• Pod dojmem informací, které vyplouvají na povrch okolo voleb, totiž jak korupce, nebo spíše obecná šlemperaj a cynismus zničily tento stát a jak se stále otevřeněji ukazuje, kdo má na té destrukci zájem, přestala jsem považovat takové mediální bizáry jako jsou například Odpor, Feagmenty nebo Český portál za amatérské projekty slabomyslných bulíků.

  vaclave_stojime_zatebou_1251

  Po delším sledování těchto médií a současně fascinujících hrátek politických špiček a kaskády různých afér a průšvihů si jsem skoro jistá, že tyhle mediální žumpy stejně jako mnohé další byly založené a jsou tučně financované stejnými lidmi, kteří stát systematicky vyžrali a zničili, a to nejen ze sobeckých zájmů, ale také proto, aby ho mohli předat Rusku jako žádoucí strategické území s bezpáteřnými a lhostejnými poddanými.

  Ačkoliv tohle podezření již mnohokrát zaznělo a není ničím objevným, nové je to, že sebezničující chování jde napříč stranami, těmi tzv. parlamentními, ale i těmi mimoparlamentními, malými a zdánlivě disidentskými. Z tohoto hlediska je nynější velkolepé vítězství “levice” lhostejné. I ten “lidový hněv” je manipulován ke stejnému cíli. A na vyprázdnění demokracie se podílí i řada občanských sdružení a neziskových organizací, různých lidskoprávních hnutí a “spontánních” protestů ruku v ruce s kriminálním podsvětím. Král Filip Makedonský říkával, že žádné město není nedobytné, najde-li se v jeho hradbách skulina právě tak široká, aby jí mohl projít osel naložený penězi. Z toho vyplývá, že volby nemohou být řešením této krize. Zájmům českých i ruských oligarchů bezpochyby slouží politická opozice i extrémistická scéna, která odvádí pozornost od podstatných věcí a podezření a navíc dodává hloupějším voličům obrazy obětních beránků, proto násilníci z jejích řad prakticky nejsou nikdy dopadeni a stíháni, nebo jsou stíháni za směšná a absurdní obvinění, například za tetování a trička.

  Obecně pěstovaná a napříč různými skupinami občanů šířená nenávist k Evropské unii a vůbec Západu je samozřejmě výrazným zájmem ruského medvěda. Diskuse pod články jsou plné této ideologické masáže, na její neustálé generování jsou organizovány diskusní skupiny a mnohdy jsou diskutující za své projevy placeni. Prezidentem podpořený Euportál již bez jakýchkoliv skrupulí hojně přetiskuje ruské propagandistické články, zatímco Freeglobe sází na vnesení vulgárního antisemitismu do české společnosti, která bývala tradičně k tomuto hnoji značně imunní, ale uřvaná lůza je již dost slyšet a maloměšťák se vždy rád připojí. Antisemitismus se nenápadně vloudil i do rétoriky stárnoucího zlatého slavíka.

  S hloupostí čtenářů je předem počítáno jako s politickým prostředkem, články (psané jen zdánlivě dementním stylem) jsou koncipovány tak, aby oslovily hloupé, nevzdělné, neúspěšné a zatrpklé čtenáře a aby je vhodně nasměrovaly. Protikomunistická rétorika jen zastírá fakt, že většina předlistopadových komunistů se dávno etablovala v tzv. pravicových uskupeních, z nichž tyto výkřiky nejhlasitěji zaznívají. Protizápadní a proruské aktivity jsou ve skutečnosti aktivity přebarvených bolševiků, byť si nyní říkají pravice nebo konzervativci.

  Rozložit stát a předat jej cizí mocnosti by nemělo být tak obtížné. Inteligentní grázlové prostě lžou a kradou, většinu lidí lze zastrašit a znechutit, aktivisty si zaplatit a šikovně nasměrovat, voliče slabšího ducha je možné zaměstnat různými pseudoaktivitami, bojováním proti cikánům, zednářům, židům, Bilderbergu, USA a NWO, čekáním na konec světa, zájmem o populární hvězdičky, ohlupujícími televizními seriály a jinými kratochvílemi, občas se pak sehraje hra na volby, v nichž si lid svobodně vybírá mezi různými nastrčenými paňácy, mezi nimiž na čelných místech kandidátek nechybějí trestně stíhaní násilníci a podvodníci nebo lidé zjevně duševně choří, zatímco se celá tahle země pomalu vrací pod moc východního souseda a jeho mafiánského establišmentu.

  Loňský rok byl jedním velkým divadlem gogolovské tragikomedie s neuvěřitelnými figurami na vrcholu státní moci a ve státní správě, letos se zdá, že se toto pohrdání občany vymklo mocipánům poněkud z rukou. Je otázkou, zda občasné obvinění některého mafiosa a stažení nejtrapnějších figurek z očí veřejnosti je jen úhybným manévrem a pokusem o chytřejší manipulaci, nebo náznakem naděje, že si lidé přece jen nenechají úplně všechno líbit..

  ———–

  Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články

  Posted by Věra Tydlitátová @ 6:00

 • 2 Responses

  WP_Modern_Notepad

 

Duben 2019
P Ú S Č P S N
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archivy