• bomba


  Právě se dozvídám, že Írán otestoval své nové rakety krátkého doletu při cvičení íránských revolučních gard. Prý to není žádné překvapení, Mahmúd Ahmadínežád to už předem oznámil a svět na to jen pitomě kouká. Ostatně Ahmadínežád také řekl, že už buduje další zařízení na obohacování uranu.

  .

  No, můžeme spolu s Paroubkem pokládat odstoupení Ameriky od plánu umístit na naše území radar za velké vítězství pracujícího lidu, však Íránci odpalují jenom takové úplně neškodné, mírové raketky krátkého doletu. Takové ty raketky, co po namontování té správné hlavice mohou vymazat z mapy jednu malou a pro Paroubka asi úplně nevýznamnou zemičku na východním pobřeží Středozemního moře. Vzpomněl by si pan Paroubek na jméno té zemičky, která je velká jen asi jako Morava? Na Brdy tyhle raketky přece nedoletí, tak o co jde? Starosta Trokavce a jeho soudruzi mohou dál chodit na houby a vysmívat se zlým americkým imperialistům.  

  .

  Možná že zanedlouho si nějaký světový politik nebude moci vzpomenout na jméno malinké zemičky kdesi uprostřed Evropy. No a co? Hlavně když budou šílení diktátoři opět na nějaký ten čas uchlácholeni, že? Velmoci mají jiné priority, kdepak bude za čas Trokavec, hřiby v brdských lesích nebo jakási Praha? Malé státy a malé národy jsou přece tak nepodstatné. Putin si ukrojí z koláče světa a něco ponechá i Američanům, Íránu, Číně také, i když možná neochotně. Mahmúd nyní rozdává karty, to je panečku pořádný atomový pašák a skutečný partner v pokru, kde se hraje o svět…

  .

  Také naši náckové jistě oslaví technický a vojenský úspěch svého velkého vzoru. Oni Mahmúda nepokrytě obdivují. Jednak je rasově v pořádku, Peršané jsou přece kovaní Árijci, jednak stejně jako náckové bytostně nesnáší Židy, takže by se hodil za prima Vůdce. A když už nedělá našim náckům toho Führera, je aspoň možné ho obdivovat, nosit jeho portréty na demoškách a frustrované árijské děvy si mohou představovat všelijaké orientální milování. Ony by si sice v Íránu moc vyskakovat nemohly, ale jejich prostí svalnatí pánové a velitelé  jim také asi moc zábavy nedopřejí, takže šaría  se jim oproti nacistickým hrátkám může jevit jako prima rozptýlení.

  .

  Co čeká svět, který s diktátory přátelsky laškuje, nechá je zbrojit a jen občas udělá ty ty ty, když chce ukázat, jak je nestranný? Diktátoři nerušeně řečňují na světových fórech, píší knihy o falešném švindlkaustu, vyhrožují a lísají se, hlavně se ale vysmívají hlupákům, kteří jim tak naivně důvěřují. Co čeká svět, kde je lecjaký taškář schopen geniálně okrást tisíce spoluobčanů, ale kde nikdo není dost chytrý na to, aby si vypočetl den zkázy? Je to jen řečnická otázka a odpověď bude také jen obrazná: ať už tento svět čeká cokoliv, potopa to jistě nebude.

  ————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 10:38

 • 34 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Sancte simplicitas Says:

   “Ale je mi jasné, že konzervativní katolík a konzervativní muslim se v zásadních otázkách - jako je řízení státu nebo život občanů v systému morálně duchovních hodnot - shodnou. Proto jsem rád, že presidentem Íránu jste právě Vy, pane Mahmúde Ahmadínežáde!”.
   http://cz.altermedia.info/ze-zahranici/internetova-revoluce-v-iranu_7245.html - more-7245

  • Věra Tydlitátová Says:

   Co by se neshodli? Na svobodu občanů mají názor naprosto stejný, na méněcennost žen také, intelektuály oba pokládají za nebezpečné hajzlikya navíc si náramně notují v názoru na to, že bez Židů by byl na světě ráj.

  • Jiří Navrátil Says:

   Myslím, že je třeba udělat stejný radikální zákrok jako onehdá v Sýrii.
   Zde je fotomontáž, jak si představuji pana íránského presidenta:
   http://navratil.bigbloger.lidovky.cz/c/51558/Svaty-chytrolin-z-Teheranu.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Oficiální portrét?

  • originalni demokrat Says:

   Jak se může konzervativní katolík shodnout s dementním fašistickým diktátorem z lidu, to fakt nechápu. Jestli takhle přemýšlí konz. katolíci tak potěš koště…Irán by si zasloužil lidi jako Muhamad Rezá Pahlaví a nezaslouží si lidi jako je Ahmadínežád.

  • originalni demokrat Says:

   Šáh byl nejlepší co mohlo Irán potkat. Aby mohla mít země demokracii, potřebuje nejprve demokraty. Šáh se nechoval vždy jako demokrat, ale byl zastánce sekulárního moderního státu a nebl hlavně komunista. Prostě monarcha s velkym “M”

  • Sancte simplicitas Says:

   Je mi ctí , že Vám mohu představit v Den české státnosti curriculum vitae Největšího Čecha, horlivého zastánce práv landsmančaftu, iniciátora omluvy a odškodnění sudetským Němcům, velkého znalce a propagátora Protokolů sionských mudrců, ctitele Mussoliniho, Franca a pana prezidenta mons. Tisa v jedné osobě, který naši vlast nazývá “zkurveným státem”, na veřejnosti hajlujícím s pozdravem Hlinkových gardistů Na stráž! Seznamte se prosím
   http://www.anticapitalista.com/revo-cz/2008/09/20/delnicka-strana-ex-republikani-a-nackove-v-jednom-siku/
   Svatý Václave, nedej zahynouti nám ni budoucím!

  • Ondřej Wolf Says:

   Jo, teď na ČT 24 v tom proužku oznámili i rakety středního doletu.
   Ondřej

  • originalni demokrat Says:

   Křesťanství a nacismus jsou neslučitelné. To jste napsal hezky a pravdivě. To samé platí o komunismu.

  • Ondřej Wolf Says:

   Potvrzuji.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   Írán straší svět, vyzkoušel i rakety dlouhého doletu
   —-
   28. září 2009 8:22, aktualizováno 10:07
   ————————–
   TEHERÁN - Írán cvičně odpálil několik dalších raket, středního, ale i dlouhého doletu s dosahem kolem 2000 kilometrů. Uvedla to íránská státní televize. V neděli Íránci prý úspěšně odpálili několik raket krátkého doletu.
   Vypálené rakety středního doletu v rámci vojenského cvičení byly typu Šaháb 1 a Šaháb 2 s dosahem 300 až 700 kilometrů. Podle vojenského velení střely zasáhly přesně cvičné cíle. Později otestovaly i rakety dlouhého doletu s dosahem kolem 2000 kilometrů typu Šaháb 3, které jsou prý v případě potřeby s to zasáhnout Izrael.

   Teherán ke zkouškám přistoupil krátce poté, co v pátek oznámil že buduje nové podzemní zařízení na obohacování uranu. Cvičení, na němž by jinak nebylo nic výjimečného, tak začalo v ovzduší mezinárodního znepokojení z pokračování jeho kontroverzního jaderného programu. Před schůzkou Íránu a šesti velmocí příští čtvrtek v Ženevě pak raketové testy podle pozorovatelů nutně vypadají jako demonstrace síly.

  • Ondřej Wolf Says:

   No, s 2000 km doletu při odpálení ze západní strany Íránu by se dal zasáhnout i Balkán, Maďarsko…… Z východní strany pak třeba Indie

  • zorz Says:

   Zdravím. A máte nějakej důvod se domnívat, že je v zájmu íránského vedení střílet rakety na Maďarsko nebo na Indii? Proč by to asi dělali? Vysvětlení, že Ahmadínežád je “šílený diktátor” mi ovšem nestačí. Děkuji.

  • Ondřej Wolf Says:

   Velký Satan, Malý Satan, modlářství, NATO, dobré vztahy se západem, záporný vztah k teroristům……. a hlavně se jakékoliv místo v dostřelu stává rukojmím-valutou pro “vyjednávání”a ústupky, další vylepšování mocenské pozice.
   Ondřej

  • zorz Says:

   “a hlavně se jakékoliv místo v dostřelu stává rukojmím-valutou pro “vyjednávání”a ústupky, další vylepšování mocenské pozice.”

   No to je klasická globální politika. Stejnou politiku dělají třeba u nás USA s radarem/raketami. Nad tím se fakt netřeba pozastavovat. Tyhlety íránské rakety jsou skutečně jenom “nebezpečí”. A já bych řekl, že jejich existence je mnohem užitečnější a příjemnější kritikům Íránu, než tito přiznávají.

  • Ondřej Wolf Says:

   Buďte zcela klidný. Radar nebude a do navržení jiného systému nebude jakémukoliv Šahábu, případně letícímu na západ (všimněte si malého z, míním to jen geograficky), nic komplikovat nedlouhý aktivní život rakety. Leda snad navigační problém, pokud jeho senzory zaregistrují dopravní značku “Zákaz vjezdu raket”.
   Ondřej
   P.S. Zamýšlel jste se někdy nad pověstí Achmadínedžádova režimu v ISLÁMSKÉM světě?

  • zorz Says:

   Ne, tohle pověst neznám. Rád se ale nechám informovat, pokud budete tak laskav:-) Jen bych vám rád připomenul, že ten americký protiraketový systém, který tu nebude, by s velkou pravděpodobností stejně žádnou raketu nezastavil, protože jeho funkčnost byla značně diskutabilní. Šlo tudíž o vysoce politický krok. Myslet si, že jde o vážně míněné opatření určené k ochraně kohokoli, je značně naivní.

  • Věra Tydlitátová Says:
  • Sancte simplicitas Says:

   V.T. ad com. 13: Ano je to on.Dlouhou dobu přispíval do Dělnických listů, a s oblibou se podepisoval jako signatář Charty 77, kde z 217 původních členů bylo 78 židů a 156 komunistů. Co pan Malý, slušný člověk a integrální katolík, v takové společnosti dělal? Nevím, zda fungoval jako Otec zakladatel nebo rozmnožil řady pomýlených užitečných idiotů, jak říká Lenin. Jako člen předsednictva DS se dokonce spolu s Vandasem zúčastnil sjezdu NPD v Alteburgu. Při přetahování o kormidlo se šéfredaktorem Dělnických listů Zbelou se rozkročil tak zeširoka, až si mírně natrhl gatě. Předsedovi Vandasovi došla trpělivost, nezařadil ho na kandidátku a jednoduše ho vypoklonkoval. Malý v komplexu zhrzené milenky začal nasazovat svým kumpánům psí hlavu. Statečně nadzvedl pokličku se stranickým ajntopfem – obvinil vedení Dělnické strany, že opustilo konzervativní program a oportunisticky nasedlo na vlnu nacionálního socialismu Hitlerova typu v konjukturálním očekávání, že je vyšplouchne do vyšších pater politiky a kormidlovalo loďku DS do smrdutých vod nacionálního socialismu.
   Svým ne příliš dobrovolným odchodem udělal z nouze ctnost. Odchází v okamžiku, kdy lodi, kterou po léta spolunavigoval do páchnoucích vod rasismu, antisemitismu a xenofobie a neonacismu hrozí potopení. Svou činností k této situaci nepochybně přispěl. Ach ta naše povaha česká.

  • Kateřina Rozbrojová Says:

   Papežovo poselství bylo “Svět s Bohem je světem s nadějí.” Nesmírnou hodnotu naděje jsem začala chápat teprve nedávno. Ubrblaná, nespokojená, otrávená a skeptická společnost - i to je obraz jakési beznaděje, nemusí jít přímo o zoufalou situaci. Kdo nevidí východisko ze své bídy (třeba morální nebo jiné), nemá jakoby naději. Sekulární společnost nabídla místo Boha vědu a techniku. Ale ukázalo se, že vědečtější společnost nečiní člověka ani lepším, ani šťastnějším. Tato naděje je fuč, pojďme se vrátit k naději v Boží plány s námi. :)

  • Ondřej Wolf Says:

   ……spolu s chápáním pravdy jako hodnoty vztahové, mezi Bohem a lidmi i mezi lidmi navzájem.
   Mohlo by to být zároveň výborné východisko pro širokou ekumenu, na tom by se mohly veškeré tradice vycházející z biblické zvěsti shodnout.
   Ondřej

  • Kateřina Rozbrojová Says:

   Ondřeji,
   dnes jsem slyšela, že na původní - Masarykově - prezidentské standartě stálo ne “Pravda vítězí”, ale “Pravda Páně vítězí”. Pokud je to pravda :), pak je škoda, že to tak nezůstalo, ubylo by interpretací o oné pravdě, jež vítězí. Zadala jsem si to heslo do googlu a našla pěkný článek o jeho údajném prvním autorovi a světe div se: byl to Žid :)

   http://zpravy.idnes.cz/pravda-vitezi-ale-nad-cim-0xj-/kavarna.asp?c=A080208_140025_kavarna_bos

   Ale vašemu chápání pravdy jako hodnoty vztahové nerozumím, můžete mi to více přiblížit?

  • Ondřej Wolf Says:

   Věra by k tomu určitě mohla říct víc, ale jde o to, že jsme zvyklí chápat slovo pravda po způsobu antickém, tedy jako shodu události či skutečnosti na straně jedné a výpovědi o ní na straně druhé. Způsob hebrejský chápe pravdu jako pevnost, sílu, spolehlivost vztahu Boha k člověku, i vztahu mezi lidmi.
   Obrázek z pera D. Bonhoeffera:
   Učitel před třídou vyvolá žáka a osloví ho: “Tvůj otec je opilec” Přestože tomu tak objektivně je, žák se jej zastane a řekne: “Ne, není!” Bonhoeffer k tomu říká, že blíž pravdě je žák, protože se otce (objektivně opilce) veřejně zastal. Ne pro neshodu výpovědi a skutečnosti, ale pro lásku a sounáležitost. J.M. Lochman tento příklad pak přejímá ve výkladu “Nepromluvíš křivého svědectví.”
   Ondřej
   P.S. Pochopitelně se to nesmí stát výmluvou a kamufláží pro zločin atp.

  • zorz Says:
  • Věra Tydlitátová Says:

   2zorz: No a co?

  • Ondřej Wolf Says:

   Rudé Právo odhalilo imperialistické spiknutí.
   Politická satira “Made by BaPe” znovu zasahuje.
   Ondřej
   P.S. Poslední bitva vzplála…….,tož :”Vpřed soudruzi za zaslíbenou zemi………”
   Ondřej

  • Blechova Hana Says:

   Nemeli by soudruzi radeji druh druha - hernajs, pardon, soudruh sousdruha -radeji hlidat, aby se pak nemuseli navzajem vyhazovat z partaje? U tech ostanich je nadeje, ze se rady zas naplni, ale jich je malo a tentokrat se jim jeste vyrazne zvysil vekovy prumer ve vedoucich urovnich, soudruh D. byl mladickym prvkem teto rudomnoziny…
   Bleska.

  • Kateřina Rozbrojová Says:

   Ondřeji, čili ten hebrejský způsob chápání pravdy převzali také křesťané, když říkají, že pravda je jen u Boha, nebo varují před posuzováním (Kdo vidí do srdce člověka?, Kdo ví, jak by se choval v celkové situaci bližního, který se jeví jako nemožný?). Antické chápání pravdy bylo odhaleno jako neempirické (vše záleží na úhlu pohledu a těch je přeci nekonečně), pravda byla prohlášena za relativní (každý má tu svou) a tím to pro nevěřící končí. Děkuji za naději, že pravda je, že je absolutní a dokonalá, že ji člověk může a má poznávat a uchopovat, že ji má neustále hledat a poznávat.

  • Kateřina Rozbrojová Says:

   Jeden malý kluk se teď díval na fotografii u tohoto článku a zvolal, že je to nádherné. Takže pokud nás toto čeká, čeká nás kromě jiného také vizuální nádhera.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Proč ne? I zkáza může být na pohled krásná. Obávám se ale, že si tu krásu moc neužijeme.

  • Ondřej Wolf Says:

   Kateřino, dá se to tak říct, ovšem s poznámkou, že křesťané v tom mají zamíchanou (někdy víc, někdy míň) i tu antiku a tak mají větší potřebu tvorby definic-dogmat.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   Mně taky, dál už bych to stejně nedokázal rozebírat, tady jsme na kraji toho, co si pamatuju z přednášek. Pro mne je důležité, že nejsme majitelé či ředitelé pravdy, že má svého garanta nezávislého na nás- a přitom milujícího nás. To není alibismus, spíš záležitost pro následování. Pravdu nevlastníme, smíme a máme ji hledat, poznávat, jak nám ji Pán Bůh (i sebe samého) ukazuje.
   Ondřej

  • Ondřej Wolf Says:

   A také se tak dostáváme k tomu, čím jsme tuto diskusi začli, k naději - důvěře v Boží plány.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy