• Tak nazval svůj “článek” Erik Tabery. Vzhledem k tomu, že mám s panem Taberym na onoho pána zhruba stejný názor, zajímalo mne, cože tedy vidí pan Tabery na panu Klausovi dobrého. Můžete se podívat sami:

  klaus4

  Co je na Klausovi dobrého

  Tolik tedy názor známého novináře. A nyní možná své čtenáře překvapím. Všichni vědí, že se můj vztah k panu Klausovi postupně zhoršoval, až dospěl ke stříhání metru a odpočtu jeho dní na Hradě. Přesto mu chci spravedlivě přiznat jednu ctnost, kterou pan Tabery nezmínil. Ne, není to ironie, ani blogerský žert. A není to ani malá ctnost. Je to ctnost, která chyběla komunistickým pohlavárům a chybí i například Putinovi, tak ať je její připomínka mým osobním epitafem pro pana Klause:

  Pan Klaus se nemstí svým kritikům. Pravda, občas na ně ublíženě zanadává a nazve je nějakými nepěknými slovy, ale pokud vím, žádný z jeho oponentů, kritiků, satiriků, karikaturistů a šťouravých novinářů neskončil v kriminále. Komunisté by s námi, oponenty mocných, zatočili jinak. Klaus se k brutální mstě neuchyluje. Alespoň ne on osobně. Jeho podržtaškové možná občas nějaký ten nenápadný podraz ušijí, nebo o tom alespoň sní, ale pan Klaus nic takového nedělá a věřím, že ani nepodněcuje. Možná jsme pod jeho rozlišovací schopností, možná je rád, že jako známý provokatér je středem pozornosti, a drží se zásady, že i negativní reklama je reklamou, ale ať je to tak či onak, opravdu své kritiky nezavírá.

  Chci, aby to zde zaznělo, protože jsem si jistá, že za necelý rok pan Klaus zbavený aury koruny a trůnu zapadne do zapomenutí a s ním i jeho bizarní kamarila. Obávám se, že teprve potom se vyrojí skvadra “kritiků”, kteří budou tvrdit, že ho od počátku prokoukli a že ho vždycky kritizovali, budou do něj kopat jako dnes kopou do prezidenta Václava Havla. Možná mezi nimi budou i někteří z těch, kteří dneska panu Klausovi leští boty. Neuměl si vybrat charakterní přátele a to je podstatný díl jeho politické i lidské tragédie. Jeho barvotiskový obraz se právě nyní rozpadá pod náporem trapných skandálů. Netuším, jestli si vůbec uvědomuje počátek svého nezadržitelného pádu, ale jednoho dne si to uvědomí. Tak ať je alespoň jasné, že v jedné věci byl opravdu formát:

  Nemstil se svým kritikům, nedával zavírat novináře, malíře a zpěváky do vězení za satiru na svou osobu.

  ————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 7:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy