• Ahoj, lidi toulaví 16.11.2010

  Je možné, že občasná obměna loga zvyšuje tržby. Nevím, sice o tom dost pochybuju, neboť si neumím představit člověka staršího tří let, který by si kupoval například auto podle toho, jak se mu líbí logo výrobce, ale proč by jinak i prestižní značky svá loga občas obměňovaly?

  Osobně, kdyby bylo na mně, bych loga neměnila. Logo je přímo symbol tradice a kontinuity. Všechno se může a musí měnit, ale právě logo vnímám jako nezměnitelný znak dokazující délku doby, během níž firma prokázala kvalitu, životaschopnost a hrdost na svůj výrobek.  Co se týká Škody, nejvíce se mi líbí ta stará značka, která byla vytvořena po spojení s plzeňskou škodovkou z roku 1926:

  skoda_logo1

  Do médií nyní pronikla údajně utajovaná podoba nového loga. Prý se má více zvýraznit spojení s koncernem Volkswagen. Zatímco starý okřídlený šíp byl originálním a zároveň čitelným symbolem, nová značka mi připomíná udiveného dikobraza. novelogo

  A jak se líbí vám?

  ———–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 13:03

 • 4 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Taky bych zůstal u staré. Najezdil jsem s ní asi 30000km.
   A i kdyby ne, zrovna u Škodovky odst. 2 platí mnohokrát.
   Ondřej

  • Moe Says:

   Menit logo nema smysl, naopak kazdy student “marketing” v tom uvidi nesmirnou cenu “stability, continuity, dependability, trust, heritage a nostalgie” ktera se dnes neda koupit!
   Mimo jine, jak ta nova sipka navazuje na Vokswagen je zahadou (pokud ovsem nemeli na mysli smer profitu). Pokud zakaznik chce VW, proc by si koupil Skodovku a obracene?
   V severni Americe se Skodovky neprodavaji. Je to pry proto, ze VW nechce konkurenci ve vlastnim trhu nabidek, ale v Jizni Americe se prodavaji dobre!
   Mate dobry produkt! Spise by meli znovu zacit s velice prestizni a drahou vyrobou znacky “Laurin & Klement”.

  • Ondřej Wolf Says:

   Moe,
   Škodka na přelomu millenia opravdu s logem LK vyráběla. To auto se jmenovalo Škoda Oktavia Laurin a Klement. Byla to luxusní výbavová verze typu Škoda Oktavia, ne tedy samostatný typ. Ale povím Vám, stálo to zato. Sen velkého kluka.
   Ondřej

  • Věra Tydlitátová Says:

   2Moe:
   Také na Předním východě jezdí hodně škodovek, používají je i u policie. Chválí si je, že jsou spolehlivé a přitom ne drahé. Kupují tam výhradně bílé, je to veliká móda.

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy