• Stali jsme se němými svědky zlých činů, lecčíms jsme museli projít, naučili jsme se přetvářce a dvojsmyslným řečem, stali jsme se nedůvěřivými vůči lidem, jimž jsme často zůstali dlužni pravdu a upřímná slova, nesnesitelné konflikty nás učinily povolnými nebo snad i cynickými – jsme ještě vůbec k něčemu? Nebude třeba géniů, cyniků, těch, kdo pohrdají lidmi, ani rafinovaných taktiků, nýbrž prostých, jednoduchých, přímých lidí. Bude naše vnitřní odolnost dostatečně silná a naše upřímnost vůči sobě samým natolik nemilosrdná, abychom znovu našli cestu k prostotě a přímosti?

  dbonhoeffer1

  ZDROJ

  ——————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 4 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Koupit se to nedá, na zapískání to nepřiběhne - ale vždycky se to můžeme znovu a znovu učit. Ještě nám to náš kairos umožňuje. Zatím.
   Ondřej

  • FiLiP Says:

   “Zatím”… To zní skoro jak v Poslu z Liptákova Smrtkovo “Na shledanou…”

  • Mirjam Says:

   Upřímnost k sobě, jako cesta , je nezbytnou součástí života osobního i společnosti. Chybí-li ta, pak se nemůžeme divit, když společnost (i námi) selhává. Nikdy toho neze storocentně dosáhnout, ale sama snaha, a její občerstvování je předpokladem fungování sama sebe i celé společnosti. Je nutné s to proto stále připomínat. Proto díky.
   Mirjam

  • Ondřej Wolf Says:

   Šlo mi o to, že pořád ještě můžeme jako společnost změnit směr. I když to vypadá a také bude den ode dne těžší. Pak ale přijde moment, kdy už to nejde a musí se nést důsledky.
   Ondřej

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy