• cyrilhoschl

  Od přítelkyně mi přišel mail s pozoruhodným záznamem korespondence mezi známým psychiatrem a kýmsi, kdo by mohl být jeho pacientem, ale ještě se k tomu očividně neodhodlal. Vzhledem k tomu, že jde o materiál uveřejněný v Reflexu a nyní přeposílaný více lidmi na více adres, doufám, že pan profesor nebude mít námitky, když jeho brilantní argumentaci uvedu i zde na svém blogu.

   –

  Listy Cyrila Höschla, Reflex 29/2009, str.50-51. (16.7.2009)

  Dobrý den, jaké to je si psát sám sobě otázky do Reflexu? Vás židů je i tak beztak dost. Nejsem antisemita, ale vadí mi a mám problém, že je Vás prostě mnoho…. a stále to samé a holokaus a zato vás musíme akceptovat ! viz trevba ruska revoluce …
  hezké SLOVANSKE svatky.
  Michal
  chopin@seznam.cz

  —–

  Psát sám sobě otázky by bylo moc prima, ale jaké to je, to opravdu nevím, protože otázky, na které zde v Reflexu odpovídám, dostávám od cizích lidí. Důkazem je, že uveřejňuji i tento Váš „dotaz“, což je slátanina, kterou bych, věřte mi, sám nedokázal vymyslet ani v deliriu.
  Spíš mám opačný problém, že na spoustu dotazů čtenářů se nedostane a já se tímto všem, kteří se nedočkali odpovědi na svůj dotaz, omlouvám. Při několika stech dotazů a pouze jedenapadesáti odpovědích ročně nemůže na každého dojít.
  Další Váš text už nejsou dotazy, takže ho zde uveřejňuji jednak proto, abych Židům, pokud to nějací čtou, přeposlal Váš názor na jejich množství, a těm ostatním Vaše přání hezkých slovanských svátků, byť se zpožděním. Uvádím i Vaši e-mailovou adresu pro případ, že by Vám chtěl někdo osobně poděkovat. Navíc při troše počítačové zručnosti se může i přesvědčit, že Vy nejsem já. Jenom pro pořádek upřesňuji, že Židů je v Česku asi osm až devět tisíc - těžko se to dá přesně spočítat už proto, že definic „kdo je Žid“ je vícero. To představuje asi 0.08% (osm desetitisícin) populace. V různých zemích světa s výjimkou Izraele se tato proporce pohybuje mezi 0 až 1%, v Severní Americe do 2%. Když uvážíme, že se z nich v silně nadprůměrném množství rekrutují umělci, vědci, hudebníci, literáti, myslitelé, nositelé Nobelovy ceny, dalo by se říci, že se nám jich naopak zoufale nedostává. Zato různých xenofobních vypatlanců, co nedokážou sestavit ani jednoduchou větu a napsat tři řádky bez gramatické chyby, je na zeměkouli o několik řádů víc. Ročně je u nás v ČR spácháno přibližně dvě stě vražd, bezmála dvacet tisíc násilných trestných činů, přes dvě stě tisíc krádeží a loupeží, a to všechno v drtivé většině nikoli Židy. Podle toho soudě by se dalo říci, že například Čechů je tu naopak příliš. Uvádím to proto, aby bylo zřejmé, že otázky, koho je jak moc, jsou absurdní, nesmyslné, hloupé a zavádějící. Statistika lidské blbosti však naznačuje, že určité obavy jsou na místě. Jsou to obavy z lidské omezenosti, zloby, nevraživosti, závisti, nadutosti, arogance a z neomylného přesvědčení o tom pravém řádu. Pokus o jeho zavedení se čas od času v dějinách přechodně uskuteční. Než se z toho lidstvo pak vzpamatuje, trvá to léta až desítky let a vždycky to stojí strašně moc krve, lidského neštěstí a životů. Hledě na Váš mail si kladu otázku, zda se tomu dá zabránit.

  ————————————-

  Listy Cyrila Höschla

  Blog Cyrila Höschla

  ———————————————-

  —————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 20:58

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • Martina Durdovic Says:

   Také jsem proti nahlížení lidí podle něčeho, krabičkování lidí. Zapomene se pak na člověka.
   Dr. Höschl mi vždy přišel hodně příkrý, rázný, přísný, náročný, jistý, nehraje divadlo, lacině nelichotí, nepodbízí se. Je dobře, že máme takové lidi mezi námi.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy