• Vážený pan
  RNDr. Petr Nečas
  předseda vlády České republiky

  Vážený pane premiére,

  vyjadřujeme zásadní obavy nad dalším směřováním českého vysokého školství. Navzdory dlouhodobému upozorňování není Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) schopno garantovat elementární organizační, finanční a společenskou stabilitu veřejných vysokých škol (VVŠ). Z dlouhé řady ohrožujících faktorů vybíráme některé z nejzávažnějších:

  Pan ministr Josef Dobeš není schopen připravit kvalitní předlohu nového vysokoškolského zákona, ani zákona o finanční pomoci studentům a nezvládá komunikaci s reprezentací VVŠ na všech úrovních.
  Aktuální financování VVŠ a výhled na příští léta decimuje terciární vzdělávání a je v přímém rozporu s deklarovanými plány Vaší vlády o vzdělanostní společnosti a o České republice jako konkurenceschopném státu.
  Čerpání financí z prostředků EU je pro nečinnost MŠMT dlouhodobě ohroženo. Pan ministr Josef Dobeš namísto nápravy činí další kroky, které přibližují naprosté zastavení evropských dotací do sektoru školství.
  Postup pana ministra v akreditačním procesu je ukázkou neznalosti pravidel a přímou ukázkou politické arogance a zcela potvrzuje obavy, že návrhy nových norem směřují k politické reglementaci a pokusům o ekonomické zneužití VVŠ.
  Pan ministr Josef Dobeš se dlouhodobě vyhýbá přímé diskusi s reprezentacemi VVŠ.

  Vážený pane premiére, apelujeme na Vás, abyste dodržel slib České konferenci rektorů, že budete přímo moderovat diskusi o vysokých školách a že zajistíte další směřování resortu školství směrem k prosperitě.

  Děkani filozofických fakult 16. 3. 2012

  Jiří Lach, FF UPOL
  Michal Stehlík, FF UK
  Josef Krob, FF MU
  Aleš Havlíček, FF UJEP
  Petr Vorel, FF UPa
  Zdeněk Stuchlík, FPF SU
  Vladimír Papoušek, FF JČU
  Petr Grulich, FF UHK
  Pavel Vařeka, FF ZČU
  Aleš Zářický, FF OSU

  ———————————————

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:01

 • Comments are closed.

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy