• Parlamentní listy svým názvem předstírají, že mají cosi společného s Parlamentem České republiky. Podobně jako v případě Britských listů však jde jen o klamavou reklamu.

  new

  Citát z facebookové skupiny nazvané Vetuji Klauzovskou tmu šířenou taggzvanými Parlamentními listy / = bojkot PL:

  NEBUDU UŽ NIC SDÍLET NA ZEĎ z “Parlamentních listů”

  “Jak pravil jeden kolega “Strachem jsou ovládáni oni. My jsme děti světla, ne tmy!”

  Tak si myslím, že by bylo dobré se neponořovat tak hluboko a stále do té tmy, kterou šíří taggzvané ” PARLAMENTNÍ LISTY”. Jsou mi čím dál tím podezřelejší. Některé noviny sice vlastní Bakala, jiné financuje Babiš, ale o těch to dobře víme. Kdo ale financuje, či řídí Parlamentní listy, nevíme vůbec, víme jen, že jedna mediální agentura, ale nevíme pro koho za peníze slouží: Teď je jasně vidět, že zejména P.L. šíří ZLO Z HRADU. Pouhými konstatováními bez komentů a zaujetím kritické pozice nás tím zlem zaměstnávají a nejen to - ony totiž pracují už i sofistikovaným systémem známým v otevřenější podobě třeba ze serveru Zvědavec.

  Redakci P.L. v současné době v podstatě ovládá redaktor Lukáš Petřík z EUportálu, který je podepsaný prakticky pod všemi “chuťovkami” z poslední doby, ať už to byl “týden nenávisti” před Gay Pride 2011, současná kampaň proti Halíkovi či rozhovory se všemi možnými českými fašistoidy Semínem počínaje, přes Jakla et consortes, “ekonomem” Jedličkou konče.

  A stránky P.L. provozuje firma stojící za nenávistnými weby EUrabia, euPortal etc.

  Klauzze bohužel uplně ignorovat nemůžeme, tu tmu šířenou Parlamentními listy ale ignorovat můžeme, nebo můžeme zkusit, co se stane, když je začneme bojkotovat a přestaneme je citovat. Ty věci nemají právní dopad na naší společnost. Klaus nemá žádné pravomoce, jen šíří zlo a sváry.” (T.P. 8.12.2011)
  ——

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 5:44

 • 7 Responses

  WP_Modern_Notepad
  • Ondřej Wolf Says:

   Problém je v tom, že Klauzze nelze bez tohoto jeho pozadí interpretovat - a tudíž je potom velmi těžké vysvětlit jeho zhoubnost člověku, který nemá přímější vhled do situace ultrapravého extrémismu.

  • Tomáš Pavlíček Says:

   Někdo v Parlamentních listech patrně nakontrahoval objem pro Hrad , aby Hrad měl nějaký tiskový orgán. Veřejně se to sice nepřiznává, ale vypadá to tak. Jistě na to co Hrad posílá do světa prostřednictvím P.L. bude reagovat i serioznější a transparentnější tisk a na to až budu !!! případně !!! reagovat já. Ale dělat pro Hrad P.R. nebudu abych ty jejich temnoty šířil.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Důvodem proč na PL neodkazovat je kromě zmíněných podezření a nejasných zadání také otřesná (ne)profesionální úroveň jejich článků. Pubertální, vulgární a hloupé výlevy plné gramatických chyb a lží stejně jako kriminální obsah diskusí posunuly toto médium na samotné dno bulváru. Kaceřovaný blesk je proti PL milou společenskou revuí a profesionální zábavou.

  • Martin Novotný Says:

   Tak nevím. Podle informací uvedených přímo na PL je jejich šéfredatorem jistý pan Bláha a jeho zástupcem pan Polanský. Z čeho pak usuzujete, že PL ovládá Petřík? Z toho, že jde o hodně aktivního redaktora? Kromě toho jsem měl do dneška pocit, že nejvíce prostoru na PL dostávají vyjádření politoložky Vladimíry Dvořákové. Alespoň pro mě byly zdaleka nejviditelnější. Kdykoliv jsem tam přišel, nějaké z nich bylo na hlavní stránce. To by mi do obrazu hradního deníku moc nesedělo. Že si tam libují v bulvárních titulcích a někdy i článcích, to už je věc druhá.

  • Věra Tydlitátová Says:

   Přehlídka dalších bulvárních periodik:
   Nekorektně napravo [RX Diskuse]
   http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/18378/nekorektne-napravo-rx-diskuse.html

  • Věra Tydlitátová Says:

   Jisté mediální trdlo došlo investigativně k závěru, že jsem autorkou této iniciativy. :-) Jestli ona to nebude nějaká nezdravá fixace na mne…
   Tomáši, neměl by ses přihlásit k autorským právům?

  • Věra Tydlitátová Says:

   Vážená paní předsedkyně poslanecké sněmovny PČR,
   vážený pane předsedo senátu PČR,

   dovolte mi, abych vyjádřil znepokojení nad působením internetového serveru, který sám sebe nazývá Parlamentními listy. Server Parlamentní listy nemá, jak víte, s Parlamentem ČR nic společného, přesto je množstvím čtenářů a medií doma i v zahraničí považován za oficiální orgán Parlamentu ČR a často tak i citován. Forma politického bulváru, kterou Parlamentní listy zvolily za svůj hlavní marketingový tah, pak u veřejnosti evokuje představu, že vulgarizace vážných společenských témat vychází z parlamentu ČR. Dávám ke zvážení , vážená paní předsedkyně, vážený pane předsedo, zda by se Parlament ČR neměl od tzv. Parlamentních listů veřejně distancovat.

   S úctou
   Jaromír Štětina
   novinář a senátor

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy