narkózu-nebo snad národoveckou eutanázii při operativní implantaci práva silnějšího.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tenhle hradní poskok je mi mnohem protivnější než celá Dupová i s Vondrákem. Ti jsou aspoň ochotní nést za své jednání následky. Tenhle zbabělec se schovává za Klause a ňafá z bezpečí své funkce. A na takovéhle exoty my pracujeme, ti žijí z našich daní.

  • Ondřej Wolf Says:

   Jo, Maradonova “Ruka” v praxi. Křivárna je v pořádku, když se na ni nepřijde buď vůbec, nebo až pozdě.
   Zajímavé, že takhle demokratičtí jsou najednou teď. Když ale byla ještě na MŽP posádka, která věděla co dělá, když ještě existovalo Ministerstvo pro Lidský práva a menšiny, když ještě vládní rada dostávala zadání úkolů a vypracovávala je, tak plurallitu nepropagovali.
   Ale jsem rád (i když s velkým chvěním), že se to aspoň dostává do “velkých” médií. Třeba se obyvatelstvo chytí za nos. No, třeba taky nechytí. Ale aspoň bude jasno. A lepší blbá jistota, než nejistota.
   Ondřej

  • Karel Bubeníček Says:

   To víte, takový mluvčí kanceláře prezidenta republiky to nemá jednoduché. Někdy je potřeba i exkrement pod stůl nenápadně nohou zamést, židličku páníčkovi pod zadeček přistrčit, kávičku zamíchat a sklenku koňáčku dolít. To se vám pak křiví zádíčka jedna báseň.

  • Rudolf Klusal Says:

   Silné čtení … a škoda, že nedokážu napsat to pokyvování hlavou, při kterém jsem se přistihl několikrát během čtení…

  • Ondřej Wolf Says:

   Příznačné je, že mezi zametáním exkrementu a ostatním chybí drobná hygiena horních končetin. Což se jiní učili už v MŠ.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Vlaďa Mitáček:
   Uf! Tím se to vysvětluje. Moc díky za odkaz, vtělím ho raději přímo do článku.

  • Ondřej Wolf Says:

   To je něco.
   Ondřej

  • Štěpa Says:

   Víte, co je divné? Když odborář Dušek prohodil cosi o homosexuálech na ministerstvu dopravy, letěl ze své funkce, jak namydlený blesk. Totéž se přihodilo i Mirkovi Toplánkovi, když něco odtušil o uhejbáctví a židovství pana premiéra.
   Neopičák přirovnává soud s vítkovickými žháři k procesům z 50. let (tzn. že vlastně přirovnává k lidem jako M. Horáková takové existence), podivuje se nad výší trestů a zastává se neonacistů (Svoboda slova bylo heslem jejich pochodu).
   Neopičák však stále na své židli sedí a sedí. Cosi je prohnilého.

  • Ondřej Wolf Says:

   Záleží na šéfíkovi :-(
   Ondřej

  • Persi Says:

   Jsou-li informace o minulosti “konzervativního katolického pravičáka” Petra Hájka pravdivé, tak je to vskutku na zamyšlenou… to už snad trumfne jen příběh vydavatele antisemitského neonacistického Týdeníku Politika, který šel později dělat mluvčího KSČM…

  • Persi Says:

   Mimochodem, Ondřeji, za zkratku TCNzO dostáváš pochvalu:-) TéCéenzetÓ…:-)

  • Věra Tydlitátová Says:

   Taky se mi to líbí. TCNzO si žádá svobodu slova, tak mu ve jménu té svobody tady pěkně solíme. Ať má chlapec radost. :-D

  • Ondřej Wolf Says:

   Díky za uznání! Ale tu zkratku si budu muset napsat na papírek, abych ji nezapomněl. :-)
   Ondřej

  • Moe Says:

   Proc si ten pan Hajek vyvesil na chate Konfederacni vlajku jiznich statu Americkych je mi celkem zahadou. Asi je to nejaky pomatenec a sam nevi k cemu se hlasi!

  • Ondřej Wolf Says:

   Obávám se, že ví.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Jo, to jsou sdílené zkušenosti. Nebo recyklace magorie. Mluví podobně, jako teď Hájek
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   V době, kdy si pan Hájek válel šunky v komunistických redakcích, Pavla Wonku bachaři umlátili ve vězení. To byl podle pana Hájka taky jeden takový “disident” v uvozovkách?
   -
   http://www.wonka.wz.cz/
   http://zpravy.idnes.cz/pavel-wonka-posledni-mrtvy-politicky-vezen-fzg-/kavarna.asp?c=A080425_114333_kavarna_itu
   http://www.totalita.cz/vysvetlivky/o_wonkap.php
   ————————————————
   Pavel Wonka (23. ledna 1953 Vrchlabí – 26. dubna 1988 Hradec Králové) byl český antikomunista a disident, politický vězeň a oběť komunistického teroru. Je posledním politickým vězněm komunistického režimu v Československu, který zemřel ve vězení.

   Do jeho posledního výkonu trestu ho pro nedodržení podmínek ochranného dohledu odsoudila samosoudkyně Okresního soudu v Trutnově JUDr. Marcela Horváthová na dobu pěti měsíců, i když byl ve vážném zdravotním stavu. V královéhradeckém vězení poté P. Wonka zemřel v důsledku nelidského zacházení a zanedbání lékařské péče[1].

   Pohřbu ve Vrchlabí se dne 6. května 1988 pod dozorem Státní bezpečnosti zúčastnilo až 2000 lidí - mj. signatáři a mluvčí Charty 77, členové Jazzové sekce, Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných, zástupci osmi velvyslanectví (Austrálie, Británie, Francie, Itálie, Kanady, Německa, Nizozemska a USA) a štáb německé veřejnoprávní televize ARD. Na Wonkově pohřbu mimo jiné pronesla svoji řeč vrchlabská disidentka Hana Jüptnerová, jež spolu s manželem Gerhardem vyučovala na jilemnickém gymnáziu.

   Po roce 1989 byl P. Wonka rehabilitován. JUDr. Horváthová na svou obhajobu uvádí, že případ P. Wonky byl pro ni jeden z prvních poté, co se vrátila z mateřské dovolené. Protože P. Wonku do té doby neznala osobně, rozhodovala hlavně na základě předložených důkazů o jeho protizákonném jednání a dokladů o jeho kriminální minulosti. Po roce 1990 se tak úspěšně obhájila před parlamentní vyšetřovací komisí a vykonává své povolání dodnes.

   Na počest Pavla Wonky byly po něm pojmenovány most v Pardubicích a ulice v Hradci Králové, Žďáru nad Sázavou, České Skalici a České Lípě. Naopak ani v Trutnově, ani v jeho rodném Vrchlabí se tak nestalo - obyvatelé takové nápady pokaždé odmítli s tím, že v místní paměti jsou bratři Wonkové zapsáni spíš záporně jako lidé, kterým se moc nechtělo pracovat a tak svůj bohémský život raději skrývali za vzpouru proti režimu… (Wikipedia)

 

Listopad 2018
P Ú S Č P S N
« Lis    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archivy