• Kronika 05.04.2009

  jeruzalem

  Článek z ledna 2009 jako odpověď na kritiku Izraele. Zdá se, že je stále aktuální, i když akce Lité olovo již skončila. Několik prudkých polemik zejména s určitými mladými levicovými aktivisty prokázalo, že i dnes právo na existenci státu může být zpochybňováno na základě ideologického myšlení.

  ———–

  Izrael má právo se bránit, Izrael má právo na existenci. Nemám žádný důvod tato tvrzení relativizovat. Každá válka je hrozná a má také civilní oběti. Kde byli všichni ti, kdo dnes kritizují Izrael, když na jeho města padaly bomby? Museli vědět, že k válce dojde, ale nechali v tom Izrael samotný.

   

  Ano, jsem pro obranu, ať jednotlivce, tak národa. Agresor by měl vždy vědět, že se agrese nemusí vyplatit. Odpalování bomb, zabíjení civilistů a neustálá kampaň je agresí. A je jedno, jak dokonalé používají teroristé zbraně. To, že jejich rakety jsou podomácku vyrobené a nepřesné, není argument. Vrah zůstane vrahem, i kdyby zabil jenom kamenem. Odmítám citové vydírání, k němuž jsou zneužíváni mrtví civilisté. Vrahem palestinských dětí je Hamás.

   

  Ano, podporuji ty Palestince, kteří tento boj odmítají. Možná jsou málo slyšet, ale vím, že jich je dost. Mluvila jsem s některými. Mají strach. A náš svět je zrazuje, když omlouvá akce militantních teroristů. Jediným řešením je dotáhnout vyčištění Gazy do konce, zlikvidovat infrastrukturu teroristů a uzavřít tunely, jimiž jsou pašovány zbraně. Tuto válku je nutné vést rychle a dovést ji do konce. Jinak se potáhne dalších deset let a mrtvých bude mnohem více.

  Ano, podporuji právo Izraele na obranu.

  ——————————————————————–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 23:00

 • One Response

  WP_Modern_Notepad
  • hugous.z.lipek Says:

   Souhlas,jenomže akce EU jsou tak bezzubé,že nevěřím,že Evropa pro IZR něco účelného udělá,viz vyhozené miliardy pro Palestince,za které si nakoupili v Egyptě zbraně a jede se dál ve stejných kolejích.Židé si musí pomoci sami jako vždycky v dějinách a ostatní na ně potom zase jako vždy budou nadávat.Shalom IZR a B-h ať je stále zachovává jako svůj vyvolený národ.

 

Leden 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archivy