• Občas navštěvuji česky psané naci weby. Třeba web Dělnické strany, nebo Dělnických listů. Návštěvu těchto nenávistných stránek nemohu doporučit nikomu. Trocha jejich jedu a nenávisti na vás kápne i přes lcd krystaly vaší obrazovky a konfrontace s takovou nenávistí je pro nepřipraveného čtenáře šokující. To, že Dělnické listy, oficiálně registrované periodikum DS přejímá obsah Stürmeru, šokovalo i mě.

  NEPŘEHLÉDNĚTE
  Zrušení DS 2. den: Dělnickou stranu a Národní odpor spojuje personální unie

  Pro nezasvěcené čtenáře: der Stürmer byl nacistický týdeník, vydávaný Hitlerovým přítelem Juliem Streicherem. Dosahoval obrovských nákladů. Šlo o bulvární, postupem času více a více pornografickou tiskovinu, která vycházela s jediným cílem: vyvolávat nenávist vůči Židům, jako podřadné rase určené k likvidaci. Články s perverzními detaily popisovaly údajné znásilňování árijských dívek židovskými devianty, údajné krvavé židovské rituály, při nichž Židé podle redakce Stürmeru používají krev árijské (čerstvě podříznuté) dívky. Redaktoři Stürmeru také psali pseudo náboženské texty, plné nenávisti proti Němcům a ty poté týdeník vydával za obsah židovských náboženských knih, které prý jen přeložil z hebrejštiny.

  Stürmer také dával velký prostor karikaturám Židů. Židé z karikatur Stürmera jsou nepěkné kreatury, s vystouplými nadočnicovými oblouky, obřími zalomenými nosy a zlýma očima. Po válce byl vydavatel Stürmeru Streicher obviněn v Norimberském procesu a popraven.

  Vlastnit zachovalé číslo Stürmeru, toť sen každého českého nacisty. Pracně oscanovaný článek o „zabíjení árijských nemluvňat pro krev potřebnou k slavení šábesu“, je zlatým hřebem nejednoho naci blogu. Články Stürmeru jsou v naci kruzích považovány za nevyvratitelné a hluboce pravdivé. Čeští (neo)nacisté musí velmi litovat, že Streicher nepsal i o Romech. To by byla studnice moudrosti a nevyvratitelných pravd, panečku.

  Redaktoři Dělnických listů považují Stürmer za natolik inspirativní, že přetiskli karikaturu Žida (autor ilustrace je domnívám se Philipp Rupprecht) z tohoto týdeníku jako hlavní grafiku titulní strany svých Dělnických listů č. 21. Redakce Dělnických listů pravděpodobně spoléhá, že uběhlo už více než 60 let od vydání posledního čísla Stürmeru a většina lidí nepozná, o co se jedná.

  Samozřejmě s výjimkou skalních voličů DS, pravověrných NAcionálních soCIalistů (nacistů), kteří mají Stürmer už dávno na čestném místě své knihovničky…

  Pikantní je, že Streicher se postupem času stal ve své proti-židovské nenávisti příliš radikálním a nevědeckým (moc si vymýšlel) i pro Adolfa Hitlera (sic!). V roce 1940 byl na jeho příkaz odstaven z vedoucích funkcí a stal se jen občasným autorem radikálně-nenávistného článku.

  Až zase bude příště Tomáš Vandas tvrdit, že jeho strana nemá s nacismem nic společného, že hákové kříže, runy SS a další obrázky, které mají členové DS vytetovány na těle jsou jejich soukromá věc, snad se ho novináři zeptají i na přebírání obsahu der Stürmeru oficiálním periodikem jeho strany.

  ——————————-

  Převzato z webu ROMEA

  ————————————-

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 15:29

 • One Response

  WP_Modern_Notepad

 

Březen 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archivy