• Kronika 12.03.2011

  Dalajláma je marxista! Ajta, ještě že ho ABB odhalil!
  Právě jsem objednala vlajku Tibetu. Dříve by mě nenapadlo jakoukoliv vlajku vyvěšovat, ale když dneska ABB tak sugestivně líčí, jak je to prázdné a falešné… Kdo by odolal?

  tibet
  Kdybyste měli zájem, tak různě velké tibetské vlajky dostanete vcelku levně zde:
  Tibetský obchůdek Lungty

  lungta

  A potože není nutné obtěžovat se prázdným a falešným klikáním na První zprávy, článek ABB, vřelého milovníka rudé Číny, si můžete přečíst v celé jeho nechtěné, leč nikoliv nepůvabné prostotě hned zde:

  —————

  Faleš a prázdnota tibetských fanglí
  Adam B. Bartoš
  novinář

  Tento týden se na řadě českých radnic objevily podivné exotické vlajky. Jejich vyvěšení sice žádnou odvahu nevyžaduje, přesto je v médiích za odvážný čin vydáváno. Máloco přitom ukazuje vyprázdnění politiky tak plasticky jako právě třepotající se vlajka Tibetu - v české kotlině.
  -

  S podivným happeningem se roztrhl pytel hlavně za Topolánkovy éry, kdy měly tibetské symboly podporu v nejvyšších patrech české politiky - pět a půl zelených tehdy vyvěšovalo vlajky z okna Poslanecké sněmovny, Kateřina Jacques se do ní demonstrativně zahalovala, tehdejší premiér Mirek Topolánek jel na olympiádu do Pekingu s tibetskou plackou a chlubil se tím v médiích a svého času primátora-horolezce Pavla Béma zase za podporu Dalajlámy nepustili přes hranice, takže si na Mont Everest musel vyšlápnout z té delší strany.

  Pro mne nezapomenutelnou (už i proto, že jsem si tehdy na památku pořídil ´printscreen´ obrazovky) byla například návštěva webových stránek Strany zelených v době jejich největší slávy - právě v den podpory Tibetu: člověk se nemohl zbavit dojmu, že strana nemá žádné téma, kromě protibetského aktivismu. Z asi sedmi článků na stránce se jich pět týkalo Tibetu.

  Skoro by se dalo říci, že čím menší je vlastenecké cítění českých politiků, o to urputněji mají potřebu demonstrovat za svobodný Tibet. Ti, kteří bez mrknutí oka zrazují český národ (podporou Lisabonské smlouvy či všemožným potíráním všeho, co s vlastenectvím souvisí), na druhu stranu o to vehementněji bojují za jakýsi vzdálený Tibet. Nebo jste snad někdy viděli Kateřinu Jacques či Martina Bursíka s českou vlajkou? Jistěže ne. Ale určitě si dobře vybavujete jejich pózování s vlajkou Tibetu, kterou před delegací čínských komunistů v českém parlamentu mávali jako toreador rudým hadrem před býkem.

  Podobné taškařice máme naštěstí za sebou, přesto se vyvěšování tibetského práporu stalo módou, kterou zřejmě jen tak něco nezruší - usídlilo se totiž hlavně v hlavách starostů a radních, kteří před 10. březnem vedou politické boje o to, zda vlajku vztyčit či nikoli.

  Rozumějí ale tito politici, primátoři, starostové a zastupitelé, o co vlastně ve vysoké hře o Tibet jde? Myslím si, že nikoli. Naopak by pro ně bylo překvapením, kdyby si zjistili pár historických údajů o životě v Tibetu před čínskou správou. Nebo kdyby si přečetli nějaké knihy (například Kenneth Conboy, James Morrison: The CIA’s Secret War in Tibet) o tom, jak se v oblasti silně angažuje CIA, o tom, že je Dalajláma jejich agentem a že mají Spojené státy v Tibetu své specifické zájmy, už například proto, že Tibet je “střechou světa” a pramení zde hned několik ohromných řek Asie. A kdo ovládá takové strategické místo, ten ovládá celý region - to bude zřejmě ten hlavní důvod tak enormního zájmu o tuto zemičku více, než cokoli jiného.

  Když toto víme, pak nám začnou věci do sebe lépe zapadat a už nám nepřipadá divné, proč u nás tibetskou mánii zpopularizoval právě exprezident Václav Havel a proč si Forum 2000 bez Dalajlámy už skoro neumíme představit. Proč Dalajlámu tlačí pravdoláskařská média, která nám “Jeho svatost” předvádějí ze všech stran tak dlouho, že i po vypnutí obrazovky nám na sítnici zůstává obraz ochablého svalstva stařecké ruky vyčnívající z oranžovo-rudého hábitu.

  Potom nám také nepřipadá divné, že zdaleka nejde jen o havlisty, u kterých je okouzlení starým mnichem jaksi nabíledni (a to nejen proto, že Havel i Dalajláma jsou oba marxisté), ale že se po infiltraci pravdolásky do ODS scházel s Dalajlámou i Mirek Topolánek, stejně jako jeho rival ve straně Pavel Bém.

  Ti všichni přistupovali s vážnou tváří (což působilo komicky) na Dalajlámovy kejkle - sepnuté ruce, úklony, kulišácký úsměv za velkými brýlemi. Místo toho, aby mu podali ruku a pěkně počesku potřásli pravicí (když už se tedy s člověkem na výplatní pásce CIA a p. Sorose musí scházet), raději se zesměšňují a napodobují exercície tohoto starce, při jehož prázdných frázích se tváří vzorově osvíceně - čím méně tomu rozumí (protože tomu se ani rozumět nedá), o to osvíceněji se tváří. Prostě šaškárna.

  Není to ale pouze pravdoláskařský kurz české zahraniční politiky, co velí podporovat Tibet (stejně jako disent v Kubě či Barmě) coby jeden z domácích úkolů, který jsme v zámoří dostali, ale také prázdnota české politiky vůbec. V neposlední řadě prázdnota postkřesťanského Západu, který odhodil své hodnoty a nyní zjišťuje, že nějaké to duchovno by přece jen potřeboval - a bláhově ho proto hledá v orientální esoterice.

  Nedostatek idejí v politice je proto dnes zakrýván o to usilovnějším máváním tibetskou fangličkou.

  Řečeno jinak - nemáte-li na nic silný názor, jste-li politik bez barvy, chuti a zápachu, jste-li pouhá nastrčená politická figurka bez idejí - pak si nemůžete dovolit nepodporovat Tibet, protože to je asi jediný silný postoj, který v celé své politické kariéře předvedete (což ale ještě neznamená, že tomuto postoji vnitřně rozumíte - kdybyste rozuměli, nutně byste ho totiž zavrhli).

  Proto se asi musíme smířit s tím, že vyvěšování tibetské vlajky bude mezi českými politiky stále oblíbenější a častější. Bohu žel.

  Pro Prvnizpravy.cz
  Adam B.Bartoš

  ———————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 9:22

 • 13 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Daniela Farmerová Says:

   Vyměňte si všude v článku pana Bartoše Dalajlámu za papeže a Tibet za Vatikán. :-)

  • Martin Ševčík Says:

   Adam Bimbas Bartoš je bolševik nejhrubšího zrna. Jenom se tváří jako pravičák, ale zastává ty nejrudější názory a s bolešviky nenávidí úplně stejné věci a stejné lidi. Kdyby dnešní komunisti nebyli tak blbí, skoro bych řekl, že Bartoše do národoveckého hnutí dosadili jako svého agenta.

  • Ondřej Wolf Says:

   Nene, to jste na omylu. ABB je ve skutečnosti společný projekt CIA, Mossadu, Zednářů, Bratrstva kočičí pracky, starý Blažkový a Pučmelouda. Tito se spikli za účelem diskreditace tradičního českého pozdravu (potřesení PRAVICÍ), naklonovali biologické zbytky posádky havarovaného UFO z Area 51 a vzniklý produkt ozářili pěti dávkami paprsků ing. Garina.
   Tato informace je natolik tajná, že každý, kdo se chystá přečíst tento příspěvek, je povinen před přečtením přestříkat monitor počítače nejméně 10vrstvami černé barvy ze spreje.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Ondřeji, bingo! To nemá chybu!

  • Ondřej Wolf Says:

   Dík za uznání, ale pak jsem sledoval zprávy z Bydžova synopticky na Romea, Aktuálně, iDnes a Čt 24 a humor mne přecházel.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   To je také výsledek mnoha chyb a neprofesionality. Selhává jak společnost, tak státní instituce.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Nějaký koumes napsal do diskuse na Prvních zprávách:
   “Píšes svinstvo Bartoši, záleží Ti na groši? Tvůj idol mě pobaví, “Prachy nejsou špinavý…” Blbě jsi se nenarodil, i k bolšounům by ses hodil! K estébákům, gestapu, s Tebou už víc nešlapu!!!”
   Tak jsem se zase k podvečeru zasmála.

  • Ondřej Wolf Says:

   :-) :-)

  • Fr. Řeka Says:

   Tak to prostřední B je Bimbas. no jo, tak tím se vysvětluje, proč je to, co je…

  • Ondřej Wolf Says:

   Bim bam, bim bam.
   A jinak:
   Romea je sice přesnější a má mnohem lepší vhled do situace, ale kdyby velká. média psala takhle standartně, byla by to cesta k dobrému.
   http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/kralovehradecky/clanek.phtml?id=693822

  • Věra Tydlitátová Says:

   Tak jsem chtěla kouknout, jak si komunisti pochvalují Bartošovu rudou protitibetskou agitku, nebo najít další epigram, ale z Prvních zpráv mi do počítače nalezly viry. Zaseklo se mi všechno asi na hodinu a půl. Neotvírejte to, mají to zasviněné a asi tam nemají technika.

  • Věra Tydlitátová Says:

   K Bydžovu sleduju skoro všechno, ale mám jedno nedbytné podezření, o kterém se zatím nechci šířit, dokud to neověřím.

  • Vanek Says:

   Bartos je zraly na blazinec.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy